małopolskie, Kraków, Podgórze Duchackie

Informacja na temat Podgórza Duchackiego

Aktualnie na Podgórzu Duchackim dostępnych jest 451 ofert w 14 inwestycjach

małopolskie, Kraków, Podgórze Duchackie

Podgórze Duchackie, czyli dzielnica XI Krakowa, zlokalizowane jest na południe od Wisły i zajmuje terytorium 954,00 ha. Mieszka tu 52 859 osób, co przekłada się na dużą gęstość zaludnienia. Dzielnica powstała z przyłączenia do Krakowa wsi Kurdwanów, Wola Duchacka i Piaski. Zabudowa tej części miasta jest zróżnicowana. Widoczne są zarówno liczne zespoły mieszkaniowe stawiane w latach 70-tych i 80-tych, jak i typowe domy jednorodzinne budowane w różnych okresach XXw. Jedną z cech charakterystycznych dzielnicy jest duża liczba urokliwych kapliczek. Niewiele jest natomiast terenów zielonych, ale w celach rekreacyjnych można wybrać się do parku na Woli Duchackiej, który niedawno został odnowiony i przekształcony z parku dworskiego na park miejski. Znaleźć można tu także kino, teatr oraz 3 kluby sportowe. Dumą dzielnicy jest duże centrum handlowe Bonarka City Center. Przez południową część Podgórza Duchackiego przebiega droga krajowa nr 7 będąca częścią autostrady A4, której fragment stanowi IV obwodnicę Krakowa. Na dobre połączenia komunikacyjne z resztą miasta wpływają też regularne kursy linii autobusowych i tramwajowych oraz znajdująca się na północy dzielnicy zajezdnia autobusowa.

Informacja o lokalizacji

Podgórze Duchackie to dzielnica XI Krakowa, które liczy sobie 52 859 mieszkańców, a zajmuje teren 954,00 ha. Powstała z 3 wsi, cechuje się zróżnicowaną zabudową z wieloma zespołami mieszkaniowymi wniesionymi w II połowie XXw. Jej klimat w dużej mierze budują kapliczki znajdujące się w różnych częściach dzielnicy. Głównym obiektem zieleni miejskiej jest tu park na Woli Duchackiej. Podgórze Duchackie ma centrum handlowe, kino i teatr. Działają tu 3 kluby piłkarskie. Przez dzielnicę przebiega droga krajowa nr 7.

Na Podgórzu Duchackim funkcjonuje 7 przedszkoli, 3 szkoły podstawowe i 2 gimnazja. W dzielnicy znajduje się zespół szkół ogólnokształcących integracyjnych i 2 zespoły szkół zawodowych. Ponadto mieści się tu gimnazjum specjalne.

Zdrowie mieszkańców Podgórza Duchackiego leży w rękach specjalistów pracujących w placówce Scanmed Szpital św. Rafała. Blisko jest stąd także do Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego zlokalizowanego na Bieżanowie-Prokocimiu.

Podgórze Duchackie może pochwalić się 3 prężnie działającymi klubami sportowymi, kompleksem boisk Orlik oraz ośrodkiem sportu i rekreacji, w którym znajdziemy m.in. krytą pływalnię.

Na terenie Podgórza Duchackiego mieści się Bonarka City Center – nowoczesne centrum, w którym działa ponad 200 punktów handlowych i usługowych. Zakupy można robić także w marketach, dyskontach i mniejszych sklepach sieciowych lub prywatnych. Do popularniejszych należą Auchan, Biedronka i Carrefour.

Najważniejszym obiektem kulturalnym na Podgórzu Duchackim jest kino Cinema City zlokalizowane w CH Bonarka. Działa tu także Teatr Biały Klaun, młodzieżowy dom kultury oraz zespół pieśni i tańca.

Oferta mieszkaniowa

Poszukujący nowych nieruchomości na Podgórzu Duchackim mogą wybierać z pośród 14 inwestycji mieszkaniowych w których łącznie deweloperzy mają w sprzedaży 448 mieszkań. Ceny nowych lokali dostępnych na Podgórzu Duchackim wahają się od 6 500 do 11 288 zł za metr kwadratowy. W ostatnim czasie w 3 nieruchomościach zostały obniżone ceny oraz aktualnie obowiązuje 1 oferta promocyjna.

Zobacz inwestycje na Podgórzu Duchackim

Inwestycje polecane

Wiadomości na temat Podgórza Duchackiego

Gdzie szukać krakowskich lokali z dopłatą?

,

Gdzie szukać krakowskich lokali z dopłatą?

Ile mieszkań w ramach programu "Mieszkanie dla Młodych" czeka na mieszkańców Krakowa? W których dzielnicach jest ich najwięcej? Zobacz!