małopolskie, Kraków

Informacja na temat Krakowa

Aktualnie w Krakowie dostępnych jest 6 727 ofert w 189 inwestycjach

małopolskie, Kraków

Uważany za kulturalną stolicę Polski Kraków to leżące nad Wisłą miasto wojewódzkie Małopolski. Liczy sobie ok. 760 tysięcy mieszkańców i zajmuje 327 km2, co daje mu 2. miejsce w kraju pod względem powierzchni i zaludnienia. Jako dawna stolica Polski, Kraków pełen jest zabytków, a do najsłynniejszych należą Wawel i Sukiennice. Zabudowa miasta jest bardzo zróżnicowana. Barok przeplata się z gotykiem i klasycyzmem, a obok starych budowli wznoszą się nowoczesne powierzchnie biurowe zajmujące już ponad 0,5 mln m2. Nie brak zakładów przemysłowych zlokalizowanych w sąsiedztwie zwartej zabudowy mieszkalnej, która stale się rozwija. Najwięcej nowych mieszkań powstaje na Podgórzu. Do czynników determinujących dynamiczny rozwój miasta należą m.in. obecność Specjalnej Strefy Ekonomicznej i rozbudowana infrastruktura. Biegną tędy 3 drogi wojewódzkie i 5 dróg krajowych, a zachodnią granicą ciągnie się międzynarodowa autostrada A4. Przez Kraków przebiegają liczne trasy kolejowe i Droga Wodna Górnej Wisły. Funkcjonuje tu lotnisko im. Jana Pawła II oferujące loty do najważniejszych punktów Europy. W Krakowie istnieje wiele terenów zielonych, a największe z nich można znaleźć w jego zachodniej części, w dzielnicach Zwierzyniec i Łagiewniki. O każdej porze roku miasto tętni życiem, od lat pozostając centrum życia kulturalnego, uniwersyteckiego i gospodarczego.

Informacja o lokalizacji

Kraków to stolica woj. małopolskiego i jedno z najważniejszych centrów kulturalnych, gospodarczych i akademickich w Polsce. Zamieszkiwane jest przez niemal 760 tysięcy osób, a jego powierzchnia to 327 km2. Dzięki bogatej historii jest miastem pełnym zabytków, lecz dynamiczny rozwój sprawia, że pojawia się tu coraz więcej obiektów biurowych i nowoczesnych nieruchomości mieszkalnych. Kraków jest świetnie połączony ze strategicznymi miastami Polski i Europy. Prężnie działa tu transport drogowy, kolejowy, lotniczy i wodny. W mieście nie brak jednak urokliwych zakątków pełnych zieleni.

Jak przystało na prężnie działający ośrodek kulturalno-oświatowy, Kraków może pochwalić się 351 przedszkolami, 134 szkołami podstawowymi, 98 gimnazjami i 205 szkołami ponadgimnazjalnymi. Największą dumą krakowskiej oświaty jest jeden z najsłynniejszych uniwersytetów w Polsce – Uniwersytet Jagielloński, poza którym w mieście działa jeszcze 21 szkół wyższych.

W Krakowie można liczyć na opiekę medyczną świadczoną przez 13 szpitali publicznych i 17 takich jednostek niepublicznych. W mieście działa też 7 aptek całodobowych.

Kraków słynie z drużyn piłkarskich, które przeszły do historii polskiego futbolu, jednak poza Wisłą Kraków i Carcovią Kraków, miasto może pochwalić się dziesiątkami sportowców reprezentujących odmienne dyscypliny oraz rozbudowanym zapleczem sportowo-rekreacyjnym w postaci 8 stadionów, 9 hal sportowych, 56 boisk i wielu innych obiektów pozwalających uprawiać wszelkie rodzaje sportów. Poza wspomnianymi – miejskimi - istnieją też obiekty sportowe prywatne i uniwersyteckie. Ponadto w mieście można znaleźć tereny zielone spełniające funkcję rekreacyjną, takie jak Las Wolski czy Błonia, które są idealne do wypoczynku na świeżym powietrzu.

Kraków pełen jest mniejszych i większych punktów handlowych oraz usługowych, ale uwagę zwraca tu 30 centrów handlowych, spośród których najpopularniejsza jest Galeria Krakowska. Ponadto nie brak marketów różnej wielkości, sklepów sieciowych i małych, prywatnych punktów sprzedaży.

W Krakowie życie kulturalne nigdy nie zwalnia, a wśród najważniejszych obiektów umożliwiających bliskie spotkania ze sztuką warto wymienić 13 kin, 26 teatrów, 46 muzeów, 4 biblioteki miejskie i 1 wojewódzką. Co roku odbywa się tu wiele koncertów i festiwali, np. Krakowski Festiwal Filmowy czy Coke Live Music Festival, a spotkania towarzyskie można zorganizować w jednej z ponad 150 restauracji.

Oferta mieszkaniowa

Poszukujący nowych nieruchomości w Krakowie mogą wybierać z pośród 189 inwestycji mieszkaniowych w których łącznie deweloperzy mają w sprzedaży 6 513 mieszkań i 146 domów jednorodzinnych. Ceny nowych lokali dostępnych w Krakowie wahają się od 4 227 do 54 984 zł za metr kwadratowy. W ostatnim czasie w 18 nieruchomościach zostały obniżone ceny oraz aktualnie obowiązuje 12 ofert promocyjnych. W Krakowie mamy także 1 ofertę w przedsprzedaży. W najbliższym czasie w 1 inwestycji mieszkaniowych odbędą się dni otwarte.

Zobacz inwestycje w Krakowie

Inwestycje polecane

Wiadomości na temat Krakowa

Wynajem krótkoterminowy

,

Wynajem krótkoterminowy

Wynajem krótkoterminowy zyskuje na popularności. Dla kogo to dobre rozwiązanie i na jakie zyski można liczyć?

Podgórze – dzielnica z potencjałem!

,

Podgórze – dzielnica z potencjałem!

Kraków dziś to już nie tylko kultowy Kazimierz czy Zamek Królewski na Wawelu. Obecnie coraz bardziej popularne staje się Podgórze - dzielnica o ciekawej historii, pełna kontrastów, pięknych willi i uliczek tętniących życiem.

II etap inwestycji Prądnik Nowy – tu stworzysz swój dom

,

II etap inwestycji Prądnik Nowy – tu stworzysz swój dom

Nasze mieszkanie powinno być więc miejscem, do którego chętnie wracamy i odpoczywamy.Z pewnością takie mieszkania znajdziemy w inwestycji Prądnik Nowy. Sprawdź!

Bronowickie Ogrody - Inwestycja nie tylko na wizualizacjach.

,

Bronowickie Ogrody - Inwestycja nie tylko na wizualizacjach.

Bronowice są miejscem szczególnym. Były inspiracją dla polskiego malarstwa i literatury. Stanisław Wyspiański umiejscowił tu akcję słynnego “Wesela”, a Włodzimierz Tetmajer zaprojektował dworek “Rydlówkę”, który przez długi czas pełnił funkcję Muzeum Młodej Polski. Dziś stały...

Lokum Deweloper wprowadza do oferty 96 lokali z osiedla Lokum Vista w Krakowie

,

Lokum Deweloper wprowadza do oferty 96 lokali z osiedla Lokum Vista w Krakowie

Lokum Deweloper, lider w segmencie mieszkań o podwyższonym standardzie we Wrocławiu, wprowadza do krakowskiej oferty kolejne 96 lokali. Są one dostępne w etapie Ib osiedla Lokum Vista. Budowa ruszyła wiosną tego roku, a zakończy się w III kw. 2018 r.