wielkopolskie, Poznań, Grunwald

Informacja na temat Grunwaldu

Aktualnie na Grunwaldzie dostępnych jest 1 305 ofert w 26 inwestycjach

wielkopolskie, Poznań, Grunwald

Grunwald to leżąca na zachodzie miasta dzielnica Poznania o powierzchni 36 km kw i populacji 125 tys. mieszkańców. Dzielnica zamyka się w ulicach Skórzewskiej, Bukowskiej, Kolejowej i Leszczyńskiej. Dzielnicę z południowego zachodu na północy wschód przedziela ul. Głogowska, za miastem przechodząca w drogę krajową E261. Na terenie Grunwaldu krzyżuje się z nią droga europejska E30. Dzielnica ma własną szkołę wyższą – to Wyższa Szkoła Bezpieczeństwa. Jest stąd również blisko do Portu Lotniczego Poznań-Ławica, który zaczyna się tuż za północną granicą. Dzielnica ma też dobry dostęp do opieki zdrowotnej dzięki dwóm szpitalom klinicznym, prywatnej lecznicy (Certus), 60 aptekom, 15 przychodniom i gabinetom lekarskim. Fani sportu docenią Arenę Poznań i stadion INEA a także Lasek Marceliński, idealny do uprawiania joggingu czy nordic walkingu. Na terenie dzielnicy są też dwa kina.

Informacja o lokalizacji

Grunwald to dzielnica o powierzchni 36 km kw w której mieszka 125 tys. mieszkańców. Mają do dyspozycji 60 aptek, 15 gabinetów i przychodni lekarskich, 3 szpitale, szkołę wyższą, 40 przedszkoli, 28 podstawówek, 13 gimnazjów, 12 liceów i dwa stadiony sportowe – INEA i Arena Poznań. Działają tu też dwa kina, dwa baseny (w tym jeden letni) i liczne centra handlowe, takie jak King Cross Marcelin, Pepco, Na Górczynie, Piotr i Paweł, CH Panorama, Real, E.Leclerc czy Biedronka. W odległości 500 m na wschód zaczyna się obszar Starego Miasta z jego kafejkami, restauracjami, muzeami, teatrami, kinami czy centrum handlowym Stary Browar.

W dzielnicy znajduje się 40 publicznych i prywatnych przedszkoli i punktów przedszkolnych. Do tego dochodzi 28 szkół podstawowych, 13 gimnazjów i 12 liceów. Na terenie dzielnicy mieści się również Wyższa Szkoła Bezpieczeństwa.

W dzielnicy działa Prywatna Lecznica Certus, Szpital Kliniczny im. H Swięcickiego, Szpital Kliniczny im. K. Jonschera a do tego ponad 60 aptek. Można tu znaleźć też 15 przychodni i prywatnych gabinetów lekarskich.

W dzielnicy Grunwald można znaleźć Arenę Poznań i stadion INEA - dwa obiekty umożliwiające podziwianie na żywo dużych igrzysk sportowych. Można tu znaleźć pływalnię krytą Olimpia i pływalnię letnią. Sport umożliwia też Lasek Marceliński i jego duże tereny zielone.

To dzielnica z doskonałym dostępem do wszystkich potrzebnych na co dzień usług - na terenie Grunwaldu znajdują się centra handlowe i supermarkety: Pepco, King Cross Marcelin, Na Górczynie, Piotr i Paweł, CH Panorama, Real, E.Leclerc czy Biedronka.

W dzielnicy działa Kino Bułgarska i Kino Rialto. Centrum Handlowo-Kulturalne Stary Browar i Kino Apollo mieszczą się w odległości ok. 500 metrów na wschód od Grunwaldu. Na terenie dzielnicy mieści się Muzeum Komunikacji Miejskiej MPK a najbliższy teatr mieści się w odległości ok. 500 metrów na wschód.

Oferta mieszkaniowa

Poszukujący nowych nieruchomości na Grunwaldzie mogą wybierać z pośród 26 inwestycji mieszkaniowych w których łącznie deweloperzy mają w sprzedaży 1 273 mieszkania i 3 domy jednorodzinne. Ceny nowych lokali dostępnych na Grunwaldzie wahają się od 4 900 do 11 818 zł za metr kwadratowy. W ostatnim czasie w 2 nieruchomościach zostały obniżone ceny oraz aktualnie obowiązują 2 oferty promocyjne.

Zobacz inwestycje na Grunwaldzie

Inwestycje polecane

Wiadomości na temat Grunwaldu

Drzwi Otwarte to najlepsza okazja na zakup mieszkania

,

Drzwi Otwarte to najlepsza okazja na zakup mieszkania

Już w sobotę 16.09.2017 w godz. 10 - 15 poznański deweloper, Ataner, zaprasza na Drzwi Otwarte na osiedlu Nowy Marcelin oraz w budynku przy ul. Towarowej 37. W obu inwestycjach czekać doradcy sprzedaży i architekci, którzy doradzą w sprawie zakupu, kredytu, wielkości mieszkan...

Kup mieszkanie przy Bułgarskiej 59 a możesz wygrać samochód!

,

Kup mieszkanie przy Bułgarskiej 59 a możesz wygrać samochód!

Na Bułgarskiej 59 trwa niezwykła promocja, w ramach której osoby decydujące się na zakup mieszkania będą mogły wygrać bardzo atrakcyjne nagrody w postaci samochodu, skutera lub bonu na wakacje o dużej wartości!

Mieszkania w celach inwestycyjnych na poznańskim rynku

,

Mieszkania w celach inwestycyjnych na poznańskim rynku

Sytuacja na rynku mieszkaniowym w Polsce jest stabilna. Podaż mieszkań jest duża przy nie słabnącym popycie.

Poznań - które inwestycje zostały uznane za najlepsze?

,

Poznań - które inwestycje zostały uznane za najlepsze?

Użytkownicy naszego portalu przez 6 miesięcy wybierali najlepsze inwestycje mieszkaniowe, dostępne w Rynku Pierwotnym. Po oddaniu niemal 114 000 głosów, stworzony został ranking najlepszych projektów od deweloperów m.in. w największych polskich miastach, takich jak Poznań.

Nowoczesność w starym stylu

,

Nowoczesność w starym stylu

Budynki architektury nowoczesnej czasami nie współgrają z innymi w bliższej lub dalszej okolicy. Warto stworzyć kompletnie nową inwestycję, ale w starej, tradycyjnej stylistyce. Na taki pomysł wpadła między innymi firma realizująca inwestycję Atrium Grunwald.