łódzkie, Łódź, Widzew

Informacja na temat Widzewa

Aktualnie w Widzewie dostępnych jest 1 288 ofert w 31 inwestycjach

łódzkie, Łódź, Widzew

Widzew jest największą dzielnicą Łodzi i ma powierzchnię ok. 91 km², a liczba jego mieszkańców wynosi ok. 140 000. Gęstość zaludnienia jest niska, gdyż na obrzeżach Widzewa znajduje się sporo terenów zielonych – pól, lasów, nieużytków. Poza tym dominuje zabudowa przemysłowa i duże osiedla mieszkaniowe (złożone z bloków i wieżowców). Dzielnica leży na terenie dawnej wsi Widzew, która przez lata stopniowo była inkorporowana do granic miasta. Najbardziej uprzemysłowioną część wsi przyłączono do Łodzi już w 1906 roku, a kolejne wcielenia miały miejsce w 1915 i 1946 roku. Także dawna wieś Widzew jest w całości częścią Łodzi od zakończenia II wojny światowej, natomiast jako osobna dzielnica funkcjonuje od 1954 roku. Od tego czasu jej powierzchnia kilkukrotnie rozszerzała się o nowe tereny.

Informacja o lokalizacji

Na Widzewie znajdują się placówki publiczne: przedszkola, szkoły podstawowe, gimnazja i licea. Na Widzewie ma również swoją siedzibę słynna łódzka „filmówka” czyli Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera.

Na Widzewie działa I Szpital Miejski im. dr E. Sonnenberga, III Szpital Miejski im. dr Karola Jonschera, Centralny Szpital Kliniczny Instytut Stomatologii, Ośrodek Pediatryczny im. J. Korczaka oraz Centralny Szpital Kliniczny Instytut Stomatologii Uniwersytetu Medycznego, a także liczne publiczne i prywatne zakłady opie zdrowotnej.

Na Widzewie ma swój stadion klub piłkarski Widzew Łódź (dawny RTS Widzew), a także Miejski Klub Sportowy Łodzianka. Na terenie dzielnicy znajduje się kilka ścieżek rowerowych, a Aleją Piłsudskiego przebiega ścieżka łącząca Widzew ze Śródmieściem i Retkinią. Na Widzewie znaleźć można liczne korty tenisowe, orliki oraz boiska do siatkówki zwykłej i plażowej. Jest też sporo parków: 3 Maja, Baden-Powella, Źródliska, M. Zaruskiego, nad Jasieniem, Górka Widzewska, Podolski i Widzewski.

Oferta mieszkaniowa

Poszukujący nowych nieruchomości w Widzewie mogą wybierać z pośród 31 inwestycji mieszkaniowych w których łącznie deweloperzy mają w sprzedaży 1 235 mieszkań i 37 domów jednorodzinnych. Ceny nowych lokali dostępnych w Widzewie wahają się od 4 481 do 9 234 zł za metr kwadratowy. W ostatnim czasie w 3 nieruchomościach zostały obniżone ceny oraz aktualnie obowiązują 2 oferty promocyjne. W Widzewie mamy także 1 mieszkanie w ofercie last minute . W najbliższym czasie w 1 inwestycji mieszkaniowych odbędą się dni otwarte.

Zobacz inwestycje w Widzewie

Inwestycje polecane

Wiadomości na temat Widzewa

Na przekór kryzysowi – jakie nowe inwestycje powstają w Łodzi?

,

Na przekór kryzysowi – jakie nowe inwestycje powstają w Łodzi?

Jak powszechnie wiadomo, rynek nieruchomości na razie daleki jest od rozkwitu, co dotyczy również Łodzi. Jednak mimo kryzysu, w mieście jest co najmniej kilkanaście nowych inwestycji – w budowie lub świeżo oddanych do użytku. Czy są na tyle atrakcyjne, że mają szansę si...