łódzkie, pabianicki, Pabianice

Informacja na temat Pabianic

Aktualnie w Pabianicach dostępnych jest 3 oferty w 1 inwestycji

łódzkie, pabianicki, Pabianice

Pabianice to spokojne miasto liczące ok.17 tys. mieszkańców i znajdujące się zaledwie kilkanaście kilometrów od Łodzi. Park Wolności, Park Słowackiego, las miejski czy zalew „Businka” sprawiają, że to świetne miejsce do relaksu na świeżym powietrzu. Jednocześnie można tu znaleźć spore centrum handlowe (CH Echo) i liczne markety a zaledwie ok. 5 km dalej znajdują się łódzkie galerie handlowe i PTAK, czyli największy w Polsce supermarket odzieżowy. Niewielkie miasto ma też dobrze rozwinięty system edukacji z własną szkołą wyższą (Wyższa Szkoła Humanistyczno-Ekonomiczna). Jest też dobrze skomunikowane, zarówno w obrębie miasta, jak i okolicznych miejscowości dzięki kolejom, dziewięciu autobusom podmiejskim i kilku prywatnym. Coś dla siebie znajdą tu też miłośnicy zabytków – Pabianice to m.in. dwór obronny kapituły krakowskiej, dom tkaczy, pozostałość fabryki czy pałac rodziny Enderów. Większość zabudowy Pabianic stanowią powojenne blokowiska i resztki zabudowy fabrycznej. Bliskość Łódzkiej filmówki, politechniki czy uniwersytetu a także kilkanaście pabianickich przedszkoli, dwa licea i Wyższa Szkoła Humanistyczno-Ekonomiczna sprawiają, że Pabianice są ciekawym ośrodkiem naukowym.

Informacja o lokalizacji

Pabianice to 17-to tysięczne miasto doskonale skomunikowane z Łodzią i pobliskim lotniskiem im. W. Reymonta. Położone wśród terenów zielonych stanowi świetne miejsce do życia dla osób aktywnych fizycznie. Bliskość centrów handlowych (m.in. galeria ECHO w Pabianicach czy galeria PTAK ) sprawia, że nawet duże zakupy można zrobić w odległości maksymalnie kilku kilometrów od domu.

W Pabianicach znajduje się siedem żłobków, w tym dwa niepubliczne. Do tego dziewiętnaście przedszkoli, dziewięć podstawówek, sześć gimnazjów a także dwa licea. W Pabianicach znajduje się też Wyższa Szkoła Humanistyczno-Ekonomiczna.

W Pabianicach znajduje się 37 aptek, z czego jedna całodobowa. W Pabianicach znajduje się też Pabianickie Centrum Medyczne, Centrum Medyczne VASA i NZOZ Eskulap. Można tu też znaleźć prywatne zakłady dentystyczne, dermatologiczne i innych specjalizacji.

W Pabianicach znajduje się basen, pole golfowe, ośrodek nauki jazdy konnej i Miejskie Towarzystwo Koszykówki. Rekreację umożliwia też Las Pobłociszewskich, Jezioro Lewityn i Park Wolności. W Pabianicach znajduje się też kilka siłowni, fitness-clubów czy klubów tańca.

Największym centrum handlowym w Pabianicach jest CH Echo, w którym można znaleźć market Piotr i Paweł, drogerię Rossmann i kilkanaście sklepów obuwniczych, odzieżowych i spożywczych. Poza tym znajdują się tu domy handlowe Domino i Trzy Korony. W Pabianicach można znaleźć też liczne sklepy sieciowe i osiedlowe, m.in. Biedronka i Carrefour. Zaledwie dwa kilometry od Pabianic mieści się centrum handlowe PTAK – największy sklep odzieżowy w tej części Europy. Dobry transport autobusowy i niewielka odległość umożliwiają też zakupy w centrach handlowych położonych w Łodzi.

W Pabianicach znajduje się kilkadziesiąt restauracji, w tym ponad 10 pizzerii a także restauracje kuchni polskiej i międzynarodowej. W Pabianicach znajduje się też Kinoteatr Tomi i działa Miejski Ośrodek Kultury. Znajdują się tu też liczne zabytki, m.in. dwór obronny kapituły krakowskiej, dom tkaczy, pozostałość fabryki czy pałac rodziny Enderów.

Oferta mieszkaniowa

Poszukujący nowych nieruchomości w Pabianicach mogą wybierać z pośród 1 inwestycji mieszkaniowej w której łącznie deweloperzy mają w sprzedaży 3 mieszkania.

Zobacz inwestycje w Pabianicach

Inwestycje polecane

Wiadomości na temat Pabianic

Co nowego w mieszkaniówce pod Łodzią?

,

Co nowego w mieszkaniówce pod Łodzią?

Pabianice, Konstantynów Łódzki, Aleksandrów Łódzki – tuż za granicą Łodzi można znaleźć kilka ciekawych nowości deweloperskich, zarówno mieszkań, jak i domów oraz apartamentowców. Warto porównać oferty i rozważyć kupno nieruchomości pod miastem.