wielkopolskie, Poznań, Nowe Miasto

Informacja na temat Nowego Miasta

Aktualnie na Nowym Mieście dostępnych jest 1 645 ofert w 32 inwestycjach

wielkopolskie, Poznań, Nowe Miasto

Nowe Miasto to najstarsza część Poznania, którą ze wschodu na zachód przecina linia kolejowa a z północy na południe ul. Bolesława Krzywoustego. Dzielnica ma powierzchnię ponad 100 km kw na której mieszka 136 tys. mieszkańców. Dzielnicę przecinają na południu i północy drogi krajowe i europejskie E30, S11 i 92 a w odległości 7 km znajduje się Port Lotniczy Poznań-Ławica. Najbardziej atrakcyjnym pod względem przyrodniczym punktem dzielnicy jest Jezioro Maltańskie z ogrodem zoologicznym i Parkiem Tysiąclecia. Od wschodu dzielnicę pokrywają lasy miejskie. W odległości 1 km od granic dzielnicy znaleźć można Wyższą Szkołę Psychologii Społecznej, Uniwersytet im. Adama Mickiewicza, Politechnikę Poznańską czy Wyższą Szkołę Umiejętności Społecznych. W samej dzielnicy i w promieniu 500 metrów znajdują się szpitale Szpital-Przychodnia Celsus, Wielospecjalistyczny Szpital Miejski, ZOZ Poznań-Nowe Miasto, Ortopedyczno-Rehabilitacyjny Szpital Kliniczny czy Specjalistyczny Zespół Opieki Zdrowotnej.

Informacja o lokalizacji

Głównym ośrodkiem kulturalno-sportowo-rekreacyjnym poznańskiej dzielnicy Nowe Miasto jest obszar wokół Jeziora Maltańskiego. Znajduje się tu centrum handlowe Malta, termy maltańskie z basenem oraz ośrodki sportowe. Dodatkowo jest tu też Lasek Maltański i Nowe Zoo, co umożliwia pełne spektrum rozrywki dla całej rodziny w sercu dzielnicy Nowe Miasto. Dzielnica mieści się w odległości ok. 1,5 km od dworca Poznań Główny i ok. 7 km od lotniska Poznań-Ławica. Znajduje się tu 28 szkół podstawowych, 20 gimnazjów, 8 liceów, 3 szpitale, 10 siłowni, centrów fitness i 2 duże galerie handlowe.

W dzielnicy znajdują się 33 przedszkola, 28 szkół podstawowych, 20 gimnazjów, 8 liceów. Na terenie Nowego Miasta znajduje się Wyższa Szkoła Hotelarstwa i Gastronomii a także Wyższa Szkoła Zawodowa. W odległości ok. 1 km na zachód znajduje się poznańskie zagłębie edukacyjne, gdzie mieści się 8 prywatnych i państwowych uniwersytetów.

Na terenie dzielnicy znajdują się: Szpital-Przychodnia Celsus, Wielospecjalistyczny Szpital Miejski, ZOZ Poznań-Nowe Miasto, a w odległości ok. 500 metrów: Ortopedyczno-Rehabilitacyjny Szpital Kliniczny czy Specjalistyczny Zespół Opieki Zdrowotnej.

Najważniejsze tereny sportowe są umiejscowione wokół Jeziora Maltańskiego, gdzie znaleźć można m.in. basen, halę sportową, wypożyczalnię sprzętu wodnego, ścieżki rowerowe i kąpielisko. Poza tym w dzielnicy znajduje się 10 klubów fitness i siłowni.

W granicach dzielnicy znajdują się supermarkety sieci Stokrotka i Piotr i Paweł. Najbliższe galerie handlowe to CH M1 i Galeria Malta a w odległości ok. 1 km od granic dzielnicy dodatkowo znaleźć można CH Panorama i Galerię Dębiec. W takiej samej odległości mieści się Factory Outlet.

W dzielnicy znajdują się kina Malta Ski i Kinepolis, teatr Wariate a w odległości 500 m mieści się Muzeum Archeologiczne. Dużą atrakcją Nowego Miasta jest też Nowe Zoo, znajdujące się w okolicach Jeziora Maltańskiego.

Oferta mieszkaniowa

Poszukujący nowych nieruchomości na Nowym Mieście mogą wybierać z pośród 32 inwestycji mieszkaniowych w których łącznie deweloperzy mają w sprzedaży 1 617 mieszkań i 5 domów jednorodzinnych. Ceny nowych lokali dostępnych na Nowym Mieście wahają się od 4 259 do 11 880 zł za metr kwadratowy. W ostatnim czasie w 2 nieruchomościach zostały obniżone ceny oraz aktualnie obowiązują 3 oferty promocyjne. Na Nowym Mieście mamy także 1 ofertę w przedsprzedaży. W najbliższym czasie w 2 inwestycjach mieszkaniowych odbędą się dni otwarte.

Zobacz inwestycje na Nowym Mieście

Inwestycje polecane

Wiadomości na temat Nowego Miasta

Dzień Otwarty w Starołęckiej Dolinie

,

Dzień Otwarty w Starołęckiej Dolinie

W najbliższą sobotę 16 września poznańska inwestycja firmy Budnex otwiera swoje podwoje dla zwiedzających.

Powstanie drugi etap Starołęckiej Doliny

,

Powstanie drugi etap Starołęckiej Doliny

Firma Budnex rozpoczęła realizację drugiego etapu osiedla Starołęcka Dolina na poznańskiej Starołęce. W kolejnym etapie położonej przy ulicy Śliskiej inwestycji powstanie 89 mieszkań. Nowy budynek zostanie oddany do użytku pod koniec 2018 roku.

Targi Mieszkań i Domów pełne nowych projektów

,

Targi Mieszkań i Domów pełne nowych projektów

Wrześniowe Targi Mieszkań i Domów w Poznaniu, start nowych projektów mieszkaniowych, wreszcie przygotowanie do ostatniej puli MdM w 2018 roku. To wszystko sprawi, że w najbliższych miesiącach zainteresowanie nieruchomościami będzie wielkie. Warto w dniach 9-10 września odwied...

Starołęcka Dolina na finiszu

,

Starołęcka Dolina na finiszu

Zlokalizowana na poznańskiej Starołęce inwestycja firmy Budnex wchodzi już w końcową fazę realizacji. W pierwszym etapie Starołęckiej Doliny powstanie 105 mieszkań. Docelowo przy ul. Śliskiej deweloper ma ich zrealizować blisko 350. W październiku klucze trafią do nowych właś...

Francuski deweloper chce być liderem w Polsce

,

Francuski deweloper chce być liderem w Polsce

Bouygues Immobilier pod względem sprzedaży mieszkań zajmuje trzecie miejsce na rynku warszawskim. W 2016 roku deweloper zakończył swoją pierwszą inwestycję we Wrocławiu, rozpoczął pierwszy projekt w Poznaniu, a w planach ma wejście do kolejnych miast. Docelowo deweloper chce ...