łódzkie, Łódź, Polesie

Informacja na temat Polesia

Aktualnie na Polesiu dostępnych jest 1 589 ofert w 37 inwestycjach

łódzkie, Łódź, Polesie

Łódź Polesie to dzielnica Łodzi o powierzchni 46 km. kw., w której mieszka ok. 140 tys. osób. W centralnym obszarze dzielnicy położony jest Park im. J. Piłsudskiego, dworzec Łódź Kaliska i droga E75. Dzielnicę okala od wschodu rzeka Ner, od południa port lotniczy im. W. Reymonta a od północy ul. Szczecińska i Rąbieńska. Polesie dzieli się na osiedla Złotno, Zdrowie-Mania, Karolew-Retkinia Wschód, Osiedla im. Montwiłła-Mireckiego, Retkinia Zachód, Lublinek, Stare Polesie i Koziny. O jej przyjaznym mieszkańcom charakterze świadczy położony tu największy łódzki park, Ogród Botaniczny, las Lublinek i 5 supermarketów i liczne punkty usługowe. Do tego dochodzi ciekawa oferta szkół wyższych z kampusem Politechniki Łódzkiej na czele.

Informacja o lokalizacji

Jedna z bardziej malowniczych dzielnic Łodzi, w której znaleźć można Ogród Botaniczny, Atlas Arenę, największy łódzki park Na Zdrowiu czy las miejski Lublinek. Położona w dzielnicy stacja PKP Łódź Kaliska i międzynarodowe lotnisko im. W. Reymonta położone w odległości ok.50 m. od granicy Polesia mogą świadczyć o doskonałym skomunikowaniu dzielnicy z resztą miasta i kraju.

W pobliżu łódzkiego Polesia znajduje się ponad 20 publicznych przedszkoli, których ofertę uzupełnia 7 punktów prywatnych, w tym przedszkole chrześcijańskie. Znajduje się tu też 17 podstawówek, 13 gimnazjów, 4 licea a do tego kilka szkół integracyjnych i specjalnych. Na terenie Polesia znajduje się też Wyższa Szkoła Pedagogiczna, Wyższa Szkoła Finansów i Informatyki a także Kampus Politechniki Łódzkiej.

Większość szpitali znajduje się we wschodniej części dzielnicy. To Szpital im. M. Pirogowa, Uniwersytecki Szpital Kliniczny, Centrum Medyczne Medevac i NZOS Multimed. Aquapark Fala umożliwia rehabilitację czy zajęcia w wodzie a ofertę medyczną uzupełnia kilkadziesiąt gabinetów specjalistycznych i 56 aptek.

To raj dla miłośników aktywnego stylu życia jak i spokojnych spacerów. W centralnej części dzielnicy znaleźć można Park im. J. Piłsudskiego, który oferuje liczne ścieżki rowerowe, tereny rekreacyjne czy Aquapark Fala. W pobliżu znajduje się też stadion MOSiR. Polesie to też rezerwat przyrody, park im. J. Poniatowskiego, klub tenisowy, klub sportowy ŁKS Łódź, aeroklub, idealny do spacerów las Lublinek i park Na Zdrowiu, czyli największy park w mieście. Czas wolny można spędzić nad jedną z czterech rzek lub nad licznymi jeziorami. Tą ofertę uzupełnia 15 siłowni, klubów jogi i klubów fitness.

Największym centrum handlowym jest Centrum Handlowo-Rozrywkowe Sukcesja, w którym można znaleźć kilkadziesiąt sklepów. Na terenie dzielnicy znajduje się też Makro Cash&Cary, Castorama i Real. W odległości kilku minut spaceru na wschód od Polesia znajduje się Galeria Manufaktura, w której do wyboru jest 260 sklepów i punktów usługowych.

Polesie to idealne miejsce dla rodzin z dziećmi. Znajduje się tu ogród zoologiczny, lunapark, ogród botaniczny, Atlas Arena (hala rozrywkowo-koncertowa), stadion sportowy czy Aquapark. We wschodniej części Polesia mieści się centrum handlowe Pasaż Łódzki, w którym znajduje się sala zabaw dla dzieci. Liczne restauracje można znaleźć też w pobliżu ZOO, ogrodu botanicznego czy Lunaparku. W dzielnicy znajduje się 87 restauracji w tym pizzerie, kuchnia chińska, polska, tajska czy amerykańska.

Oferta mieszkaniowa

Poszukujący nowych nieruchomości na Polesiu mogą wybierać z pośród 37 inwestycji mieszkaniowych w których łącznie deweloperzy mają w sprzedaży 1 559 mieszkań i 6 domów jednorodzinnych. Ceny nowych lokali dostępnych na Polesiu wahają się od 5 000 do 8 999 zł za metr kwadratowy. W ostatnim czasie w 3 nieruchomościach zostały obniżone ceny oraz aktualnie obowiązują 3 oferty promocyjne. Na Polesiu mamy także 1 mieszkanie w ofercie last minute .

Zobacz inwestycje na Polesiu

Inwestycje polecane

Wiadomości na temat Polesia

Prace wykończeniowe na łódzkich Siedmiu Klonach

,

Prace wykończeniowe na łódzkich Siedmiu Klonach

Pierwszy etap realizacji łódzkiego osiedla Siedem Klonów dobiega końca. W ramach inwestycji przy ul. Złotno powstało 27 domów jednorodzinnych o podwyższonym standardzie. Na koniec października planowane jest zakończenie prac na placu budowy.