mazowieckie, legionowski

Informacja na temat powiatu legionowskiego

Aktualnie w powiecie legionowskim dostępnych jest 173 oferty w 12 inwestycjach

mazowieckie, legionowski

Usytuowany w centralnej części Niziny Mazowieckiej, w widłach Wisły i Narwi, powiat legionowski zajmuje powierzchnię ok. 389 km2 i jest najgęściej zaludnionym powiatem w Polsce. Duża liczba ludności sięgająca ok. 108 tys. wynika z atrakcyjności miejsca: malowniczego krajobrazu, spokoju okolic, bliskości Warszawy oraz dobrych połączeń komunikacyjnych ze stolicą. Powiat legionowski to popularne miejsce wypoczynku, bowiem znaczna część jego terenu leży w obrębie Warszawskiego Obszaru Chronionego Krajobrazu. Znajduje się tutaj 10 rezerwatów przyrody, a strefami rekreacji są ośrodki wypoczynkowe nad Zalewem Zegrzyńskim, m.in. Dzika Plaża z kąpieliskiem w Nieporęcie oraz plaża, molo i kąpielisko w Serocku. Na terenie powiatu dominuje niska zabudowa, zaś rozwijają się: rolnictwo, usługi i handel. Dogodnym sposobem komunikacji z Warszawą są linie Szybkiej Kolei Miejskiej (S3 i S9) i linie autobusowe. Przebiegają tędy drogi krajowe nr 61 i nr 62 oraz trasa europejska E77.

Informacja o lokalizacji

Powiat legionowski znajduje się w centralnej części województwa mazowieckiego i zajmuje obszar ok. 389 km2. Położenie w widłach Wisły i Narwi, walory krajobrazowe terenu, w obrębie którego zlokalizowanych jest 10 rezerwatów przyrody oraz obecność Zalewu Zegrzyńskiego, to największe atuty obszaru, na którym zamieszkuje ok. 108 tys. osób. Dzięki licznym kąpieliskom, plażom i ośrodkom wypoczynkowym, powiat stanowi atrakcyjne miejsce sportu i rekreacji. Przeważa tutaj niska zabudowa turystyczna, mieszkaniowa i handlowo-usługowa. Udogodnieniem jest dojazd do stolicy liniami autobusowymi lub kolejowymi warszawskiej komunikacji miejskiej.

Bazę edukacyjną powiatu współtworzą: 2 żłobki, 38 przedszkoli, 26 szkół podstawowych, 15 gimnazjów i 6 szkół ponadgimnazjalnych (w tym: 2 uzupełniające dla dorosłych). W powiecie znajdują się również 4 szkoły policealne, Instytut Fizjologii i Żywienia PAN, Instytut Hodowli i Aklimatyzacji Roślin oraz Ośrodek Aerologii Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej.

Publicznymi placówkami medycznymi na terenie powiatu legionowskiego są Samodzielne Publiczne Zakłady Opieki Zdrowotnej w: Serocku, Nieporęcie, Wieliszewie, Skrzeszewie, Chotomowie i Jabłonnej oraz Punkt Lekarski w Zegrzu. W powiecie znajduje się ok. 18 niepublicznych ośrodków zdrowia, a wśród nich m.in.: Mazowiecki Szpital Onkologiczny Uczelni Warszawskiej im. Marii Skłodowskiej-Curie, Centrum Terapeutyczne Ad Dictum oraz wiele prywatnych gabinetów lekarskich. Zlokalizowana jest tutaj również Wojskowa Specjalistyczna Przychodnia Lekarska.

Pośród rezerwatów przyrody przebiegają liczne szlaki turystyczne i rowerowe, zaś brzegi Zalewu Zegrzyńskiego dostosowane są do sportu i rekreacji. Kąpieliska z plażą, placem zabaw, siłownią i wypożyczalnią sprzętów wodnych zlokalizowane są m.in. w Serocku i Nieporęcie. W Legionowie znajduje się hala sportowo-widowiskowa Arena Legionowo oraz Stadion Miejski, w Jabłonnie - pływalnia i boisko, zaś w Serocku - OSiR. W powiecie organizowane są ogólnopolskie imprezy regatowe, a także funkcjonują kluby jeździeckie i Ośrodek Hipoterapii Stajnia "Klucz".

Najnowocześniejszym pawilonem handlowo-usługowym na terenie powiatu jest Błękitne Centrum w Legionowie, zaś innymi popularnymi miejscami zakupów są: Centrum Dziecięce Bobas oraz sieciowe hipermarkety: Biedronka, Kaufland czy Polomarket. Prócz tego w okolicy znajduje się wiele drobnych sklepów odzieżowych, spożywczych i wielobranżowych, a dogodne połączenia komunikacyjne umożliwiają wyjazd na zakupy do warszawskich centrów handlowych.

Na terenie powiatu legionowskiego funkcjonuje 7 ośrodków kultury (największy w Legionowie), 4 kluby oraz 18 filii bibliotecznych, a także Modelarnia i Studio Nagrań "Bunkier". Pośród instytucji kultury na szczególną uwagę zasługują: Muzeum Historyczne w Legionowie, Galeria Ogród w Jabłonnie oraz Galeria Sztuki Ratusz w Legionowie. Atrakcję okolic stanowią zabytkowe obiekty: Willa Warszawska 72 w Legionowie, Pałac Radziwiłłów w Jadwisinie, Pałac Krasińskich w Zegrzu, Pałac w Jabłonnie oraz romantyczne realizacje Szymona Bogumiła Zuga.

Oferta mieszkaniowa

Poszukujący nowych nieruchomości w powiecie legionowskim mogą wybierać z pośród 12 inwestycji mieszkaniowych w których łącznie deweloperzy mają w sprzedaży 159 mieszkań i 13 domów jednorodzinnych. Ceny nowych lokali dostępnych w powiecie legionowskim wahają się od 2 820 do 10 348 zł za metr kwadratowy. W ostatnim czasie w 1 nieruchomości zostały obniżone ceny

Zobacz inwestycje w powiecie legionowskim

Inwestycje polecane

Wiadomości na temat powiatu legionowskiego

Fatum Zegrza nad deweloperami?

,

Fatum Zegrza nad deweloperami?

Nieco ponad dekadę temu, Zalew Zegrzyński okrzyknięty został kandydatem do miana Lazurowego Wybrzeża. Co dziś pozostało z tych wizji?

Portico Marina z prawomocnym pozwoleniem na budowę. Jedna z ostatnich takich inwestycji?

,

Portico Marina z prawomocnym pozwoleniem na budowę. Jedna z ostatnich takich inwestycji?

Uprawomocniło się pozwolenie na budowę luksusowego apartamentowca z mariną nad Jeziorem Zegrzyńskim. Inwestor zapowiada, że budowa obiektu zakończy się w drugim kwartale 2020 roku.

Najdroższy apartament nad Zegrzem znalazł nabywcę

,

Najdroższy apartament nad Zegrzem znalazł nabywcę

Apartamentowiec Portico Marina zostanie oddany do użytku dopiero w 2020 roku, ale chętnych na zakup apartamentów nie brakuje już dziś. Nabywca najdroższego penthouse’a, który z ma być najbardziej luksusowym mieszkaniem nad Jeziorem Zegrzyńskim, zapłacił za niego 24 000 zł za ...

W Ząbkach kurczy się oferta nowych mieszkań

,

W Ząbkach kurczy się oferta nowych mieszkań

W podwarszawskich miejscowościach nowe projekty deweloperów przyciągają klientów atrakcyjnymi stawkami, wysokim standardem wykonania oraz bliskim sąsiedztwem zielonych terenów.

Jest pozwolenie na budowę Galerii Północnej na Białołęce!

,

Jest pozwolenie na budowę Galerii Północnej na Białołęce!

6 czerwca 2015 r. Centrum Światowida Sp. z o.o. otrzymało pozwolenie od Prezydenta m.st. Warszawy na budowę Centrum Handlowego "Galeria Północna", zlokalizowaną na warszawskiej Białołęce.