małopolskie, Kraków, Prądnik Biały

Informacja na temat Prądnika Białego

Aktualnie na Prądniku Białym dostępnych jest 1 887 ofert w 40 inwestycjach

małopolskie, Kraków, Prądnik Biały

Prądnik Biały to dzielnica IV Krakowa. Jest częścią miasta najbardziej wysuniętą na północ i zajmującą obszar 2341,87 ha. Powstała z połączenia 5 historycznych miejscowości. Zamieszkuje ją 69 135 osób. Jest jedną z tych części Krakowa, których zabudowa jest najbardziej zróżnicowana. Większość nieruchomości stanowią tu osiedla bloków mieszkalnych wzniesione w latach 60-tych, jednak uzupełnione są one blokami z wielkiej płyty powstałymi w latach 70-tych. Do tego dochodzą nowsze osiedla domów jednorodzinnych, a także domy szeregowe. Choć rozmaitość krajobrazu architektonicznego wskazuje na stały rozwój dzielnicy, to wciąż jeszcze można tu znaleźć elementy zabudowy typowo wiejskiej. W okolicy wiele jest miejsc rekreacyjnych idealnych do zabaw dla dzieci. Znajduje się tu 20 ogródków jordanowskich. W dzielnicy działa też 5 klubów sportowych. Dobrze rozbudowana jest infrastruktura oświatowa, o czym świadczy 10 funkcjonujących tu szkół i 4 zespoły szkolne. Zaletą dzielnicy jest też sieć połączeń komunikacyjnych z innymi częściami Krakowa. Działa tu łącznie 30 linii autobusowych i 5 linii tramwajowych. Przez Prądnik Biały przechodzi też droga krajowa nr 7 i droga wojewódzka nr 794.

Informacja o lokalizacji

Prądnik Biały jest dzielnicą IV Krakowa, w której mieszka 69 135 osób. Jej powierzchnia wynosi 2341,87 ha. Zabudowa jest tu zróżnicowana, a przeważają blokowiska z lat 60-tych i 70-tych. Spotyka się też domy jednorodzinne i szeregowe. Okolica może pochwalić się wyraźnie rozwiniętą infrastrukturą społeczną. Działają tu 2 szpitale, a także 10 szkół i 5 klubów sportowych. Z pozostałymi częściami miasta Prądnik Biały łączy 30 linii autobusowych i 5 tramwajowych oraz droga krajowa nr 7 i wojewódzka nr 794.

Na terenie Prądnika Białego działa szereg placówek oświatowych. Jest tu 9 przedszkoli, 7 szkół podstawowych, 2 gimnazja, 1 liceum ogólnokształcące, a ponadto zespół szkolno-przedszkolny, 2 zespoły szkół ogólnokształcących, w których poza liceum znajduje się przedszkole, podstawówka i gimnazjum oraz zespół szkół specjalnych.

Głównymi placówkami medycznymi na terenie Prądnika Białego są Krakowski Szpital Specjalistyczny oraz Szpital Miejski Specjalistyczny. Poza tym funkcjonują tu 3 niepubliczne zakłady opieki zdrowotnej oraz poradnia psychologiczno-pedagogiczna.

Na Prądniku Białym działa 5 klubów sportowych, dzięki którym mieszkańcy mają dostęp m.in. do basenu, strzelnicy i siłowni. Znajduje się tu także stowarzyszenie kultury i sportu. Dzieci mogą natomiast korzystać z 20 świetnie przygotowanych ogródków jordanowskich. Ciekawym miejscem rekreacyjnym jest też Park im. T. Kościuszki.

Mieszkańcy Prądnika Białego robią zakupy głównie w okolicznych sklepach sieciowych, jak Lewiatan czy Żabka. Mogą także korzystać z ofert licznych sklepów branżowych, jak choćby sklep medyczny lub sklep zoologiczny.

Na terenie dzielnicy IV działa dom kultury oraz 2 centra kultury. Dodatkowo mieszkańcy mają dostęp do zasobów 6 filii Krowoderskiej Biblioteki Publicznej.

Oferta mieszkaniowa

Poszukujący nowych nieruchomości na Prądniku Białym mogą wybierać z pośród 40 inwestycji mieszkaniowych w których łącznie deweloperzy mają w sprzedaży 1 826 mieszkań i 45 domów jednorodzinnych. Ceny nowych lokali dostępnych na Prądniku Białym wahają się od 5 106 do 14 466 zł za metr kwadratowy. W ostatnim czasie w 2 nieruchomościach zostały obniżone ceny oraz aktualnie obowiązują 3 oferty promocyjne.

Zobacz inwestycje na Prądniku Białym

Inwestycje polecane

Wiadomości na temat Prądnika Białego

II etap inwestycji Prądnik Nowy – tu stworzysz swój dom

,

II etap inwestycji Prądnik Nowy – tu stworzysz swój dom

Nasze mieszkanie powinno być więc miejscem, do którego chętnie wracamy i odpoczywamy.Z pewnością takie mieszkania znajdziemy w inwestycji Prądnik Nowy. Sprawdź!

Ostatnie mieszkania w inwestycji Kwiatowa Równina

,

Ostatnie mieszkania w inwestycji Kwiatowa Równina

W krakowskiej inwestycji Kwiatowa Równina, realizowanej przez Grupę Deweloperską Geo, zostało tylko 50 mieszkań.

Grupa Geo zaprasza na Dzień Otwarty w Kwiatowej Równinie

,

Grupa Geo zaprasza na Dzień Otwarty w Kwiatowej Równinie

W sobotę, 22 października odbędzie się dzień otwarty inwestycji Kwiatowa Równina na krakowskim Białym Prądniku. Poza oglądaniem mieszkań, odwiedzający będą mieli okazję zdobycia wycieczki na Maderę.

Nowy etap oddany do użytku w inwestycji Kwiatowa Równina

,

Nowy etap oddany do użytku w inwestycji Kwiatowa Równina

Grupa Deweloperska Geo oddała do użytku kolejny etap rodzinnej inwestycji Kwiatowa Równina na krakowskim Białym Prądniku. W sprzedaży jest ponad 30 mieszkań o powierzchni od 27 do 81 mkw.

Ruszyła przedsprzedaż w inwestycji przy Banacha

,

Ruszyła przedsprzedaż w inwestycji przy Banacha

Przy ul. Banacha trwa jeszcze budowa pierwszego budynku mieszkalnego, a już ruszyła przedsprzedaż drugiego etapu tej inwestycji.