małopolskie, Kraków, Swoszowice

Informacja na temat Swoszowic

Aktualnie w Swoszowicach dostępnych jest 162 oferty w 7 inwestycjach

małopolskie, Kraków, Swoszowice

Swoszowice, czyli dzielnica X Krakowa, zajmują obszar 2560,40 ha i znajdują się w południowej części miasta. Liczba ich mieszkańców wynosi 25 608 osób. Ta część Krakowa została włączona do miasta dopiero w 1973r., jako 8 wsi stanowiących fragment dzielnicy Podgórze. Swoszowice mogą pochwalić się bardzo przytulnym krajobrazem architektonicznym, w którym przeważają domy jednorodzinne. Okolica należy do bardzo spokojnych, a swoim mieszkańcom zapewnia w pełni rozwiniętą infrastrukturę społeczną. Funkcjonuje tu łącznie 5 szkół i 3 przedszkola. Dla rozwoju kulturalnego mieszkańców znaczenie mają 4 kluby kultury i 3 filie biblioteki, a o zdrowie żyjących tu osób dbają lekarze z pobliskiego centrum medycznego i niepublicznego zakładu opieki zdrowotnej. Jednym z ważniejszych punktów na mapie dzielnicy jest Uzdrowisko Swoszowice, w którym prowadzi się różnego typu hydroterapię. Choć ten rejon Krakowa jest oddalony od typowego zgiełku miasta, to jednak ma bardzo dobre połączenia komunikacyjne z centrum, a także z okolicznymi miejscowościami. Biegną tędy trasy europejskie E40 i E77 oraz droga krajowa 7. Regularnie kursują tędy także linie autobusów miejskich i tramwajów.

Informacja o lokalizacji

Swoszowice to dzielnica Krakowa, której powierzchnia zajmuje 2560,40 ha. Mieszka tu 25 608 osób. Jest to bardzo spokojna część miasta. Jej zabudowa to głównie domy jednorodzinne i stworzona dla ich mieszkańców infrastruktura w postaci placówek oświatowych, kulturalnych, medycznych i obiektów handlowo-usługowych. Bardzo dobra komunikacja z resztą Krakowa i pobliskimi miejscowościami to zasługa komunikacji miejskiej oraz biegnących tędy tras europejskich E40 i E77 oraz drogi krajowej nr 7.

Na terenie Swoszowic działają 2 przedszkola samorządowe. Poza nimi mieszczą się tu 3 szkoły podstawowe oraz zespół szkół ogólnokształcących z przedszkolem, podstawówką oraz gimnazjum.

Usługi z zakresu opieki medycznej świadczą na Swoszowicach lekarze zatrudnieni w działającym tu niepublicznym zakładzie opieki zdrowotnej i w centrum medycznym.

Swoszowice mają 5 klubów sportowych, dzięki którym mieszczą się tu boiska piłkarskie, korty tenisowe, a także hipodrom wraz z ujeżdżalnią. Oprócz tego w dzielnicy znajduje się kompleks boisk Orlik.

Mieszkańcy Swoszowic mogą dokonywać zakupów w licznych sklepach sieciowych, jak Lewiatan i w mniejszych punktach handlowych. Działają tu zarówno sklepy spożywcze, jak i inne sklepy wyspecjalizowane oraz wielobranżowe.

Do głównych obiektów kulturalnych na Swoszowicach należą 4 osiedlowe kluby kultury. Znajdują się tu również 3 filie Podgórskiej Biblioteki Publicznej.

Oferta mieszkaniowa

Poszukujący nowych nieruchomości w Swoszowicach mogą wybierać z pośród 7 inwestycji mieszkaniowych w których łącznie deweloperzy mają w sprzedaży 139 mieszkań i 22 domy jednorodzinne. Ceny nowych lokali dostępnych w Swoszowicach wahają się od 4 638 do 7 100 zł za metr kwadratowy. Aktualnie obowiązują 3 oferty promocyjne.

Zobacz inwestycje w Swoszowicach

Inwestycje polecane

Wiadomości na temat Swoszowic

Krakowscy deweloperzy już rozpoczęli sezon targów

,

Krakowscy deweloperzy już rozpoczęli sezon targów

W dniach 7-8 lutego odbyły się Krakowskie Giełdy Domów i Mieszkań. Czytaj dalej!