mazowieckie, miński, Mińsk Mazowiecki

Informacja na temat Mińska Mazowieckiego

Aktualnie w Mińsku Mazowieckim dostępnych jest 146 ofert w 8 inwestycjach

mazowieckie, miński, Mińsk Mazowiecki

Mińsk Mazowiecki to miasto we wschodniej części województwa mazowieckiego, położone w odległości 38 km od centrum Warszawy. Na obszarze o powierzchni ok. 13 km2 zamieszkuje prawie 40 tys. mieszkańców. W mieście dominuje niska zabudowa handlowo-usługowa i mieszkaniowa, na którą składają się bloki o 2 lub 4 kondygnacjach i domy jednorodzinne. Występuje tutaj zarówno dawne drewniane budownictwo, jak i socrealistyczne czy nowoczesne obiekty. Zabytkami są stylowe wille, kamienice i pałace, np. Pałac Dernałowiczów i Pałac Łubieńskich. W części południowej znajdują się zakłady przemysłowe, m.in. Fabryka Urządzeń Dźwigowych, Harper Hygienics i zakłady obuwia Bartek. Zieleń miejska to skwery i tereny leśno-parkowe, jak Park Dernałowiczów czy Leśnictwo Stankowizna, a także łąki i lasy należące do Mińskiego Obszaru Chronionego Krajobrazu.

Informacja o lokalizacji

Usytuowany w dorzeczu Wisły Mińsk Mazowiecki, to należące do województwa mazowieckiego miasto o powierzchni ok. 13 km2. Występuje tutaj niska zabudowa handlowo-usługowa oraz mieszkaniowa, jak domy jednorodzinne i wielorodzinne oraz czteropiętrowe bloki. Architektura zabytkowa to kamienice, wille i pałace, a także place o średniowiecznym bądź renesansowym układzie przestrzennym. W części południowej znajdują się fabryki przemysłowe, zaś strefami zieleni są: parki, ogródki działkowe, łąki i tereny leśne.

W Mińsku Mazowieckim znajduje się Wyższa Szkoła Nauk Społecznych im. ks. Józefa Majki, a także prywatne szkoły salezjańskie: szkoła podstawowa, gimnazjum i liceum. Na terenie miasta funkcjonują: 3 żłobki, 19 przedszkoli, 4 punkty przedszkolne, 6 szkół podstawowych, 5 gimnazjów, 3 licea i 5 zespołów szkół ponadgimnazjalnych. Mieszczą się tu również: Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy im. Janusza Korczaka oraz 4 szkoły języków obcych.

Na terenie miasta zlokalizowany jest najważniejszy w powiecie ośrodek medyczny – Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej, do którego należą: pogotowie ratunkowe, izba przyjęć, szpital z 6 oddziałami oraz przychodnia z 23 poradniami specjalistycznymi i 7 pracowniami. Pacjenci przyjmowani są również w Centrum Medyczno-Diagnostycznym oraz w licznych prywatnych gabinetach lekarskich.

Główną placówką sportowo-rekreacyjną w Mińsku Mazowieckim jest Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji, który udostępnia: boiska, stadion miejski, aquapark, skatepark, zaś zimą - sztuczne lodowisko. Na ternie miasta działają 22 kluby sportowe oraz 4 stowarzyszenia, a Babilon Promotion i Tom Boxing Team organizują gale bokserskie. W planach jest także budowa nowoczesnej hali sportowo-widowiskowej.

Mińsk Mazowiecki to handlowo-usługowy ośrodek powiatu mińskiego, gdyż znajdują się tutaj: Galeria Handlowa Dąbrówka, Centrum Handlowe Carrefour, Pawilon Handlowy Srebrna oraz Targowisko Miejskie, a także liczne sklepy wielobranżowe, np. spożywczo-przemysłowy Big Market. Salony posiadają w mieście firmy Skoda, Citroen, Peugot, a usługi oferują 3 hotele oraz wiele restauracji, kawiarni i pubów.

Na terenie miasta zlokalizowane jest Muzeum Ziemi Mińskiej, zaś najważniejszymi instytucjami kultury są: Miejski Dom Kultury i Miejska Szkoła Artystyczna, które prócz działalności edukacyjnej, organizują również wystawy i koncerty. W mieście odbywają się spotkania Regionalnego Zespołu Pieśni i Tańca Dąbrówka, a także funkcjonuje 5 chórów wokalnych i wiele zespołów muzycznych.

Oferta mieszkaniowa

Poszukujący nowych nieruchomości w Mińsku Mazowieckim mogą wybierać z pośród 8 inwestycji mieszkaniowych w których łącznie deweloperzy mają w sprzedaży 133 mieszkania. Ceny nowych lokali dostępnych w Mińsku Mazowieckim wahają się od 4 950 do 6 200 zł za metr kwadratowy.

Zobacz inwestycje w Mińsku Mazowieckim

Inwestycje polecane

Wiadomości na temat Mińska Mazowieckiego

W Ząbkach kurczy się oferta nowych mieszkań

,

W Ząbkach kurczy się oferta nowych mieszkań

W podwarszawskich miejscowościach nowe projekty deweloperów przyciągają klientów atrakcyjnymi stawkami, wysokim standardem wykonania oraz bliskim sąsiedztwem zielonych terenów.

Czy „M” pod Warszawą to tańsza alternatywa?

,

Czy „M” pod Warszawą to tańsza alternatywa?

Tytułowe pytanie tylko na pozór jest oczywiste. Odpowiedź na nie staje się dość skomplikowana, jeżeli nabywca mieszkania uwzględni koszty związane z dojazdem do pracy w Warszawie. Te wydatki w perspektywie następnych lat stopniowo redukują oszczędności związane z niższą ceną ...