kujawsko-pomorskie

Informacja na temat woj. kujawsko-pomorskiego

Aktualnie w woj. kujawsko-pomorskim dostępnych jest 2 891 ofert w 91 inwestycjach

kujawsko-pomorskie

Województwo Kujawsko-Pomorskie znajduje się w północno - centralnej części kraju. Powstało na mocy ustawy z 24 lipca 1998 roku, w przybliżeniu z dawnych województw: bydgoskiego, toruńskiego i włocławskiego. Urzędy i jednostki szczebla wojewódzkiego zostały rozdzielone pomiędzy dwa główne miasta regionu. W Bydgoszczy znajduje się siedziba wojewody oraz większości urzędów administracji państwowej, zaś w Toruni znajduje się siedziba sejmiku wojewódzkiego oraz organów administracji samorządowej.

Informacja o lokalizacji

Na terenie województwa Kujawsko-Pomorskiego działa kilkanaście wyższych uczelni. Do najbardziej prestiżowych placówek, działających w regionie należą: Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu, Uniwersytet Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy oraz Uniwersytet Technologiczno-Przyrodniczy w Bydgoszczy. W 2010 r. w województwie działało 705 szkół podstawowych, 397 gimnazjów, 149 zasadniczych szkół zawodowych, 124 licea ogólnokształcące, 28 liceów profilowanych, 153 technika, 7 średnich szkół artystycznych oraz 187 szkoły policealne.

Wedle danych z 2009 roku w województwie Kujawsko-Pomorskim funkcjonowały 663 zakłady opieki zdrowotnej (39 szpitali ogólnych, 20 zakładów opiekuńczo-leczniczych, 8 zakładów pielęgnacyjno-opiekuńczych, 3 hospicja, 8 szpitali uzdrowiskowych i 21 sanatoriów). Najwięcej placówek zdrowotnych znajduje się na terenie Bydgoszczy, natomiast większość sanatoriów mieści się w Ciechocinku i Inowrocławiu.

Województwie Kujawsko - Pomorskie jest ściśle związane ze sportami wodnymi, motorowymi oraz lekką atletyką. Najbardziej znani sportowy wywodzący się z tego regionu to: w przybliżeniu z dawnych województw: bydgoskiego, toruńskiego i włocławskiego. Ponadto, w województwie działają takie różne obiekty sportowe, między innymi: Hala Łuczniczka zlokalizowana w Bydgoszczy, Hala Mistrzów Sportu znajdująca się we Włocławku, Hala w Inowrocławiu, stadiony żużlowe mieszczące się w Bydgoszczy i Toruniu, stadion piłkarsko- lekkoatletyczny „Zawiszy Bydgoszcz” im. Zdzisława Krzyszkowiaka, oraz lodowisko Tor-Tor ulokowane w Toruniu i liczne tory regatowe w Bydgoszczy i Kruszwic.

Oferta mieszkaniowa

Poszukujący nowych nieruchomości w woj. kujawsko-pomorskim mogą wybierać z pośród 91 inwestycji mieszkaniowych w których łącznie deweloperzy mają w sprzedaży 2 834 mieszkania i 38 domów jednorodzinnych. Ceny nowych lokali dostępnych w woj. kujawsko-pomorskim wahają się od 2 177 do 14 995 zł za metr kwadratowy. W ostatnim czasie w 1 nieruchomości zostały obniżone ceny oraz aktualnie obowiązują 4 oferty promocyjne. W woj. kujawsko-pomorskim mamy także 1 ofertę w przedsprzedaży.

Zobacz inwestycje w woj. kujawsko-pomorskim

Inwestycje polecane

Wiadomości na temat woj. kujawsko-pomorskiego

Czynsze rosną wraz z cenami lokali

,

Czynsze rosną wraz z cenami lokali

Ceny mieszkań stale rosną. Ten wzrostowy trend rozpoczął się już w 2013 roku. Nasi analitycy wzięli więc pod lupę kilkanaście ważnych rynków mieszkaniowych.

Budlex promuje artystów

,

Budlex promuje artystów

Spółka Budlex zaprosiła kilkunastu artystów z całej Polski do udziału w konkursie na projekt muralu oraz form przestrzennych, które będą spójnym wyróżnikiem nowego osiedla mieszkaniowego powstającego w Toruniu przy ul. Targowej.

Które miasta budują najwięcej mieszkań?

,

Które miasta budują najwięcej mieszkań?

Wyniki budowy gminnych mieszkań już od dłuższego czasu nie dają nadziei na szybką likwidację deficytu wynoszącego około 160 000 takich lokali.

Park Leszczyńskiego - wyjątkowa inwestycja na mapie Bydgoszczy

,

Park Leszczyńskiego - wyjątkowa inwestycja na mapie Bydgoszczy

W samym centrum Szwederowa, w otoczeniu kameralnych budynków jedno i wielorodzinnych powstaje Park Leszczyńskiego - nowa inwestycja bydgoskiego dewelopera Moderator Inwestycje.

Nordic Development z pozwoleniem na budowę dwóch nowych inwestycji

,

Nordic Development z pozwoleniem na budowę dwóch nowych inwestycji

Firma deweloperska Nordic Development działająca na ogólnopolskim rynku budowlano-mieszkaniowym poinformowała o uzyskaniu pozwoleń na budowę dwóch nowych inwestycji.