Pomorskie

Informacja na temat woj. pomorskiego

Aktualnie w woj. pomorskim dostępnych jest 3 458 ofert w 140 inwestycjach

Pomorskie
Zobacz na mapie

Jest to jednostka administracyjna Polski będąca jednym z 16 województw. Siedziba województwa usytuowana jest w Gdańsku. Region ten zajmuje powierzchnię 18 310,34 kilometrów kwadratowych. Logo województwa przedstawia maszerującego człowieka - głowę stanowi słońce, które symbolizuje radość, energię i rozwój, fala, stanowi ręce, które podkreślają dynamikę województwa, wypoczynek i dynamikę, zaś strzałka stanowi ręce, które symbolizują kurs, jako kierunek północny, namiot, jako symbol turystyki lub dach jako symbol opieki i gościnności. Pod względem ukształtowania województwo pomorskie jest terenem wybitnie nizinnym. Jego najwyższy punkt - Wieżyca liczy 329 m.n.p.m., zaś najniższy znajdujący się w Raczkach Elbląskich -2 m.p.p.m.

Informacja o lokalizacji

W ramach województwa pomorskiego znajdują się liczne szkoły wyższe, między innymi: Politechnika Gdańska, Uniwersytet Gdański, Akademia Marynarki Wojennej Gdyni, Akademia Morska w Gdyni, Akademia Sztuk Pięknych w Gdańsku oraz Gdański Uniwersytet Medyczny.

Główną atrakcją pomorza jest możliwość uprawiania licznych sportów wodnych, takich jak kitesurfing czy windsurfing. Znajdują się tu również malownicze ścieżki rowerowe. Liczne kurorty wakacyjne zapewniają turystom wypoczynek oraz czyste, zadbane, piaszczyste plaże.

Oferta mieszkaniowa

Poszukujący nowych nieruchomości w woj. pomorskim mogą wybierać z pośród 140 inwestycji mieszkaniowych w których łącznie deweloperzy mają w sprzedaży 3 294 mieszkania i 84 domy jednorodzinne. Ceny nowych lokali dostępnych w woj. pomorskim wahają się od 2 591 do 13 100 zł za metr kwadratowy. W ostatnim czasie w 10 nieruchomościach zostały obniżone ceny oraz aktualnie obowiązuje 11 ofert promocyjnych. W woj. pomorskim mamy także 1 mieszkanie w ofercie last minute .

Zobacz inwestycje w woj. pomorskim

Inwestycje polecane

Więcej wiadomości

Wiadomości na temat woj. pomorskiego

W poszukiwaniu hossy deweloperskiej

W poszukiwaniu hossy deweloperskiej

,

Już od dłuższego czasu w tytułach komentarzy opisujących sytuację na pierwotnym rynku mieszkaniowym pojawia się temat „deweloperskiej hossy”, która miałaby określać bieżący stan jego koniunktury. Tymczasem z podobnym zjawiskiem deweloperzy nie tylko nie mieli do czynienia od około 8 lat, ale, pr...

Najwyższe biurowce polskich miast

Najwyższe biurowce polskich miast

,

Lista najwyższych budynków w kraju regularnie się wypełnia, a oferta rynku biurowego jest coraz bardziej zróżnicowana i atrakcyjna. Jakie są więc najwyższe biurowce w poszczególnych miastach? Dowiecie się poniżej.

Dzień otwarty na Osiedlu Gdyńskim w Gdyni!

Dzień otwarty na Osiedlu Gdyńskim w Gdyni!

,

Już w sobotę, 24 września deweloper ALLCON organizuje Dzień Otwarty na Osiedlu Gdyńskim w Gdyni – Oksywie przy ul. Australijskiej 12. Na gości czeka wiele atrakcji oraz możliwość zapoznania się samą inwestycją, która jest usytuowana na nawyższym, morenowym wzniesieniu Kępy Oksywskiej.

Mieszkania drożeją tylko nad Bałtykiem

Mieszkania drożeją tylko nad Bałtykiem

,

W Trójmieście zaledwie co dziesiąte lokum oferowane przez dewelopera znajduje się w ukończonych inwestycjach. Tym samym Trójmiasto otwiera listę aglomeracji o najniższym współczynniku gotowych mieszkań w sprzedaży.

Nowa ulica i przystanek autobusowy przy Aura Garden

Nowa ulica i przystanek autobusowy przy Aura Garden

,

Zakończono instalację oświetlenia na drodze, która niedawno połączyła ul. Ostródzką z osiedlem Aura Garden (Białołęka). Nadano jej nazwę „Przejezdna”. Powstał tu też nowy przystanek autobusowy.

Znajdziemy dla Ciebie