łódzkie, Łódź

Informacja na temat Łodzi

Aktualnie w Łodzi dostępnych jest 3 610 ofert w 101 inwestycjach

łódzkie, Łódź

Funkcjonujące na prawach powiatu miasto Łódź leży w centralnej części kraju na Wzgórzach Łódzkich. Zajmuje obszar 293km2 i liczy sobie ok. 768 tysięcy mieszkańców. Stanowi centrum aglomeracji łódzkiej i jest jednym z najstarszych ośrodków przemysłowych Polski. W zabytkowej części miasta dominuje zabudowa neorenesansowa, w tym piękne pałace przy ul. Piotrkowskiej będącej najdłuższą ulicą handlową Europy. Nie brakuje elementów eklektycznych, co ciekawie przeplata się z surowością architektury industrialnej, której przykładem jest słynna Manufaktura. Niedaleko wyrastają modernistyczne budynki świadczące o szybkim tempie rozwoju regionu. Znajdziemy tu także tereny zielone m.in. parki zabytkowe i Las Łagiewnicki. Łódź to także miasto uniwersyteckie z ponad 20 szkołami wyższymi, w tym popularną Wyższą Szkołą Filmową.

Informacja o lokalizacji

Leżąca w centralnej części Polski Łódź to jeden z bardziej uprzemysłowionych regionów kraju. Słynie z neorenesansowych pałaców i postindustrialnych zabudowań pozostałych po kwitnącym tu niegdyś przemyśle włókienniczym. Obecnie w mieście dynamicznie rozwijają się centra usługowe, co skutkuje powstawaniem nowoczesnych budynków biurowych. Kontrastem są dla nich blokowiska i urokliwe osiedla domów jednorodzinnych. Łódź stanowi swoiste centrum kultury i nauki – działa tu ponad 20 szkół wyższych i przeszło 100 muzeów oraz galerii sztuki. W Łodzi odbywają się liczne festiwale muzyczne i filmowe. Symbolem miasta od lat pozostaje najdłuższa w Europie ulica handlowa – ul. Piotrkowska.

Łódź to ważny ośrodek akademicki. Działa tu 6 uczelni publicznych, w tym Uniwersytet Łódzki, Politechnika Łódzka i słynna Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna, a także 16 niepaństwowych szkół wyższych. Ponadto w mieście funkcjonują 144 przedszkola miejskie, 83 szkoły podstawowe, 35 szkół gimnazjalnych oraz 24 licea ogólnokształcące i centra kształcenia ustawicznego.

W Łodzi funkcjonuje kilkanaście miejskich przychodni i szpitali ogólnych oraz specjalistycznych. Niektóre z nich mają duże znaczenie ogólnokrajowe, tak jak Instytut Centrum Zdrowia Matki Polki czy Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej MSWiA.

Najważniejszym obiektem sportowym w mieście jest Atlas Arena, na której rozgrywane są m.in. mecze siatkarskie i koszykarskie oraz zawody lekkoatletyczne. Inne ważne obiekty to stadiony piłkarskie klubów Widzew i ŁKS Łódź. W Łodzi znaleźć można także baseny kryte i otwarte, korty tenisowe, skateparki i lodowiska.

Największym centrum handlowym Łodzi jest Manufaktura. W pofabrycznych wnętrzach mieszczą się liczne sklepy i restauracje zajmujące ogółem ok. 270 tysięcy m2. Łącznie na terenie miasta działa 7 dużych galerii handlowych. Głównym punktem Łodzi jest natomiast najdłuższa w Europie ulica handlowa, czyli słynna, mająca 4,2km ul. Piotrkowska.

Łódź to prawdziwe centrum kultury, w którym rokrocznie odbywają się liczne festiwale, w tym Impact Festival, Łódź Biennale, Se-Ma-For Film Festival, a także modowy Fashion Week Poland. Na co dzień można tu odwiedzić ponad 100 muzeów i galerii sztuki. W mieście działa 9 kin i 18 teatrów. Liczne kawiarnie i restauracje, które niejednokrotnie czynne są przez całą dobę, skłaniają do miłych spotkań towarzyskich o każdej porze dnia i nocy.

Oferta mieszkaniowa

Poszukujący nowych nieruchomości w Łodzi mogą wybierać z pośród 101 inwestycji mieszkaniowych w których łącznie deweloperzy mają w sprzedaży 3 469 mieszkań i 69 domów jednorodzinnych. Ceny nowych lokali dostępnych w Łodzi wahają się od 4 005 do 11 522 zł za metr kwadratowy. W ostatnim czasie w 7 nieruchomościach zostały obniżone ceny oraz aktualnie obowiązuje 8 ofert promocyjnych. W Łodzi mamy także 1 mieszkanie w ofercie last minute . W najbliższym czasie w 2 inwestycjach mieszkaniowych odbędą się dni otwarte.

Zobacz inwestycje w Łodzi

Inwestycje polecane

Wiadomości na temat Łodzi

Rynek pierwotny mieszkań: sprawdzamy najtańsze miasta wojewódzkie w kraju

,

Rynek pierwotny mieszkań: sprawdzamy najtańsze miasta wojewódzkie w kraju

Zielona Góra, Opole i Białystok – to najtańsze stolice województw w Polsce – jeśli chodzi o ceny mieszkań. Nowe mieszkania w Zielonej Górze są przeciętnie o 50 proc. tańsze niż w Warszawie. Oznacza to, że w cenie jednej nieruchomości w stolicy kraju, można mieć dwa mieszkania...

Archicom przejął większościowy pakiet mLocum

,

Archicom przejął większościowy pakiet mLocum

Archicom, lider wrocławskiego rynku mieszkaniowego, sfinalizował pierwszy etap transakcji zakupu mLocum, ogólnopolskiego dewelopera realizującego projekty w Krakowie, Wrocławiu, Trójmieście, Poznaniu i Łodzi, w ramach którego nabył 51% akcji spółki. Wcześniej Urząd Ochrony Ko...

„Zamiesz(k)aj w Łodzi” – najlepsza praca w mieście!

,

„Zamiesz(k)aj w Łodzi” – najlepsza praca w mieście!

Adam Lewandowski zostanie bohaterem akcji „Zamiesz(k)aj w Łodzi.

Co tak bardzo „nakręciło” deweloperów?

,

Co tak bardzo „nakręciło” deweloperów?

Majowe dane GUS-u na temat liczby rozpoczętych mieszkań wskazują, że branża deweloperska nadal optymistycznie patrzy w przyszłość. Bieżący rok prawdopodobnie będzie bardzo dobry dla deweloperów mieszkaniowych. Prosperity na rynku deweloperskim trwa już od trzech lat. Warto za...

Nowe rekordy na rynku mieszkaniowym

,

Nowe rekordy na rynku mieszkaniowym

Podobnie jak rok ubiegły, także ten rok przynosi deweloperom rekordowe wyniki.