mazowieckie, warszawski zachodni, Ożarów Mazowiecki

Informacja na temat Ożarowa Mazowieckiego

Aktualnie w Ożarowie Mazowieckim dostępnych jest 212 ofert w 10 inwestycjach

mazowieckie, warszawski zachodni, Ożarów Mazowiecki

Ożarów Mazowiecki usytuowany jest w centralnej części województwa mazowieckiego, w odległości 16 km od Warszawy. W okolicach miasta dominują grunty rolne, zaś w pobliskich Broniszach znajduje się – największy w kraju – Rolno-Spożywczy Rynek Hurtowy. Ożarów zajmuje obszar o powierzchni prawie 6 km2, który przecina Kanał Ożarowski. Bazę mieszkaniową dla ponad 10 tys. mieszkańców stanowią osiedla niskich bloków oraz domy jedno- i wielorodzinne. Dynamicznie rozwija się tutaj infrastruktura techniczna i zabudowa przemysłowa, a do większych zakładów produkcyjnych należą: Daimler Chrysler Automotive Polska, Vigo System SA i WB Electronics. Teren, na którym dawniej znajdowała się Fabryka Kabli, został objęty Specjalną Strefą Ekonomiczną.

Informacja o lokalizacji

W Ożarowie Mazowieckim funkcjonuje miejski żłobek, 2 przedszkola publiczne i 3 – niepubliczne, w tym: katolickie i językowo-sportowe. Bazę placówek szkolnych stanowią: 3 szkoły podstawowe, 2 gimnazja, liceum i technikum. Dogodna lokalizacja oraz liczne możliwości dojazdu do Warszawy zapewniają łatwy dostęp do stołecznych placówek oświatowych.

Gminny Samodzielny Publiczny Zakład Lecznictwa Otwartego w Ożarowie Mazowieckim zapewnia nieodpłatną opiekę medyczną, udostępniając pacjentom poradnię internistyczną dla dzieci oraz dla dorosłych, a także 9 poradni specjalistycznych, 3 pracownie i Punkt Pobrań. Pacjenci mogą również korzystać z usług niepublicznych zakładów opieki zdrowotnej: Biovena Sp. z o.o. oraz Fenix 2.

Największym kompleksem obiektów sportowych w Ożarowie Mazowieckim jest Pływalnia Miejska GOSiR wyposażona w baseny sportowe i rekreacyjne oraz wodne atrakcje, jak: gejzery, prądy wodne czy rynna wodna. W mieście funkcjonuje Klub Sportowy Ożarowianka, w ramach którego działają sekcje: piłki nożnej, lekkoatletyki, ping-ponga oraz łucznictwa.

Głównym obiektem handlowo-usługowym w mieście jest Galeria Ożarów, zaś popularnością cieszą się również hipermarkety: Carrefour i Biedronka. W pobliskich Broniszach zlokalizowany jest – największy w Polsce – Rolno-Spożywczy Rynek Hurtowy, gdzie mieszkańcy mogą zakupić świeżą żywność. Wyjazd na zakupy do stołecznych centrów handlowych jest możliwy dzięki niewielkiej odległości od Warszawy i dogodnym warunkom dojazdu.

W ożarowskim Ośrodku Kultury Uśmiech organizowane są zajęcia i warsztaty artystyczne, a także: wystawy, koncerty oraz spektakle teatralne. W ramach instytucji prowadzi działalność ludowy Zespół Pieśni i Tańca Ożarowiacy. W mieście znajduje się siedziba Powiatowej Biblioteki Publicznej, zaś w pobliskim Pilaszkowie – Muzeum Dworu Polskiego oraz Muzeum Pojazdów Konnych. Co roku odbywa się w Ożarowie Mazowieckim Festiwal Muzyki Kameralnej Muzyka w Barwach Jesieni.

Oferta mieszkaniowa

Poszukujący nowych nieruchomości w Ożarowie Mazowieckim mogą wybierać z pośród 10 inwestycji mieszkaniowych w których łącznie deweloperzy mają w sprzedaży 156 mieszkań i 56 domów jednorodzinnych. Ceny nowych lokali dostępnych w Ożarowie Mazowieckim wahają się od 3 977 do 7 000 zł za metr kwadratowy. W ostatnim czasie w 1 nieruchomości zostały obniżone ceny W Ożarowie Mazowieckim mamy także 1 ofertę w przedsprzedaży.

Zobacz inwestycje w Ożarowie Mazowieckim

Inwestycje polecane