opolskie, Opole

Informacja na temat Opola

Aktualnie w Opolu dostępnych jest 674 oferty w 9 inwestycjach

opolskie, Opole

Opole leży ok. 20 km. Od Krapkowic, 100 km. Od Częstochowy i 60 km. od Kluczborka a także ok.70 km od granicy polsko-czeskiej. 120 tys. mieszkańców mieszka tu na powierzchni ok. 100 km. kw. Główne arterie Opola to ul. Ozimska, Oleska i droga wojewódzka nr 435. Opole jest świetnie skomunikowane z resztą kraju dzięki kolei, PKS i autostradom. To też ważny ośrodek naukowy, w którym działa kilka uniwersytetów. Malownicza rzeka Odra, lasy miejskie i jezioro Turawskie umożliwiają wypoczynek na świeżym powietrzu bez opuszczania miejsca zamieszkania. Jednak to, co najbardziej wyróżnia Opole to kultura i rozrywka. Znajdziemy tu filharmonię, teatry, kina, trzy duże galerie handlowe, aleję gwiazd, ZOO, zabytkową starówkę i Festiwal Piosenki Polskiej w Opolu.

Informacja o lokalizacji

Opole to ważny ośrodek naukowy i rozrywkowy na mapie naszego kraju. Festiwal Piosenki Polskiej, Teatr Lalek, zabytkowa starówka czy Aleja Gwiazd to tylko kilka ikon tego miasta, które sprawiają, że to dobre miejsce do życia. Do tego otoczenie przedwojennych kamienic, lasów i mnogość szkół i sklepów ułatwia życie w tym mieście a autostrada A4 pozwala łatwo dojechać do innych części kraju.

W Opolu mieści się 31 przedszkoli, 21 szkół podstawowych, 11 gimnazjów i 16 szkół ponadgimnazjalnych, w tym liceum plastyczne, językowe czy szkoła ekonomiczna i samochodowa. Działają tu też liczne uczelnie wyższe takie jak Politechnika Opolska, Uniwersytet Opolski, Państwowa Medyczna Wyższa Szkoła Zawodowa czy też Nauczycielskie Kolegium Języków Obcych. To sprawia, że Opole jest jednym z największych ośrodków naukowych w regionie.

W Opolu znajduje się Szpital Wojewódzki, Szpital Specjalistyczny Ginekologiczno-Położniczy i Noworodków, Opolskie Centrum Onkologii, Wojewódzkie Centrum Medyczne, Wojewódzki Szpital Specjalistyczny – Zespół Neuropsychiatryczny, Szpital Wojskowy z Przychodnią SP ZOZ a także szpital MSWiA. W mieście działa kilkadziesiąt aptek w tym trzy całodobowe.

Wypoczynek na świeżym powietrzu umożliwiają lasy położone na wyspie Bolko i w pobliżu Grotowic, przecinająca miasto rzeka Odra a także położone na zachód od Opola jezioro Turawskie. W Opolu znajduje się też Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji, liczne ośrodki jogi, fitnessu i sztuk walki a także siłownie i siedem basenów.

W Opolu znajdują się m.in. supermarkety sieci Lid, Tesco, Kaufland, Pepco czy Carrefour. Działają tu też trzy duże galerie handlowe a w każdej jest kilkadziesiąt sklepów, supermarket, restauracje i liczne punkty usługowe. Największe galerie handlowe to Opolanin, Karolinka i Solaris Centre.

Do Opola przyciąga przede wszystkim przepiękna starówka, której historia sięga XIV-tego wieku z Wieżą Piastowską. Drugi powód, dla którego Opole latem przeżywa prawdziwe oblężenie, to odbywające się w amfiteatrze festiwale piosenki w Opolu, na których występują największe polskie i europejskie gwiazdy. W mieście odbywa się też Opolska Noc Kabaretowa, Opolska Jesień Literacka i liczne festiwale kulturalne, rozrywkowe i naukowe. Znajduje się tu też aleja gwiazd, teatr dramatyczny, Amfiteatr Tysiąclecia, Opolski Teatr Lalki i Aktora, Filharmonia Opolska i miejskie ZOO. Do tego jest tu kilkanaście muzeów, m.in. Muzeum Śląska Opolskiego czy Muzeum Wsi Opolskiej.

Oferta mieszkaniowa

Poszukujący nowych nieruchomości w Opolu mogą wybierać z pośród 9 inwestycji mieszkaniowych w których łącznie deweloperzy mają w sprzedaży 674 mieszkania. Ceny nowych lokali dostępnych w Opolu wahają się od 5 500 do 6 700 zł za metr kwadratowy.

Zobacz inwestycje w Opolu

Inwestycje polecane

Wiadomości na temat Opola

Czynsze rosną wraz z cenami lokali

,

Czynsze rosną wraz z cenami lokali

Wszystkie wiarygodne źródła danych wskazują na wzrost cen polskich mieszkań. Ten wzrostowy trend można określić jako długotrwały, ponieważ rozpoczął się w 2013 roku. Systematyczne wzrosty cen metrażu powinny wywierać wpływ na koszty wynajmu lokali (m.in. dlatego, że najem sta...

Gotowe mieszkania od dewelopera

,

Gotowe mieszkania od dewelopera

Niektóre osoby są zainteresowane tylko zakupem gotowego mieszkania od dewelopera. Sprawdzamy, czy przez ostatnie 2 lata ubyło takich mieszkań.

Mieszkanie dla seniora na polskim gruncie

,

Mieszkanie dla seniora na polskim gruncie

Budownictwo senioralne to dosyć nowy „produkt” na rodzimym rynku mieszkaniowym. Z roku na rok zwiększa się w naszym społeczeństwie odsetek osób starszych, którzy wymagają specjalnych warunków mieszkaniowych. Realia życia polskich emerytów dalekie są jednak od tych, jakie panu...

Gdzie nie budują samorządy, spółdzielnie i TBS-y?

,

Gdzie nie budują samorządy, spółdzielnie i TBS-y?

Już od początku minionej dekady, tylko deweloperzy budują dużą liczbę nowych lokali. Aktywność inwestycyjna spółdzielni, zakładów pracy, samorządów i TBS-ów jest bardzo ograniczona.

Rynek pierwotny mieszkań: sprawdzamy najtańsze miasta wojewódzkie w kraju

,

Rynek pierwotny mieszkań: sprawdzamy najtańsze miasta wojewódzkie w kraju

Zielona Góra, Opole i Białystok – to najtańsze stolice województw w Polsce – jeśli chodzi o ceny mieszkań. Nowe mieszkania w Zielonej Górze są przeciętnie o 50 proc. tańsze niż w Warszawie. Oznacza to, że w cenie jednej nieruchomości w stolicy kraju, można mieć dwa mieszkania...