warmińsko-mazurskie, Olsztyn

Informacja na temat Olsztyna

Aktualnie w Olsztynie dostępnych jest 578 ofert w 22 inwestycjach

warmińsko-mazurskie, Olsztyn

Olsztyn jest stolicą województwa warmińsko-mazurskiego. Znajduje się w nim siedziba władz ziemskiego powiatu olsztyńskiego, kurii archidiecezji warmińskiej i luterańskiej diecezji mazurskiej. Podzielone jest na 23 osiedla - jednostki pomocnicze gminy, które są najniższym, pomocniczym szczeblem samorządu miejskiego. Ich działanie obejmuje załatwianie spraw publicznych, które posiadają zasięg lokalny. Około 21 procent powierzchni całego miasta zajmują lasy. Ponad połowa z tego to zwarty kompleks Lasu Miejskiego, który pełni głównie funkcje terenów rekreacyjno-wypoczynkowych oraz turystyczno-krajoznawczych.

Informacja o lokalizacji

Olsztyn to miasto posiadające największe zaplecze oświatowe w województwie warmińsko-mazurskim. W ramach miasta funkcjonują: 43 przedszkola, 30 szkół podstawowych, 25 gimnazjów, 28 liceów ogólnokształcących, 9 liceów profilowanych, 11 techników, 8 zasadniczych szkół zawodowych, 47 szkół policealnych, 2 szkoły muzyczne, 10 uzupełniających liceów ogólnokształcących, 9 uzupełniających techników, oraz 18 zespołów szkół i placówek. W Olsztynie działa również 7 szkół wyższych, największa w regionie to Uniwersytet Warmińsko-Mazurski oraz cztery jednostki naukowo badawcze.

W Olsztynie funkcjonuje siedem szpitali publicznych oraz jeden niepubliczny. Działa tam również wiele publicznych przychodni oraz niepublicznych placówek opieki zdrowotnej.

Olsztyn to miasto, które oprócz walorów rekreacyjno-turystycznych posiada także prężnie działający ośrodek sportowy. Znajduje się w nim kilkadziesiąt klubów sportowych. W przeszłości miasto było także etapowym miastem kolarskiego wyścigu Tour de Pologne. Aktualnie, liczna infrastruktura sportowa oraz niezwykłe atrakcyjna lokalizacja, wśród lasów i jezior sprawiła iż Olsztyn jest miejscem zgrupowań wielu kadr i reprezentacji sportowych. Turystów do miasta przyciągają głównie tereny rekreacyjne - jeziora i lasy. W sezonie letnim po Łynie odbywają się spływy kajakowe „Łyną przez Olsztyn”. Spływy rozpoczynają się pod zamkiem olsztyńskim. Trzykilometrowa trasa wiedzie przez malowniczy przełom Łyny w olsztyńskim Lesie Miejskim. Celem spływu jest rozlewisko, gdzie łączą się dwie rzeki – Łyna i Wadąg.

Oferta mieszkaniowa

Poszukujący nowych nieruchomości w Olsztynie mogą wybierać z pośród 22 inwestycji mieszkaniowych w których łącznie deweloperzy mają w sprzedaży 572 mieszkania. Ceny nowych lokali dostępnych w Olsztynie wahają się od 5 490 do 12 300 zł za metr kwadratowy. W ostatnim czasie w 2 nieruchomościach zostały obniżone ceny

Zobacz inwestycje w Olsztynie

Inwestycje polecane

Wiadomości na temat Olsztyna

Wynajem krótkoterminowy

,

Wynajem krótkoterminowy

Wynajem krótkoterminowy zyskuje na popularności. Dla kogo to dobre rozwiązanie i na jakie zyski można liczyć?

Deweloperzy polubili „ścianę wschodnią”?

,

Deweloperzy polubili „ścianę wschodnią”?

Oferta deweloperów w niemal 70% mieści się w 6 największych polskich miastach. Najnowsze dane pokazują jednak, że coraz większą popularność zyskuje ściana wschodnia.

Dlaczego polskie miasta się wyludniają?

,

Dlaczego polskie miasta się wyludniają?

Wyludnienie w dużych miastach staje się coraz widoczniejsze. Przyglądamy się temu zjawisku.

Warmia i Mazury zyskały połączenie lotnicze ze Skandynawią

,

Warmia i Mazury zyskały połączenie lotnicze ze Skandynawią

W sobotę 20 maja br. na lotnisku w Szymanach uroczyście zainaugurowano połączenie z Oslo-Torp. Obsługuje je węgierski przewoźnik Wizz Air. Loty będą odbywać się dwa razy w tygodniu.

Najwyższa od dekady siła nabywcza Polaków w sektorze nieruchomości

,

Najwyższa od dekady siła nabywcza Polaków w sektorze nieruchomości

Średnie wynagrodzenie daje coraz większe możliwości zakupowe przeciętnemu Kowalskiemu. Jak wynika z raportu Lion’s Bank, stać nas na znacznie więcej, niż jeszcze dekadę temu. W roku 2015 zanotowano 60-procentowy wzrost siły nabywczej względem lat sprzed wybuchu kryzysu ekonom...