Największa oferta mieszkań i domów od deweloperów Sprawdź dlaczego możesz nam zaufać?

RynekPierwotny.pl prezentuje atrakcyjne oferty wprost od deweloperów.

Bez pośredników i bez prowizji

Bez pośredników
i bez prowizji

Nie jesteśmy agencją
nieruchomości.
Prezentujemy najlepsze oferty
bezpośrednio od deweloperów.

Szybka odpowiedź od dewelopera

Szybka odpowiedź
od dewelopera

Na Twoje zapytanie większość
deweloperów odpowie w ciągu godziny.
Niektórzy przedstawią Ci ofertę już
kilka minut po otrzymanym zgłoszeniu.

Precyzyjna wyszukiwarka ofert

Precyzyjna
wyszukiwarka ofert

Używaj wyszukiwarki, a odkryjesz
wiele atrakcyjnych nieruchomości.
Jeśli nie masz czasu skorzystaj z opcji
„Znajdziemy dla Ciebie”.

Warmińsko-mazurskie, Olsztyn

Informacja na temat Olsztyna

Aktualnie w Olsztynie dostępnych jest 658 ofert w 16 inwestycjach

Warmińsko-mazurskie, Olsztyn
Zobacz na mapie

Olsztyn jest stolicą województwa warmińsko-mazurskiego. Znajduje się w nim siedziba władz ziemskiego powiatu olsztyńskiego, kurii archidiecezji warmińskiej i luterańskiej diecezji mazurskiej. Podzielone jest na 23 osiedla - jednostki pomocnicze gminy, które są najniższym, pomocniczym szczeblem samorządu miejskiego. Ich działanie obejmuje załatwianie spraw publicznych, które posiadają zasięg lokalny. Około 21 procent powierzchni całego miasta zajmują lasy. Ponad połowa z tego to zwarty kompleks Lasu Miejskiego, który pełni głównie funkcje terenów rekreacyjno-wypoczynkowych oraz turystyczno-krajoznawczych.

Informacja o lokalizacji

Olsztyn to miasto posiadające największe zaplecze oświatowe w województwie warmińsko-mazurskim. W ramach miasta funkcjonują: 43 przedszkola, 30 szkół podstawowych, 25 gimnazjów, 28 liceów ogólnokształcących, 9 liceów profilowanych, 11 techników, 8 zasadniczych szkół zawodowych, 47 szkół policealnych, 2 szkoły muzyczne, 10 uzupełniających liceów ogólnokształcących, 9 uzupełniających techników, oraz 18 zespołów szkół i placówek. W Olsztynie działa również 7 szkół wyższych, największa w regionie to Uniwersytet Warmińsko-Mazurski oraz cztery jednostki naukowo badawcze.

W Olsztynie funkcjonuje siedem szpitali publicznych oraz jeden niepubliczny. Działa tam również wiele publicznych przychodni oraz niepublicznych placówek opieki zdrowotnej.

Olsztyn to miasto, które oprócz walorów rekreacyjno-turystycznych posiada także prężnie działający ośrodek sportowy. Znajduje się w nim kilkadziesiąt klubów sportowych. W przeszłości miasto było także etapowym miastem kolarskiego wyścigu Tour de Pologne. Aktualnie, liczna infrastruktura sportowa oraz niezwykłe atrakcyjna lokalizacja, wśród lasów i jezior sprawiła iż Olsztyn jest miejscem zgrupowań wielu kadr i reprezentacji sportowych. Turystów do miasta przyciągają głównie tereny rekreacyjne - jeziora i lasy. W sezonie letnim po Łynie odbywają się spływy kajakowe „Łyną przez Olsztyn”. Spływy rozpoczynają się pod zamkiem olsztyńskim. Trzykilometrowa trasa wiedzie przez malowniczy przełom Łyny w olsztyńskim Lesie Miejskim. Celem spływu jest rozlewisko, gdzie łączą się dwie rzeki – Łyna i Wadąg.

Oferta mieszkaniowa

Poszukujący nowych nieruchomości w Olsztynie mogą wybierać z pośród 16 inwestycji mieszkaniowych w których łącznie deweloperzy mają w sprzedaży 656 mieszkań. Ceny nowych lokali dostępnych w Olsztynie wahają się od 3 990 do 12 000 zł za metr kwadratowy. Aktualnie obowiązują 2 oferty promocyjne.

Zobacz inwestycje w Olsztynie

Inwestycje polecane

Wiadomości na temat Olsztyna