mazowieckie, piaseczyński

Informacja na temat powiatu piaseczyńskiego

Aktualnie w powiecie piaseczyńskim dostępnych jest 874 oferty w 50 inwestycjach

mazowieckie, piaseczyński

Powiat piaseczyński znajduje się w środkowej części województwa mazowieckiego i należy do najbogatszych oraz najintensywniej rozwijających się powiatów w Polsce. W jego obrębie znajdują się miasta: Piaseczno, Konstancin-Jeziorna, Góra Kalwaria, Tarczyn oraz 223 wsie. Obszar o powierzchni 621 km2 przecinają liczne rzeki, m.in. Wisła, Jeziorka, Czarna, Utrata, a w ich dolinach występują łąki i torfowiska. Znaczne połacie terenu zajmują lasy, np. Chojnowskie, zaś pejzaż urozmaicają stawy, zalewy i wydmy. Warunki naturalne sprzyjają turystce i rekreacji, toteż w powiecie znajdują się liczne obiekty i kluby sportowe, tereny do jazdy konnej, kąpielisko Zalesie Górne oraz dobrze rozwinięta baza noclegowa i gastronomiczna. Dominuje niska zabudowa mieszkaniowa i usługowo-handlowa, a do obiektów zabytkowych należą m.in. Zamek w Czersku, wille i dwory. Ważne arterie to trasa E77 oraz drogi krajowe: nr 79 i nr 50. Do stolicy kursuje stąd 18 linii autobusowych warszawskiej komunikacji miejskiej.

Informacja o lokalizacji

Usytuowany w centrum województwa mazowieckiego i poprzecinany licznymi rzekami powiat piaseczyński, to teren o powierzchni 621 km2, na którym mieszka prawie 172 tys. osób. Walory pejzażowe: naturalne doliny rzek, łąki, torfowiska, wydmy, stawy, zalewy, rozległe lasy oraz Chojnowski Park Krajobrazowy z 11 rezerwatami przyrody, stwarzają dogodne warunki do rozwoju turystyki wypoczynkowej. W powiecie intensywnie rozwija się niska architektura mieszkaniowa i handlowo-usługowa, a do ciekawych obiektów należą m.in. Zamek w Czersku z XV w., Muzeum Papiernictwa czy galeria sztuki Villa La Fleur.

W powiecie znajduje się wiele placówek edukujących na wszystkich etapach kształcenia: 67 przedszkoli, 45 szkół podstawowych, 33 gimnazja, 20 liceów, 7 techników i 5 szkół zawodowych, a także 4 szkoły muzyczne. Natomiast do instytucji oświatowych kształcących na poziomie policealnym należą: Centrum Nauki i Biznesu ŻAK Sp. z o.o. oraz NOVA Policealna Szkoła Dla Dorosłych w Piasecznie.

Podstawowym ośrodkiem medycznym powiatu jest Szpital św. Anny w Piasecznie wyposażony w 5 oddziałów oraz 16 poradni specjalistycznych. Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej wraz z przychodniami funkcjonuje w Piasecznie, Górze Kalwarii, Konstancinie-Jeziornie, Lesznowoli i Tarczynie. Ponadto pacjenci z powiatu piaseczyńskiego mogą korzystać z usług oferowanych w 19 niepublicznych ośrodkach zdrowia.

Powiat piaseczyński posiada dobrze rozwiniętą bazę sportowo-rekreacyjną, bowiem znajdują się tutaj: trasy turystyczne, szlaki rowerowe, łowiska wędkarskie, tereny do jazdy konnej, korty tenisowe, pola paintballowe, tor kartingowy, 4 pływalnie, 6 siłowni i sal fitness oraz 11 sal zabaw dla dzieci. Popularnymi ośrodkami rekreacyjnymi są: Zalesie Górne z zalewem i odkrytym basenem oraz Zimne Doły z wiatami turystycznymi i Linowym Parkiem Przygody. Na terenie powiatu zlokalizowane są boiska, stadiony i hale sportowe, a na rzekach organizuje się spływy kajakowe.

Najbogatszą ofertę handlowo-usługową w powiecie posiada miasto Piaseczno, gdyż mieszczą się w nim: centrum handlowe Fashion House Outlet Centre, pawilon handlowy Czerwona Torebka i Dziecięce Centrum Handlowe Kajtuś, a także hipermarkety: Auchan, Leroy Merlin, Tesco, Lidl, Kaufland i Biedronka. W Konstancinie-Jeziornie znajduje się Centrum Handlowe Stara Papiernia, zaś wielkopowierzchniowe sklepy sieciowe − w Tarczynie i Górze Kalwarii, gdzie planowana jest także budowa centrum handlowego.

W powiecie piaseczyńskim prowadzą działalność 4 muzea: Muzeum Papiernictwa, Muzeum Bajek, Baśni i Opowieści oraz Muzea Regionalne w Piasecznie i w Górze Kalwarii. Ponadto funkcjonuje galeria Villa La Fleur z ekspozycją polskiej i żydowskiej sztuki I połowy XX wieku. Na terenie powiatu zlokalizowanych jest 5 ośrodków kultury oraz 7 bibliotek i 17 filii bibliotecznych, zaś popularne miejsce rozrywki to Miasteczko Westernowe Wild West City.

Oferta mieszkaniowa

Poszukujący nowych nieruchomości w powiecie piaseczyńskim mogą wybierać z pośród 50 inwestycji mieszkaniowych w których łącznie deweloperzy mają w sprzedaży 546 mieszkań i 324 domy jednorodzinne. Ceny nowych lokali dostępnych w powiecie piaseczyńskim wahają się od 3 163 do 9 225 zł za metr kwadratowy. W ostatnim czasie w 2 nieruchomościach zostały obniżone ceny oraz aktualnie obowiązują 3 oferty promocyjne.

Zobacz inwestycje w powiecie piaseczyńskim

Inwestycje polecane

Wiadomości na temat powiatu piaseczyńskiego

Willa jak ze snów pod Warszawą

,

Willa jak ze snów pod Warszawą

20 kilometrów od centrum stolicy ruszył unikalny projekty deweloperski. Konstanciński Sen to 4 wyjątkowe wille, które odpowiadają na potrzeby wymagających klientów.

Gdzie mieszkają polscy milionerzy?

,

Gdzie mieszkają polscy milionerzy?

Jak żyją polscy milionerzy i od kiedy zaczyna się dla nich mieszkaniowy luksus? Sprawdziliśmy to.

Mieszkanie wygodne jak dom - czy to możliwe?

,

Mieszkanie wygodne jak dom - czy to możliwe?

Novisa Development znalazła interesującą lukę rynkową. Będzie sprzedawała nowe domy w cenie, która bardziej odpowiada kosztom zakupu warszawskich mieszkań.

Rezydencja Góra Kalwaria - z myślą o wygodzie

,

Rezydencja Góra Kalwaria - z myślą o wygodzie

Rezydencja Góra Kalwaria to idealne połączenie nowoczesnej architektury, dogodnej lokalizacji oraz atrakcyjnej ceny. Zobacz!

Prestige rozpoczyna budowę luksusowego osiedla domów Villa Prestige Kabaty

,

Prestige rozpoczyna budowę luksusowego osiedla domów Villa Prestige Kabaty

Deweloper Prestige rozpoczyna budowę luksusowego osiedla Villa Prestige Kabaty na Ursynowie. Osiedle będzie składać się z 35 domów jednorodzinnych.