małopolskie, Kraków, Mistrzejowice

Informacja na temat Mistrzejowic

Aktualnie na Mistrzejowicach dostępnych jest 556 ofert w 12 inwestycjach

małopolskie, Kraków, Mistrzejowice

Mistrzejowice to XV dzielnica Krakowa leżąca w północnej części miasta. Powstała z 3 włączonych do Krakowa wsi: Mistrzejowic, Dziekanowic i części Batowic. Przed 1990 r. należała do dzielnicy Nowa Huta. Jej powierzchnia wynosi 559,00 ha, a mieszka w niej 53 015 osób. W skład Mistrzejowic obecnie wchodzą: Osiedle Tysiąclecia, Osiedle Złotego Wieku, Osiedle Oświecenia, Osiedle Kombatantów, Osiedle Bohaterów Września, Osiedle Piastów, Osiedle Srebrnych Orłów, Osiedle Mistrzejowice oraz część Batowic i Dziekanowic. Początki powstawania osiedli mieszkalnych w dzielnicy datują się na lata 60. i 80. ubiegłego stulecia. Zostały one zrealizowane w technologii wielkopłytowej i liczą sobie po 11 kondygnacji. W tym samym okresie na północy dzielnicy wybudowano osiedle domów jednorodzinnych. Obecnie w Mistrzejowicach koncentruje się duży potencjał deweloperski – powstaje dużo nowych inwestycji, które cieszą się dużym zainteresowaniem. Stopień zagęszczenia nieruchomości mieszkalnych jest tu bardzo duży. Jedną z największych zalet Mistrzejowic jest natomiast rozwinięta infrastruktura handlowo-usługowa. Zarówno w północnej, centralnej, jak i południowej części występują także tereny zielone, a najciekawszymi z nich są Park Tysiąclecia oraz Fort „Mistrzejowice”. Przez fragment wschodniej granicy płynie rzeka Dłubnia.

Informacja o lokalizacji

Mistrzejowice to XV dzielnica Krakowa powstała z 3 przyłączonych do niego wsi. Zajmuje teren o powierzchni 559,00 ha i liczy sobie 53 015 mieszkańców. W zabudowie przeważają tu bloki z wielkiej płyty wzniesione w II połowie ubiegłego wieku. Nie brakuje jednak domów jednorodzinnych. Okolica ma dobrze rozwiniętą infrastrukturę handlowo-usługową. Wśród terenów zielonych najważniejszy jest Park Tysiąclecia. Wschodnią częścią dzielnicy płynie rzeka Dłubnia, a przez południową granicę przebiega droga krajowa nr 79.

Jak przystało na tak zaludnioną dzielnicę, Mistrzejowice mogą pochwalić się rozbudowaną infrastrukturą oświatową. Znajdują się tu 2 żłobki, 8 przedszkoli, 5 szkół podstawowych, 2 gimnazja, 1 samodzielne liceum ogólnokształcące oraz 2 zespoły szkół.

Mistrzejowice posiadają 2 przychodnie rejonowe, lecz mieszkańcy mogą szukać porad lekarskich także w prywatnych gabinetach medyków o różnych specjalizacjach.

Wśród obiektów sportowych Mistrzejowic należy wymienić skatepark oraz park wodny zlokalizowany na południu dzielnicy. Najlepszym miejscem rekreacyjnym jest natomiast ponad 11-hektarowy Park Tysiąclecia, w którym znajdują się boiska, place zabaw i ścieżki rowerowe.

Na Mistrzejowicach znajduje się Centrum Handlowe Krokus, w którym można zrobić zakupy w ponad 50 sklepach. Działają tu także markety oraz sklepy dyskontowe, w tym Kaufland, Lidl i Polo. Nie brakuje też prywatnych punktów handlowych zarówno specjalistycznych, jak i wielobranżowych.

W zachodniej części dzielnicy, blisko granicy z Prądnikiem Czerwonym znajduje się Multikino. Chcąc zaznać rozrywki na Mistrzejowicach, można wybrać się do Młodzieżowego Domu Kultury lub do Ośrodka Kultury im. Norwida, w których odbywają się warsztaty artystyczne, koncerty, przedstawienia. Działa tu także Stowarzyszenie Teatr Mumerus.

Oferta mieszkaniowa

Poszukujący nowych nieruchomości na Mistrzejowicach mogą wybierać z pośród 12 inwestycji mieszkaniowych w których łącznie deweloperzy mają w sprzedaży 556 mieszkań. Ceny nowych lokali dostępnych na Mistrzejowicach wahają się od 5 450 do 9 300 zł za metr kwadratowy. W ostatnim czasie w 2 nieruchomościach zostały obniżone ceny

Zobacz inwestycje na Mistrzejowicach

Inwestycje polecane