małopolskie, Kraków, Grzegórzki

Informacja na temat Grzegórzek

Aktualnie na Grzegórzkach dostępnych jest 326 ofert w 15 inwestycjach

małopolskie, Kraków, Grzegórzki

Grzegórzki to dzielnica II Krakowa. Leży w centralnej części miasta, a jej powierzchnia wynosi 584,52 ha. Teren zamieszkuje 29 230 osób. Grzegórzki należą do miasta od 1910r. Wcześniej były podmiejską wsią, w której na przełomie XIX i XXw. nastąpił intensywny rozwój przemysłowy. Dziś dzielnica dzieli się na Grzegórzki Stare i Nowe. Jak wskazuje nazwa, w pierwszej części znajdują się głównie starsze nieruchomości, w tym willowe osiedle oficerskie przypominające o mieszczących się tu niegdyś koszarach. W drugiej części znaleźć można współczesne zabudowania mieszkalne, a wśród nich atrakcyjne apartamentowce. Na Grzegórzkach zlokalizowane są siedziby 4 szkół wyższych, w tym Uniwersytetu Ekonomicznego. Działa tu Śródmiejska Biblioteka Publiczna. W wolnych chwilach mieszkańcy mogą odwiedzić - będący atrakcją na skalę krajową - Ogród Botaniczny Uniwersytetu Jagiellońskiego lub wybrać się do jednego z okolicznych domów kultury. Grzegórzki mają dobre połączenie z pozostałymi dzielnicami Krakowa. Przechodzi przez nie droga wojewódzka nr 776, a do tego regularnie kursują linie autobusowe i tramwajowe.

Informacja o lokalizacji

Dzielnica II Grzegórzki to część Krakowa zajmująca 584,52 ha i zamieszkała przez 29 230 osób. Dzieli się na Grzegórzki Stare i Nowe, które różnią się nie tylko wiekiem, ale i stylem zabudowy. W nowej części przeważają młodsze budynki, wśród których pojawiają się mieszkania o podwyższonym standardzie. Na terenie Grzegórzek zlokalizowane są siedziby 4 uczelni wyższych oraz Ogród Botaniczny Uniwersytetu Jagiellońskiego. Przez dzielnicę biegnie droga wojewódzka nr 776. Przechodzą tędy także trasy linii autobusowych i tramwajowych.

Grzegórzki mają dobrze rozwiniętą sieć placówek oświatowo-wychowawczych, do których zaliczają się: 2 żłobki, 9 przedszkoli, 5 szkół podstawowych, 6 gimnazjów oraz 4 szkoły wyższe, w tym Uniwersytet Ekonomiczny.

W przypadku problemów zdrowotnych mieszkańcy Grzegórzek mogą liczyć na pomoc lekarzy pracujących w przychodni rejonowej. Do dyspozycji jest także 5 innych przychodni, w tym Wojewódzka Przychodnia Zdrowia Psychicznego. W dzielnicy znajduje się również Wojewódzki Specjalistyczny Szpital Dziecięcy im. Św. Ludwika.

Na terenie Grzegórzek działają 4 kluby sportowe, w ramach których dostępne są boiska, korty tenisowe, lodowisko. Najciekawszym terenem rekreacyjnym na Grzegórzkach jest Ogród Botaniczny Uniwersytetu Jagiellońskiego, będący najstarszym tego typu ogrodem w kraju.

Głównym punktem handlowo-usługowym Grzegórzek jest Galeria Kazimierz, w której mieści się ponad 150 sklepów. Ponadto w dzielnicy można znaleźć szereg sklepów prywatnych zarówno specjalistycznych, jak i wielobranżowych.

Na Grzegórzkach znajdują się 3 domy kultury oraz Śródmiejski Ośrodek Kultury „Strych”. Miłośnicy literatury mogą tu natomiast skorzystać z zasobów Śródmiejskiej Biblioteki Publicznej.

Oferta mieszkaniowa

Poszukujący nowych nieruchomości na Grzegórzkach mogą wybierać z pośród 15 inwestycji mieszkaniowych w których łącznie deweloperzy mają w sprzedaży 321 mieszkań i 1 dom jednorodzinny. Ceny nowych lokali dostępnych na Grzegórzkach wahają się od 7 800 do 20 000 zł za metr kwadratowy.

Zobacz inwestycje na Grzegórzkach

Inwestycje polecane

Wiadomości na temat Grzegórzek

„Mieszkania Plus” wcale nie będą tanie?

,

„Mieszkania Plus” wcale nie będą tanie?

Pomysłodawców „Mieszkania Plus” z pewnością trzeba pochwalić za umiejętność promowania nowej inicjatywy. Kolejne informacje o porozumieniach z samorządami mogą sugerować, że rządowy program jest już w zaawansowanej fazie przygotowań. Tymczasem nie widzieliśmy jeszcze odpowied...

Ruszyła budowa nowej inwestycji przy ul. Mogilskiej w Krakowie

,

Ruszyła budowa nowej inwestycji przy ul. Mogilskiej w Krakowie

Na początku kwietnia ruszyła budowa inwestycji mieszkaniowej „Apartamenty Mogilska”, realizowanej przez krakowskiego dewelopera Activ Investment.

Wyjątkowe mieszkania na Grzegórzkach: standard dla wymagających

,

Wyjątkowe mieszkania na Grzegórzkach: standard dla wymagających

Grzegórzki to dynamicznie rozwijająca się nadwiślańska dzielnica Krakowa. Wśród realizacji deweloperskich, które w niej powstają jest wyjątkowa Cordia Cystersów Garden.

Nowa krakowska inwestycja - Apartamenty Mogilska!

,

Nowa krakowska inwestycja - Apartamenty Mogilska!

Apartamenty Mogilska to najnowsza inwestycja krakowskiego dewelopera Activ Investment, która powstanie na Grzegórzkach, zaledwie 2,5 km od centrum Krakowa. Rozpoczęcie budowy zaplanowane jest na styczeń 2016 r.

Grzegórzki – lokalizacja gwarancją sukcesu.

,

Grzegórzki – lokalizacja gwarancją sukcesu.

Grzegórzki - niegdyś podkrakowska wieś, a dzisiaj tętniąca życiem, jedna z najprężniej rozwijających się dzielnic Krakowa. Każdego roku przybywa tutaj kilkanaście nowych budynków mieszkalnych i biurowców. Wciąż pojawiają się także nowi inwestorzy. Dlaczego wybierają właśnie G...