podkarpackie

Informacja na temat woj. podkarpackiego

Aktualnie w woj. podkarpackim dostępnych jest 1 068 ofert w 35 inwestycjach

podkarpackie

Województwo podkarpackie powstało w wyniku scalenia dawnego województwa rzeszowskiego oraz części krośnieńskiego, tarnobrzeskiego i tarnowskiego. Zajmuje powierzchnię 7 846 kilometrów kwadratowych. Ciekawostką jest, iż jest to najdalej wysunięta na południe część kraju. Na terenie województwa przeważa ją wyżyny i góry - średnia wysokość wynosi 308,5 m. n. p. m., a najwyższym punktem jest wierzchołek Tarnicy, którego wysokość wynosi 1346 m. n. p. m.

Informacja o lokalizacji

W województwie podkarpackim działa wiele szkół wyższych, między innymi: Uniwersytet Rzeszowski, Politechnika Rzeszowska im. Ignacego Łukasiewicza (największa uczelnia techniczna południowo-wschodniej Polski, z jedynym w kraju ośrodkiem kształcenia pilotów lotnictwa cywilnego), Wyższe Seminarium Duchowne w Rzeszowie, Wyższa Szkoła Prawa i Administracji w Przemyślu, Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Krośnie (oferuje 14 kierunków kształcenia).

Najbardziej utytułowany klub piłkarski województwa to Stal Mielec. Duże sukcesy województwo osiąga w Żużlu. Zapewnia to drużyna Stal Rzeszów, która niejednokrotnie zdobyła medale wszystkich kolorów w Mistrzostwach Polski.

Oferta mieszkaniowa

Poszukujący nowych nieruchomości w woj. podkarpackim mogą wybierać z pośród 35 inwestycji mieszkaniowych w których łącznie deweloperzy mają w sprzedaży 1 030 mieszkań i 24 domy jednorodzinne. Ceny nowych lokali dostępnych w woj. podkarpackim wahają się od 3 551 do 8 856 zł za metr kwadratowy. W ostatnim czasie w 3 nieruchomościach zostały obniżone ceny oraz aktualnie obowiązują 4 oferty promocyjne.

Zobacz inwestycje w woj. podkarpackim

Inwestycje polecane

Wiadomości na temat woj. podkarpackiego

Czynsze rosną wraz z cenami lokali

,

Czynsze rosną wraz z cenami lokali

Wszystkie wiarygodne źródła danych wskazują na wzrost cen polskich mieszkań. Ten wzrostowy trend można określić jako długotrwały, ponieważ rozpoczął się w 2013 roku. Systematyczne wzrosty cen metrażu powinny wywierać wpływ na koszty wynajmu lokali (m.in. dlatego, że najem sta...

Które miasta budują najwięcej mieszkań?

,

Które miasta budują najwięcej mieszkań?

Wyniki budowy gminnych mieszkań już od dłuższego czasu nie dają nadziei na szybką likwidację deficytu wynoszącego około 160 000 takich lokali.

Gdzie zamieszkać, aby czuć się bezpiecznie?

,

Gdzie zamieszkać, aby czuć się bezpiecznie?

Jednym z czynników, które biorą pod uwagę osoby rozważające zakup mieszkania i osiedlenie się na stałe w jakimś mieście jest, jak podaje RynekPierwotny.pl, poczucie bezpieczeństwa. Które miasta cechują się niskim poziomem przestępczości, a które wysokim? Czy na osiedlach zamk...

W Rzeszowie deweloper wprowadził inwestycję o bardzo wysokiej energooszczędności…

,

W Rzeszowie deweloper wprowadził inwestycję o bardzo wysokiej energooszczędności…

Na Podkarpaciu rzeszowski deweloper wprowadził system ogrzewania mieszkań oparty na powietrznych pompach ciepła, panelach fotowoltaicznych oraz gruntowym wymienniku ciepła połączonym z rekuperacją. Co to za energooszczędne rozwiązania i dlaczego redukują koszty ogrzewania naw...

Wynajem krótkoterminowy

,

Wynajem krótkoterminowy

Wynajem krótkoterminowy zyskuje na popularności. Dla kogo to dobre rozwiązanie i na jakie zyski można liczyć?