łódzkie, Łódź, Górna

Informacja na temat Górnej

Aktualnie w Górnej dostępnych jest 1 114 ofert w 25 inwestycjach

łódzkie, Łódź, Górna

Południowa część Łodzi rozciągnięta na powierzchni ok. 70 km. kw i zamieszkana jest przez 170 tys. osób. Dzielnica dzieli się na rejony Chojny-Dąbrowa, Chojny, Górniak, Piastów-Kurak, Rokicie, Ruda, Nad Nerem, Wiskitno. Główne ulice dzielnicy to u. Pabianicka, ul. Rzgowska i odchodząca od niej w kierunku wschodnim ul. Jarosława Dąbrowskiego. To dzielnica bogata w parki i ośrodki rekreacyjne, takie jak Stawy Jana, Młynek, Rudzka Góra czy Las Ruda Popioły. Na terenie dzielnicy znajdują się też zabytki takie, jak dwór Benedykta Górskiego, Muzeum Włókiennictwa, Willa Ferdynanda Koninga czy liczne parki. Dzielnica jest doskonale skomunikowana dzięki sieci komunikacji miejskiej ale też dworcowi PKP Łódź Chojny i położonego we wschodniej części dzielnicy portowi lotniczemu. Dzielnica ma dobry odstęp do punktów usługowych dzięki kilku hipermarketom, centrum handlowemu Guliwer i supermarketom budowlanym. Zabudowa mieszkalna to głównie bloki, przedwojenne kamienice i robotnicze domki jednorodzinne. Mieszczą się tu też cmentarze katolickie i ewangelicko-augsburski. Główne centrum handlowe to Guliwer z hipermarketem Carrefour.

Informacja o lokalizacji

Górna to południowa dzielnica Łodzi, dobrze skomunikowana z każdą dzielnicą miasta jak i pozostałymi obszarami kraju dzięki portowi lotniczemu i stacji PKP Łódź Chojny. Znajdują się tu liczne parki i przedwojenne zabytki. To też świetne miejsce dla miłośników przyrody i aktywnego spędzania czasu dzięki ośrodkom sportowym, torom saneczkowym, stawom, lasom i terenom spacerowym.

Znajduje się tu dziesięć publicznych i prywatnych przedszkoli a także żłobków, dziewięć podstawówek i osiem gimnazjów. Można tu też znaleźć sześć liceów ogólnokształcących. Na terenie dzielnicy znajduje się Wyższa Szkoła Informatyki i Wyższa Szkoła Studiów Międzynarodowych a w odległości 1 km od granic dzielnicy znajduje się Politechnika Łódzka i Uniwersytet Łódzki.

Na terenie Łodzi Górna znajduje się Centrum Zdrowia Matki Polki, Szpital im. Kopernika, Szpital im. Jana Bożego a także Ośrodek Rehabilitacji Kardiologicznej. Znajduje się tu też osiem przychodni i liczne prywatne zakłady opieki zdrowotnej, np. przychodnia Dermatologiczna czy Stomatologiczna.

Górna ma wyjątkowe położenie, jeśli chodzi o dostęp do terenów rekreacyjnych. Tereny do badmintona, spacerów, jazdy na rowerze czy biegania zapewnia 16 parków i lasów. Przez dzielnicę przepływa też 6 rzek, co pozwala miło spędzić czas na łonie natury osobom mieszkającym w ich sąsiedztwie. Na Rudzkiej Górze można spędzić czas na torze saneczkowym czy torze rowerów górskich, a Stawy Jana i Stawy Stefańskiego pozwalają spędzić czas na plaży lub skorzystać z przystani kajakowej. Na terenie dzielnicy znajduje się Chojeński Klub Sportowy i Rudzki Kub Sportowy.

W dzielnicy znajduje się centrum handlowe Guliwer, w którym znaleźć można kilkadziesiąt sklepów i punktów usługowych. Dzielnica mieści też liczne supermarkety: Praktiker, Tesco, Castorama, Carrefour a codzienne zakupy można zrobić w sklepach osiedlowych sieci takich, jak Żabka czy Biedronka.

Na terenie dzielnicy znajduje się Ośrodek Kultury Górna. W odległości kilkuset metrów od północnej granicy dzielnicy znajduje się główna kulturalna ulica miasta Piotrkowska z kinem Charlie czy Tatry i kilkudziesięcioma pubami, klubami czy restauracjami. Popularne lokale znajdują się też na biegnącej wzdłuż Górnej ul. Rzgowskiej.

Oferta mieszkaniowa

Poszukujący nowych nieruchomości w Górnej mogą wybierać z pośród 25 inwestycji mieszkaniowych w których łącznie deweloperzy mają w sprzedaży 1 091 mieszkań i 4 domy jednorodzinne. Ceny nowych lokali dostępnych w Górnej wahają się od 4 389 do 9 234 zł za metr kwadratowy. W ostatnim czasie w 3 nieruchomościach zostały obniżone ceny oraz aktualnie obowiązują 2 oferty promocyjne.

Zobacz inwestycje w Górnej

Inwestycje polecane