wielkopolskie, Poznań, Jeżyce

Informacja na temat Jeżyc

Aktualnie na Jeżycach dostępnych jest 1 139 ofert w 26 inwestycjach

wielkopolskie, Poznań, Jeżyce

Jeżyce to dzielnica Poznania rozmieszczona na planie niemal idealnego kwadratu. Na jego zachodzie można znaleźć Jezioro Kerskie, natomiast południową granicę wyznacza obszar Lotniska Poznań-Ławica. Na wschodzie dzielnicę ogranicza ul. Obornicka a na północy osiedla Suchy Las i Jelonek. Jeżyce składają się głównie z zabytkowych, przedwojennych kamienic, które coraz częściej dzięki renowacji okazują się być perełkami architektonicznymi miasta. Na Jeżycach na powierzchni 2 km kw mieszka ok. 24 tys. mieszkańców. Największy zakład opieki zdrowotnej to Szpital Rehabilitacyjny dla dzieci. W odległości ok. 500 metrów na wschód mieści się wydział Nauk Politycznych i Dziennikarstwa Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza. W odległości ok. 1 km od granic dzielnicy można znaleźć liczne centra handlowe, kina i teatry. Największe centrum handlowe okolicy to Galeria Podolany, jednak w odległości ok. 1 km na południe i wschód można znaleźć inne sklepy wielkopowierzchniowe, takie jak CH Poznań Plaza, Galeria Pestka czy King Cross Marcelin.

Informacja o lokalizacji

Jeżyce to pełna zabytkowych kamienic, spokojna dzielnica mieszcząca się w zachodniej części Poznania na powierzchni 2 km. Największe atrakcje tego rejonu miasta to malownicze Jezioro Kerskie i port lotniczy Poznań-Ławica. Poza tym mieści się tu też Szpital Rehabilitacyjny dla dzieci, Wyższa Szkoła Matematyczno-Przyrodnicza, 20 szkół podstawowych, 5 gimnazjów, 5 liceów i liceum anglojęzyczne. W promieniu ok. 1 km mieści się teatr Usta Usta, Tesco czy też Galeria Pestka.

Znajduje się tu 40 przedszkoli i żłóbków prywatnych i państwowych, 20 szkół podstawowych, 5 gimnazjów i 5 liceów, w tym Anglojęzyczne Liceum Ogólnokształcące. Znajduje się tu też Wyższa Szkoła Matematyczno-Przyrodnicza a w odległości ok. 500 metrów na wschód mieści się wydział Dziennikarstwa i Nauk Politycznych Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza.

Na Jeżycach znajduje się Szpital Rehabilitacyjny dla Dzieci. W odległości ok. 2 km na wschód mieści się centrum medyczne Med. Polonia a w odległości ok. 1,5 km na południe Szpital Kliniczny im. Karola Jonschera i Szpital Kliniczny im. H. Święcickiego. W dzielnicy działa 26 aptek.

Największym terenem rekreacyjnym na terenie dzielnicy Jeżyce jest Jezioro Kerskie z kąpieliskiem i wypożyczalnią sprzętu wodnego. Znajduje się tu też 1 basen i 7 klubów fitness. Przy wschodniej granicy dzielnicy znajduje się boisko piłkarskie Orlik.

Na Jeżycach znajdują się lokalne galerie handlowe: CH Gocław i Galeria Podolany. Jednak już w odległości ok. 1 km od dzielnicy mieszczą się takie sklepy wielkopowierzchniowe jak: Tesco, CH Poznań Plaza, Galeria Pestka, King Cross Marcelin i Galeria MM.

Kino Rialto i Cinema City mieszczą się w odległości ok. 200 metrów od granic dzielnicy. Prywatne teatry Teatr Strefy Ciszy i Teatr Usta Usta mieszczą się w odległości ok. 1 km od granicy dzielnicy.

Oferta mieszkaniowa

Poszukujący nowych nieruchomości na Jeżycach mogą wybierać z pośród 26 inwestycji mieszkaniowych w których łącznie deweloperzy mają w sprzedaży 1 091 mieszkań i 37 domów jednorodzinnych. Ceny nowych lokali dostępnych na Jeżycach wahają się od 3 750 do 16 080 zł za metr kwadratowy. W ostatnim czasie w 2 nieruchomościach zostały obniżone ceny oraz aktualnie obowiązuje 1 oferta promocyjna.

Zobacz inwestycje na Jeżycach

Inwestycje polecane

Wiadomości na temat Jeżyc

Nowe Ogrody rozkwitną w przyszłym roku

,

Nowe Ogrody rozkwitną w przyszłym roku

III etap Nowych Ogrodów zakończony. W ramach projektu realizowanego przez Proxin Ogrody powstał sześciokondygnacyjny budynek z dwoma dominantami, w których łącznie zaaranżowano 107 mieszkań, 6 lokali usługowych, komórki lokatorskie oraz podziemną halę garażową. Pierwsi mieszk...

Domy na Nowym Sołaczu już niemal gotowe

,

Domy na Nowym Sołaczu już niemal gotowe

W poznańskiej dzielnicy Sołacz, przy ulicy Grudzieniec powstaje kameralny zespół czterech domów. W ramach inwestycji Nowy Sołacz prace są już na ukończeniu. Trzy domy zostały już zarezerwowane przez klientów.

Lato na Nowych Ogrodach

,

Lato na Nowych Ogrodach

Lato kojarzy nam się z relaksem, wakacyjnymi podróżami, odpoczynkiem w otoczeniu rodziny i ulubionych miejsc. Ale nie dla wszystkich. Osoby, które niedawno stały się właścicielami nowych mieszkań wykorzystują urlopy i długie letnie dni na proces urządzania swoich „czterech śc...

W centrum Poznania powstają nowe domy

,

W centrum Poznania powstają nowe domy

W centrum dużych miast w Polsce przygotowywane są przede wszystkim budynki wielorodzinne. Zdecydowanie rzadziej można spotkać się z budową nowych domów, które trafiają na rynek pierwotny. Taki projekt jest przygotowywany w Poznaniu. Przy Parku Sołackim powstaje kameralne osie...

Mieszkania w celach inwestycyjnych na poznańskim rynku

,

Mieszkania w celach inwestycyjnych na poznańskim rynku

Sytuacja na rynku mieszkaniowym w Polsce jest stabilna. Podaż mieszkań jest duża przy nie słabnącym popycie.