mazowieckie, warszawski zachodni, Łomianki

Informacja na temat Łomianek

Aktualnie w Łomiankach dostępnych jest 96 ofert w 4 inwestycjach

mazowieckie, warszawski zachodni, Łomianki

Łomianki to niewielkie miasteczko zajmujące powierzchnię ponad 18 km2 i położone w powiecie warszawskim zachodnim, w odległości ok. 15 km od stolicy. Zabudowę mieszkaniową stanowią niskie, przeważnie nowe, domy jedno- i wielorodzinne. Ze względu na dobrą lokalizację, zaciszne okolice, obecność terenów Kampinoskiego Parku Krajobrazowego oraz jezior: Fabryczne, Ostrowskie i Pawłowskie, Łomianki stanowią atrakcyjne miejsce wypoczynku oraz zamieszkania. W mieście zlokalizowane są drobne firmy oraz rozwija się sektor usług, a obiektami handlowymi są np. Centrum Handlowe Auchan i Galeria Handlowa Łomianki. W mieście i okolicach znajdują się ośrodki oraz szkoły jeździeckie, zaś nowoczesnym kompleksem sportowym jest Integracyjne Centrum Dydaktyczno-Sportowe.

Informacja o lokalizacji

Miasto Łomianki należy do powiatu warszawskiego zachodniego i leży w otulinie Kampinoskiego Parku Krajobrazowego. Ze względu na lokalizację w odległości ok. 15 km oraz zielone, spokojne okolice, na obszarze o powierzchni 8,4 km2 mieszka prawie 16 tys. osób. Zabudowę mieszkaniową tworzą domy jednorodzinne i niskie budynki szeregowe. Miejscami rekreacji są 3 jeziora oraz okoliczne kluby jeździeckie i tenisowe, zaś miejscem zakupów Centrum Handlowe Auchan i Galeria Handlowa Łomianki Park.

W Łomiankach znajdują się 2 szkoły wyższe: Wyższa Szkoła Nowa Edukacja oraz Wydział Nauk o Rodzinie Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie. Ważną instytucją jest Niepubliczna Szkoła Muzyczna I i II stopnia. Do placówek przedszkolnych należą: 3 żłobki i klub dziecięcy, 2 przedszkola publiczne i 9 niepublicznych (min. językowych i katolickich) oraz 5 punktów przedszkolnych. Bazę oświatową tworzą również: 4 szkoły podstawowe, 2 gimnazja i 2 licea.

Pacjenci z Łomianek mogą nieodpłatnie korzystać z usług medycznych świadczonych przez Samodzielny Publiczny Zespół Zakładów Lecznictwa Otwartego Warszawa-Żoliborz. Opiekę zdrowotną oferują również 3 prywatne ośrodki zdrowia: NZOZ Łomianki, Centrum Medyczne Royal Med oraz NZOZ Smile Center s.c. Pomoc medyczną dla dzieci zapewnia natomiast Wojewódzki Szpital Dziecięcy w Dziekanowie Leśnym.

W Łomiankach znajduje się Integracyjne Centrum Dydaktyczno-Sportowe im. Jana Pawła II – nowoczesny kompleks obiektów sportowych, do których należą: pływalnia, stadion, hala sportowa, strzelnica oraz sale: szermiercza i fitness. Na terenie miasta zlokalizowane są 2 boiska wielofunkcyjne i 2 boiska Orlik, zaś w okolicach mieszczą się kluby jeździeckie i tenisowe jak: Klub Jeździecki Pepeland, Pensjonat i Filmowa Stajnia Treningowa w Dąbrowie. Pobliskie obszary Kampinoskiego Parku Narodowego stanowią dogodne miejsce do spacerów i wycieczek rowerowych.

Największymi skupiskami obiektów handlowo-usługowych w Łomiankach są: Centrum Handlowe Auchan i Galeria Handlowa Łomianki Park. Popularnością cieszą się także: Bazar GS oraz hipermarkety: MarcPol, Carrefour czy Biedronka. Lokalizacja miasta w odległości zaledwie 15 km od Warszawy umożliwia wyjazd na zakupy do stołecznych centrów handlowych.

Dom Kultury w Łomiankach to instytucja, w której odbywają się zajęcia artystyczne, m.in. taneczne i plastyczne, zajęcia gimnastyczne, warsztaty, np. fotograficzne, malarskie czy bębniarskie, a także wystawy, koncerty i pokazy filmowe. W ramach instytucji funkcjonują: Klub Seniora, Salon Kobiet 50+, zespół taneczny Łomianeczki oraz amatorskie grupy teatralne: Spinka i Spineczka. Miejscami kultury są także: Biblioteka Publiczna, klubokawiarnia Jazz Cafe oraz Centrum Sztuki i Tańca – Klub Kokko Art. W mieście odbywają się cyklicznie wydarzenia jak: Międzynarodowy Konkurs Muzyczny im. Juliusza Zarębskiego, Puchar Polski w Tańcu na wózkach oraz Mistrzostwa Warszawy w Tańcu Towarzyskim.

Oferta mieszkaniowa

Poszukujący nowych nieruchomości w Łomiankach mogą wybierać z pośród 4 inwestycji mieszkaniowych w których łącznie deweloperzy mają w sprzedaży 84 mieszkania i 12 domów jednorodzinnych. Ceny nowych lokali dostępnych w Łomiankach wahają się od 4 423 do 6 100 zł za metr kwadratowy.

Zobacz inwestycje w Łomiankach

Inwestycje polecane

Wiadomości na temat Łomianek

W Ząbkach kurczy się oferta nowych mieszkań

,

W Ząbkach kurczy się oferta nowych mieszkań

W podwarszawskich miejscowościach nowe projekty deweloperów przyciągają klientów atrakcyjnymi stawkami, wysokim standardem wykonania oraz bliskim sąsiedztwem zielonych terenów.

Łomianki nowa jakość lepszy wybór

,

Łomianki nowa jakość lepszy wybór

Podwarszawskie miasto położone zaledwie 16 km od centrum stolicy w ostatnich latach całkowicie zmieniło swoje oblicze. Głównie za sprawą licznych inwestycji i modernizacji istniejącej infrastruktury, Łomianki stają się jedną z najprężniej rozwijających się podwarszawskich mi...

Mieszkania na osiedlu Naturalis w programie MdM

,

Mieszkania na osiedlu Naturalis w programie MdM

Od 1 kwietnia bieżącego roku część mieszkań w inwestycji Naturalis w Łomiankach została objęta rządowym wsparciem kredytobiorców „Mieszkanie dla Młodych” (MdM). Naturalis jest pierwszą inwestycją firmy Ronson w Warszawie i okolicach oferowaną w ramach tego programu.