małopolskie, Kraków, Krowodrza

Informacja na temat Krowodrzy

Aktualnie na Krowodrzy dostępnych jest 752 oferty w 14 inwestycjach

małopolskie, Kraków, Krowodrza

Piąta dzielnica Krakowa, czyli Krowodrza to jedna z mniejszych, ale bogatszych części miasta. Zajmuje powierzchnię 561,90 ha i liczy sobie 31 870 mieszkańców. Początkowo Krowodrzę stanowiły folwarki i łąki. Przez wiele lat była to część krakowskich przedmieść. Dziś zabudowa tej dzielnicy jest bardzo zróżnicowana, a uwagę przykuwają kamienice pochodzące jeszcze z okresu międzywojennego i kontrastujące z nimi bloki powstałe w II połowie XXw. Nie brakuje jednak nowych budynków, w tym willi i wznoszonych w ostatnich latach apartamentowców. Takie zestawienie stylistyczne powoduje, że Krowodrzę wyróżnia niepowtarzalny klimat, w którym nowoczesność w wyjątkowy sposób łączy się z historią. Bez problemu można tu znaleźć także tereny zielone, a największym takim miejscem jest Park Jordana, leżący w południowej części dzielnicy. Dzielnica V to ważny krakowski ośrodek akademicki i kulturalny. Na jej terenie mieszczą się wydziały 6 szkół wyższych, działa tu kino, 2 teatry, a także domy oraz centra kultury. To tutaj swój stadion ma Wisła Kraków. Krowodrza jest bardzo dobrze połączona z resztą miasta, dzięki komunikacji miejskiej oraz nieodległej drodze krajowej nr 7. Na północy dzielnicy znajduje się też towarowa stacja kolejowa.

Informacja o lokalizacji

Krowodrza to dzielnica V Krakowa, która leży na powierzchni 561,90 ha i ma 31 870 mieszkańców. Jej cechą charakterystyczną jest różnorodność zabudowy, w której kamienice sprzed II wojny światowej przeplatają się z willami. Obok nich stoją też bloki z lat 70-tych XXw. i nowoczesne apartamentowce. Kwitnie tu życie akademickie – w dzielnicy działają wydziały 6 uczelni wyższych. Na Krowodrzy mieści się stadion Wisły Kraków, a atrakcjami dla całej rodziny są m.in. Park Jordana i kino. Dzielnica jest dobrze skomunikowana z resztą miasta, dzięki kursom linii autobusowych i tramwajowych.

Na Krowodrzy dzieci i młodzież mogą uczyć się w 5 przedszkolach samorządowych, 3 szkołach podstawowych, 3 gimnazjach, 2 liceach ogólnokształcących, a także w zespole szkół integracyjnych i zespole szkół specjalnych. W dzielnicy swoje wydziały mają również szkoły wyższe: Akademia Górniczo-Hutnicza, Politechnika Krakowska, Uniwersytet Jagielloński, Akademia Rolnicza, Pedagogiczna i Ekonomiczna.

Na terenie Krowodrzy funkcjonują 2 niepubliczne zakłady opieki zdrowotnej, 2 przychodnie i 2 centra medyczne. Dodatkowo znajduje się tu Szpital Policyjny oraz Wojskowy Szpital Kliniczny z Polikliniką.

To właśnie na Krowodrzy mieści się stadion jednego z najstarszych i najsłynniejszych klubów piłkarskich w kraju – Wisły Kraków oraz budynek klubowy innej legendy polskiego futbolu – Cracovii Kraków. Ponadto znajduje się tu kompleks boisk Orlik i działa Wojskowy Klub Sportowy Wawel. Najpopularniejszym punktem rekreacyjnym jest Park Jordana z zadbanymi placami zabaw.

Krowodrza może poszczycić się licznymi sklepami specjalistycznymi i wielobranżowymi. Działają tu prywatne punkty handlowe, dyskonty i markety, takie jak Lewiatan czy Carrefour.

Na Krowodrzy nikomu nie grozi nuda, ponieważ funkcjonuje tu kino i 2 teatry, a do tego można odwiedzić 3 muzea, 2 galerie i skorzystać z zasobów 2 bibliotek, w tym Biblioteki Jagiellońskiej. W dzielnicy działają także 2 centra kultury i 1 dom kultury.

Oferta mieszkaniowa

Poszukujący nowych nieruchomości na Krowodrzy mogą wybierać z pośród 14 inwestycji mieszkaniowych w których łącznie deweloperzy mają w sprzedaży 743 mieszkania. Ceny nowych lokali dostępnych na Krowodrzy wahają się od 7 500 do 19 500 zł za metr kwadratowy. W ostatnim czasie w 2 nieruchomościach zostały obniżone ceny

Zobacz inwestycje na Krowodrzy

Inwestycje polecane

Wiadomości na temat Krowodrzy

Krakowskie apartamenty w nowojorskim stylu

,

Krakowskie apartamenty w nowojorskim stylu

Terra Casa S.A. rozpoczęła budowę nowego apartamentowca – NY Residence przy ulicy Wrocławskiej 33 w Krakowie. Budynek inspirowany wielkomiejskim stylem życia Nowego Jorku oferuje 130 mieszkań o wysokim standardzie wykończenia i wyposażonych w najnowsze technologie, 4 lokale u...

W Fabryce Czekolady kolejny budynek oddany do użytkowania

,

W Fabryce Czekolady kolejny budynek oddany do użytkowania

Grupa Deweloperska Geo oddała do użytku nowy budynek w inwestycji Fabryka Czekolady w Krakowie. W efekcie, na ulicę Wrocławską wprowadzi się kilkudziesięciu nowych mieszkańców.

Geo wprowadza do sprzedaży kolejny budynek w Fabryce Czekolady

,

Geo wprowadza do sprzedaży kolejny budynek w Fabryce Czekolady

Grupa Deweloperska Geo rozpoczęła sprzedaż mieszkań w III etapie inwestycji Fabryka Czekolady w Krakowie. W budynku D, którego budowa ruszy jeszcze w tym roku, docelowo znajdzie się 66 mieszkań.