małopolskie, Kraków, Wzgórza Krzesławickie

Informacja na temat Wzgórz Krzesławickich

Aktualnie na Wzgórzach Krzesławickich dostępnych jest 57 ofert w 3 inwestycjach

małopolskie, Kraków, Wzgórza Krzesławickie

Dzielnica XVII (Wzgórza Krzesławickie) ze względu na rzeźbę terenu góruje nad pozostałą częścią Krakowa. Władze miasta wyodrębniły Dzielnicę XVII w 1991 roku. W ramach poprzedniego podziału administracyjnego Krakowa okolice Wzgórz Krzesławickich wchodziły w skład rozległej dzielnicy Nowa Huta. Opisywany teren podobnie jak Mistrzejowice i Bieńczyce miał służyć jako zaplecze dla nowohuckiego kombinatu. Dlatego już na początku lat 60 – tych rozpoczęto budowę pierwszego osiedla mieszkaniowego (Os. Na Wzgórzach). Do końca lat 80 – tych na opisywanym terenie powstało jeszcze jedno osiedle wielkopłytowe (Os. Na Stoku). Obecnie w Dzielnicy XVII coraz częściej lokalizuje się nowe inwestycje mieszkaniowe. Są one przeznaczone dla osób, które mogą zaakceptować sporą odległość do centralnej części Krakowa.

Informacja o lokalizacji

Pomimo peryferyjnej lokalizacji Dzielnica XVII zapewnia dość dobry wybór placówek edukacyjnych. Rodziny posiadające małe dzieci mogą korzystać z trzech przeszkoli (numery: 61, 111 oraz 112). Dla uczniów przewidziano trzy szkoły podstawowe (numery: 78, 98, 129) i trzy gimnazja (numery: 43, 44, 74).

W Dzielnicy XVII funkcjonuje Wojewódzki Szpital Okulistyczny. Ze względu na swoją specjalizację przyjmuje on tylko osoby, które zmagają się z chorobami oczu. Pozostali pacjenci muszą korzystać z usług przychodni, która jest zlokalizowana na Osiedlu Krakowiaków. W przypadku poważnych schorzeń pomocy może udzielić pobliski Szpital Specjalistyczny im. Ludwika Rydygiera w Krakowie (dzielnica Bieńczyce).

Na terenie Wzgórz Krzesławickich znajdują się dwa obiekty typu „Orlik” (lokalizacja: Os. Na Wzgórzach i ul. Jaskrowa). W ich skład wchodzą boiska do piłki nożnej oraz boiska do siatkówki i koszykówki. Warto nadmienić, że w Dzielnicy XVII zlokalizowano również duże boisko do piłki nożnej (ul. Grębałowska). Kolejne interesujące miejsce to Park Zielony Jar, który jest umiejscowiony w północnej części Dzielnicy XVII. Na jego terenie znajduje się kolejne boisko wielofunkcyjne.

Oferta mieszkaniowa

Poszukujący nowych nieruchomości na Wzgórzach Krzesławickich mogą wybierać z pośród 3 inwestycji mieszkaniowych w których łącznie deweloperzy mają w sprzedaży 51 mieszkań i 6 domów jednorodzinnych. Ceny nowych lokali dostępnych na Wzgórzach Krzesławickich wahają się od 5 450 do 6 999 zł za metr kwadratowy. Aktualnie obowiązuje 1 oferta promocyjna.

Zobacz inwestycje na Wzgórzach Krzesławickich

Inwestycje polecane

Wiadomości na temat Wzgórz Krzesławickich

Nowa Huta – dobre miejsce do zamieszkania?

,

Nowa Huta – dobre miejsce do zamieszkania?

Dzielnica XVIII (Nowa Huta) to jedna z najlepiej rozpoznawalnych części Krakowa. Jej obecny układ urbanistyczny jest rezultatem ogromnego przedsięwzięcia, które rozpoczęło się pod koniec lat 40-tych ubiegłego wieku. W trakcie kolejnej dekady na podmiejskim terenie powstał odr...