śląskie, Mysłowice

Informacja na temat Mysłowic

Aktualnie w Mysłowicach dostępnych jest 88 ofert w 3 inwestycjach

śląskie, Mysłowice

Mysłowice to miasto w środkowo-wschodniej części woj. śląskiego, należące do Górnośląskiego Okręgu Przemysłowego. Liczy sobie ponad 173 000 mieszkańców i zajmuje terytorium o powierzchni ok. 65 km2. Zabudowa mieszkalna przeplata się tu z budynkami przemysłowymi. Nie brakuje zabytków, a uwagę zwraca m.in. średniowieczny układ Starego Miasta. Na Śródmieście składają się głównie kamienice i osiedla bloków mieszkaniowych, a na obrzeżach stale powstają domy jednorodzinne. Ok. 30% miasta to lasy. Tyle samo zajmują łąki i pola, co sprawia, ze Mysłowice są jednym z bardziej zielonych obszarów GOP-u. Rozwinięta jest tu infrastruktura społeczna. Mieszkańcy mają dostęp m.in. do 15 podstawówek, 6 gimnazjów i 6 zespołów szkół. Opiekę medyczną oferuje m.in. szpital i centrum zdrowia. 5 ośrodków sportu i rekreacji, centrum kultury oraz muzeum dają możliwość ciekawego spędzania czasu. Jednym z większych walorów miasta jest dogodne położenie.

Informacja o lokalizacji

Mysłowice to miasto w woj. śląskim, należące do Górnośląskiego Okręgu Przemysłowego. Mimo licznych zabudowań przemysłowych i osiedli bloków mieszkalnych, w mieście znajdują się stare kamienice oraz liczne obszary zielone, w tym lasy i łąki. Rozwinięte jest tu zaplecze oświatowe i medyczne, na które składa się m.in. 15 szkół podstawowych, 6 zespołów szkół, szpital i centrum medyczne. Mieszkańcy mają do dyspozycji bogatą ofertę kulturalną i sportową. Przez Mysłowice biegnie autostrada A4 i droga ekspresowa S1, a niedaleko miasta znajduje się lotnisko.

Dzieci w Mysłowicach mogą chodzić do jednego z czterech żłobków i 19 przedszkoli miejskich, a po ich ukończeniu czeka na nie 15 publicznych szkół podstawowych. Znajdują się tu także trzy zespoły przedszkolno-szkolne. Ponadto w mieście działa 6 gimnazjów, samodzielne liceum ogólnokształcące oraz 6 zespołów szkół z placówkami ponadgimnazjalnymi. Są tu również dwie uczelnie wyższe.

W mieście działa szpital, centrum zdrowia i pogotowie ratunkowe. Usługi z zakresu podstawowej opieki zdrowotnej świadczy 19 przychodni. Znajduje się tu również 26 aptek, w tym dwie całodobowe.

W Mysłowicach działa 5 ośrodków sportu i rekreacji. Znajdują się w nich najważniejsze obiekty sportowe w mieście, m.in. hala widowiskowo-sportowa, stadion lekkoatletyczny, kryta pływalnia, różnego typu boiska, siłownie, sauna. W mieście jest 5 szlaków turystycznych i dwa szlaki rowerowe.

Wśród popularniejszych sklepów działających w Mysłowicach, należy wymienić Real, Biedronkę, Żabkę. Zakupy można tu jednak zrobić także w wielu innych punktach handlowych, w tym w sklepach wielobranżowych i specjalistycznych, jak choćby sklep rowerowy, odzieżowy, militarny.

W Mysłowicach działa centrum kultury wraz ze swoimi ośmioma oddziałami oraz Młodzieżowy Dom Kultury. Jest tu również miejskie muzeum oraz biblioteka miejska z 9 filiami.

Oferta mieszkaniowa

Poszukujący nowych nieruchomości w Mysłowicach mogą wybierać z pośród 3 inwestycji mieszkaniowych w których łącznie deweloperzy mają w sprzedaży 86 mieszkań i 2 domy jednorodzinne. Ceny nowych lokali dostępnych w Mysłowicach wahają się od 4 941 do 6 800 zł za metr kwadratowy. W ostatnim czasie w 1 nieruchomości zostały obniżone ceny

Zobacz inwestycje w Mysłowicach

Inwestycje polecane

Wiadomości na temat Mysłowic

Mieszkanie Plus na Śląsku

,

Mieszkanie Plus na Śląsku

Na Śląsku program Mieszkanie Plus będzie realizowany w kilku największych miastach województwa. Mieszkania te wzbogacą ofertę lokalnych rynków nieruchomości, które w przypadku Górnego Śląska, już dysponują pokaźną ofertą na rynku pierwotnym jak i wtórnym.

Targi mieszkaniowe wracają na Śląsk

,

Targi mieszkaniowe wracają na Śląsk

Deszczowa aura nie odstraszyła zwiedzających – targi „Przyjdź, Kup i Zamieszkaj NA SWOIM” odwiedziło ponad 3,5 tys. zwiedzających. Impreza, która w ubiegły weekend odbyła się w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach to pierwsze od pięciu lat targi nieruchomościowe w...

Które miasta wyludnią się najszybciej?

,

Które miasta wyludnią się najszybciej?

Deweloperzy mieszkaniowi obecnie nie narzekają na popyt. Wyniki sprzedaży z głównych rynków są najlepsze od 8 lat. Dobra koniunktura w branży deweloperskiej prawdopodobnie będzie trwała do końca bieżącej dekady.