mazowieckie, piaseczyński, Józefosław

Informacja na temat Józefosławia

Aktualnie w Józefosławiu dostępnych jest 72 oferty w 9 inwestycjach

mazowieckie, piaseczyński, Józefosław

Józefosław jest miejscowością przynależącą do gminy Piaseczno w powiecie piaseczyńskim, w województwie mazowieckim. Tereny Józefosławia usytuowane są przy południowej granicy Lasu Kabackiego, zaś atutem lokalizacji jest bliskość Warszawy – odległość do centrum stolicy wynosi zaledwie 15 km. Zamieszkuje tam obecnie ok. 7 tys. osób, lecz liczba ta wciąż wzrasta, toteż dynamicznie rozwija się nowoczesna zabudowa mieszkaniowa. Na obszarze Józefosławia występują zarówno domy jednorodzinne bądź wille, jak i niskie bloki. Architekturę mieszkaniową otacza malowniczy, zielony pejzaż, a mieszkańców przyciąga kameralny, zaciszny charakter miejsca. W miejscowości tej znajdują się typowo wiejskie zabudowania oraz grunty orne. Główna arteria to ulica Wilanowska, w pobliżu której zlokalizowane jest Centrum Handlowe Józefosław (Marcredo Compact). Na terenie miejscowości Józefosław kursują autobusy warszawskiej komunikacji miejskiej, a także autobusy PKS.

Informacja o lokalizacji

Miejscowość Józefosław przynależy do powiatu piaseczyńskiego w województwie mazowieckim i zlokalizowana jest przy południowej granicy Lasu Kabackiego, w odległości 15 km od centrum Warszawy. Atrakcyjna lokalizacja oraz zielone, zaciszne okolice czynią z tej podwarszawskiej wsi atrakcyjne miejsce zamieszkania dla ok. 7 tys. osób. Zabudowa mieszkaniowa: domy jednorodzinne, wille i nowoczesne niskie bloki, zaczyna stopniowo dominować nad obszarami rolniczymi. Rozwija się też sektor handlowo-usługowy, toteż mieści się tam Centrum Handlowe Marcredo Compact.

Dzieci i młodzież z Józefosławia mogą korzystać z 2 placówek przedszkolnych, szkoły podstawowej, gimnazjum i szkoły muzycznej I stopnia, zaś na wyższych etapach kształcenia – wybrać szkoły funkcjonujące w Warszawie lub Piasecznie. Naukę języków obcych prowadzi Centrum Kształcenia oraz Lizard School. W Józefosławiu działa także ośrodek badawczy: Obserwatorium Astronomiczno-Geodezyjne Uniwersytetu Warszawskiego.

Podstawową opiekę zdrowotną w ramach NFZ oferuje w Józefosławiu przychodnia NZOZ „ZDROWIE TO MY”, a we wsi działają także: całodobowy gabinet stomatologiczny oraz gabinet rehabilitacyjny. Mieszkańcy Józefosławia mogą również korzystać z ośrodków zdrowia powiatu piaseczyńskiego, a więc przede wszystkim z Centrum Zdrowia i Szpitala św. Anny w Piasecznie.

Walory krajobrazowe oraz spokojne okolice Józefosławia sprzyjają wycieczkom rowerowym, biegom oraz spacerom. W wsi znajdują się tereny do jazdy konnej oraz Klub Jeździecki Aldragho, a także funkcjonuje studio tańca i 2 sale zabaw dla dzieci.

Przy ul. Wilanowskiej zlokalizowane jest Centrum Handlowe Marcredo Compact, a w okolicy znajdują się także markety: Biedronka, Carrefour, Piotr i Paweł, Supersam oraz sklepy spożywcze i wielobranżowe. Niewielka odległość do centrum stolicy sprawia, że mieszkańcy mogą korzystać z oferty warszawskich centrów handlowych.

Ośrodkiem życia kulturalnego jest parafia św. Józefa, przy której działa Stowarzyszenie Miłośników Muzyki Klasycznej Con Fuoco organizujące co roku Międzynarodowy Festiwal Musica Classica. Mieszkańcy wsi mogą korzystać również z oferty Centrum Kultury w Piasecznie oraz odwiedzać instytucje kultury zlokalizowane na terenie powiatu piaseczyńskiego czy na obszarze Warszawy.

Oferta mieszkaniowa

Poszukujący nowych nieruchomości w Józefosławiu mogą wybierać z pośród 9 inwestycji mieszkaniowych w których łącznie deweloperzy mają w sprzedaży 14 mieszkań i 57 domów jednorodzinnych. Ceny nowych lokali dostępnych w Józefosławiu wahają się od 4 219 do 8 855 zł za metr kwadratowy. W ostatnim czasie w 1 nieruchomości zostały obniżone ceny oraz aktualnie obowiązuje 1 oferta promocyjna.

Zobacz inwestycje w Józefosławiu

Inwestycje polecane