świętokrzyskie, ostrowiecki

Informacja na temat powiatu ostrowieckiego

świętokrzyskie, ostrowiecki

Powiat ostrowiecki znajduje się w województwie świętokrzyskim. Powstał w 1999 roku w ramach reformy administracyjnej. Stolicą powiatu jest miasto Ostrowiec Świętokrzyski. Tworzą go: Miasto i Gmina Ostrowiec Świętokrzyski, Miasto i Gmina Ćmielów, Miasto i Gmina Kunów, Gmina Bałtów, Gmina Bodzechów oraz Gmina Waśniów. Powierzchnia powiatu wynosi 614 kilometrów kwadratowych. Zajmują ją głównie użytki rolne i lasy. Region ten odgrywa także znaczącą rolę w procesach tak gospodarczych jak i społecznych w skali województwa. Główne miasto regionu jest dużym i pełnym możliwości rozwojowych ośrodkiem przemysłu, które posiada rozwinięte tradycje oraz silne zaplecze z dziedziny infrastruktury oraz potencjału ludzkiego.

Informacja o lokalizacji

Mieszkańcy powiatu ostrowieckiego z pewnością nie będą narzekać na brak placówek oświatowych. Działą tam przedszkola, szkoły podstawowe, gimnazja, a także szkoły średnie (o profilu ogólnokształcącym, zawodowym i profilowanym).

Na ziemi ostrowieckiej z pewnością nie można narzekać na brak miejsc, które zapewniają aktywne spędzanie czasu wolnego. W regionie znajduje się wiele ośrodków jazdy konnej, oraz rekreacyjne ośrodki, między innymi: "Rawszczyzna" i "Gutwin" z basenami i kąpieliskami i wypożyczalnią sprzętu pływającego. Ponadto, skorzystać można z obiektów Klubu Sportowego KSZO - stadionu piłkarskiego, krytej pływalni oraz hali sportowej do gier zespołowych. Na miłośników wycieczek pieszych czeka wiele wyznakowanych szlaków pieszych i górskich, a na cyklistów gęsta sieć utwardzonych dróg i wyznakowany szlak doliną Kamiennej do Skarżyska.