Pomorskie

Informacja na temat woj. pomorskiego

Aktualnie w woj. pomorskim dostępnych jest 3 217 ofert w 137 inwestycjach

Pomorskie
Zobacz na mapie

Jest to jednostka administracyjna Polski będąca jednym z 16 województw. Siedziba województwa usytuowana jest w Gdańsku. Region ten zajmuje powierzchnię 18 310,34 kilometrów kwadratowych. Logo województwa przedstawia maszerującego człowieka - głowę stanowi słońce, które symbolizuje radość, energię i rozwój, fala, stanowi ręce, które podkreślają dynamikę województwa, wypoczynek i dynamikę, zaś strzałka stanowi ręce, które symbolizują kurs, jako kierunek północny, namiot, jako symbol turystyki lub dach jako symbol opieki i gościnności. Pod względem ukształtowania województwo pomorskie jest terenem wybitnie nizinnym. Jego najwyższy punkt - Wieżyca liczy 329 m.n.p.m., zaś najniższy znajdujący się w Raczkach Elbląskich -2 m.p.p.m.

Informacja o lokalizacji

W ramach województwa pomorskiego znajdują się liczne szkoły wyższe, między innymi: Politechnika Gdańska, Uniwersytet Gdański, Akademia Marynarki Wojennej Gdyni, Akademia Morska w Gdyni, Akademia Sztuk Pięknych w Gdańsku oraz Gdański Uniwersytet Medyczny.

Główną atrakcją pomorza jest możliwość uprawiania licznych sportów wodnych, takich jak kitesurfing czy windsurfing. Znajdują się tu również malownicze ścieżki rowerowe. Liczne kurorty wakacyjne zapewniają turystom wypoczynek oraz czyste, zadbane, piaszczyste plaże.

Oferta mieszkaniowa

Poszukujący nowych nieruchomości w woj. pomorskim mogą wybierać z pośród 137 inwestycji mieszkaniowych w których łącznie deweloperzy mają w sprzedaży 3 043 mieszkania i 101 domów jednorodzinnych. Ceny nowych lokali dostępnych w woj. pomorskim wahają się od 2 591 do 13 100 zł za metr kwadratowy. W ostatnim czasie w 18 nieruchomościach zostały obniżone ceny oraz aktualnie obowiązuje 9 ofert promocyjnych. W woj. pomorskim mamy także 1 mieszkanie w ofercie last minute .

Zobacz inwestycje w woj. pomorskim

Inwestycje polecane

Więcej wiadomości

Wiadomości na temat woj. pomorskiego

Botanika i Centaura - coraz wyżej!

Botanika i Centaura - coraz wyżej!

,

Trójmiejski deweloper Pomorskie Domy nawet na chwilę nie zwalania tempa – zgodnie z zapowiedzią, do połowy przyszłego roku firma chce wybudować w Gdańsku kilkadziesiąt nowych mieszkań.

Krajowi liderzy budownictwa to … Rzeszów, Marki i Kobyłka

Krajowi liderzy budownictwa to … Rzeszów, Marki i Kobyłka

,

Nawet bez sprawdzania dokładnych statystyk można być pewnym, że najwięcej nowych mieszkań ukończono w Warszawie. Sytuacja staje się mniej oczywista, jeżeli weźmiemy pod uwagę liczbę ukończonych lokali i domów w przeliczeniu na 1000 osób. Po uwzględnieniu takiego wskaźnika, polska stolica spada n...

Spośród europejskich stolic najniższe ceny nieruchomości są w Warszawie, Budapeszcie i Wilnie

Spośród europejskich stolic najniższe ceny nieruchomości są w Warszawie, Budapeszcie i Wilnie

,

W Polsce za 200 tys. euro można kupić nowy, średnio 163-metrowy apartament, a w Warszawie 114-metrowy. Za tę samą kwotę w centralnym Londynie można nabyć co najwyżej 11 metrów kwadratowych i to już nie nowo wybudowanego mieszkania. Od pięciu lat ceny nieruchomości na rynku polskim podlegają jedy...

Poznań - które inwestycje zostały uznane za najlepsze?

Poznań - które inwestycje zostały uznane za najlepsze?

,

Użytkownicy naszego portalu przez 6 miesięcy wybierali najlepsze inwestycje mieszkaniowe, dostępne w Rynku Pierwotnym. Po oddaniu niemal 114 000 głosów, stworzony został ranking najlepszych projektów od deweloperów m.in. w największych polskich miastach, takich jak Poznań.

Bogata oferta i niezwykle dużo kupujących

Bogata oferta i niezwykle dużo kupujących

,

Drugi kwartał na wrocławskim rynku mieszkaniowym minął pod znakiem bardzo wysokich wskaźników sprzedaży oraz stale poszerzającej się oferty deweloperów. Ceny utrzymywały się na stałym poziomie, a osoby, które chciały skorzystać z dofinansowania w ramach MdM nie mogły narzekać na brak lokali speł...

Znajdziemy dla Ciebie