Pomorskie

Informacja na temat woj. pomorskiego

Aktualnie w woj. pomorskim dostępnych jest 3 573 oferty w 144 inwestycjach

Pomorskie
Zobacz na mapie

Jest to jednostka administracyjna Polski będąca jednym z 16 województw. Siedziba województwa usytuowana jest w Gdańsku. Region ten zajmuje powierzchnię 18 310,34 kilometrów kwadratowych. Logo województwa przedstawia maszerującego człowieka - głowę stanowi słońce, które symbolizuje radość, energię i rozwój, fala, stanowi ręce, które podkreślają dynamikę województwa, wypoczynek i dynamikę, zaś strzałka stanowi ręce, które symbolizują kurs, jako kierunek północny, namiot, jako symbol turystyki lub dach jako symbol opieki i gościnności. Pod względem ukształtowania województwo pomorskie jest terenem wybitnie nizinnym. Jego najwyższy punkt - Wieżyca liczy 329 m.n.p.m., zaś najniższy znajdujący się w Raczkach Elbląskich -2 m.p.p.m.

Informacja o lokalizacji

W ramach województwa pomorskiego znajdują się liczne szkoły wyższe, między innymi: Politechnika Gdańska, Uniwersytet Gdański, Akademia Marynarki Wojennej Gdyni, Akademia Morska w Gdyni, Akademia Sztuk Pięknych w Gdańsku oraz Gdański Uniwersytet Medyczny.

Główną atrakcją pomorza jest możliwość uprawiania licznych sportów wodnych, takich jak kitesurfing czy windsurfing. Znajdują się tu również malownicze ścieżki rowerowe. Liczne kurorty wakacyjne zapewniają turystom wypoczynek oraz czyste, zadbane, piaszczyste plaże.

Oferta mieszkaniowa

Poszukujący nowych nieruchomości w woj. pomorskim mogą wybierać z pośród 144 inwestycji mieszkaniowych w których łącznie deweloperzy mają w sprzedaży 3 412 mieszkań i 73 domy jednorodzinne. Ceny nowych lokali dostępnych w woj. pomorskim wahają się od 2 792 do 13 100 zł za metr kwadratowy. W ostatnim czasie w 9 nieruchomościach zostały obniżone ceny oraz aktualnie obowiązuje 11 ofert promocyjnych. W woj. pomorskim mamy także 1 mieszkanie w ofercie last minute . W najbliższym czasie w 1 inwestycji mieszkaniowych odbędą się dni otwarte.

Zobacz inwestycje w woj. pomorskim

Inwestycje polecane

Wiadomości na temat woj. pomorskiego

Znajdziemy dla Ciebie