małopolskie, Kraków, Dębniki

Informacja na temat Dębnik

Aktualnie na Dębnikach dostępnych jest 767 ofert w 39 inwestycjach

małopolskie, Kraków, Dębniki

Leżące w południowo-zachodniej części Krakowa Dębniki to dzielnica VIII, zajmująca obszar 4618,87 ha i zamieszkana przez 59 395 osób. Jest to teren bardzo zróżnicowany pod względem zagospodarowania. Zachodnia połowa dzielnicy to pełne malowniczych krajobrazów Lasy Tynieckie, przez które przepływa Wisła, natomiast wschodnia część Dębnik jest zdecydowanie bardziej zurbanizowana. Obok starych budowli, w tym kamienic i budynków typu dworkowego, znajdziemy tu nowe nieruchomości, takie jak osiedla mieszkaniowe, domy jednorodzinne oraz wille. Na Dębnikach kwitnie życie sportowe i kulturalne. Znajduje się tu m.in. Ośrodek Olimpijski „Kolna” i 3 centra sportowe oraz 2 muzea i centrum kultury. Na terenie dzielnicy VIII mieszczą się również 3 wydziały Uniwersytetu Jagiellońskiego. Niedaleka odległość od centrum sprawia, że na Dębnikach skutecznie działa komunikacja miejska. Odbywają się tu kursy linii autobusowych i tramwajowych. Przez dzielnicę przebiega droga krajowa nr 7, a na niewielkim fragmencie także droga krajowa nr 44, natomiast wzdłuż północnej granicy biegnie droga wojewódzka nr 780.

Informacja o lokalizacji

Dębniki to dzielnica VIII Krakowa. Liczy sobie 4618,87 ha powierzchni i ma 59 395 mieszkańców. Jej zagospodarowanie jest zróżnicowane. Dużą część stanowią lasy, ale wschodnia strona jest zurbanizowana i znajduje się w niedalekiej odległości od centrum miasta. Stare zabudowania mieszają się tu z nowoczesnym budownictwem. Widać też intensywny rozwój infrastruktury sportowej. Mieszczą się tu 3 wydziały Uniwersytetu Jagiellońskiego. Dębniki są dobrze skomunikowane z resztą miasta, a przez ich centralną część biegnie droga krajowa nr 7.

Rozległe terytorium Dębników sprawia, że działa tu aż 12 przedszkoli, 10 szkół podstawowych i 4 gimnazja. Do tego dochodzą jeszcze 2 zespoły szkolno-przedszkolne, zespół szkół zawodowych i 3 specjalne ośrodki szkolno-wychowawcze. Mieszczą się tu również 3 wydziały Uniwersytetu Jagiellońskiego.

Na terenie Dębników działają 2 niepubliczne zakłady opieki zdrowotnej oraz Szpital Specjalistyczny im. J. Babińskiego. O zdrowie mieszkańców troszczą się również lekarze prowadzący prywatne gabinety.

Dębniki żyją sportem – obok 3 centrów sportowych, znajduje się tu Ośrodek Olimpijski „Kolna” oraz rozbudowana sieć obiektów sportowych. Na Dębnikach znajdziemy m.in. boiska piłkarskie, korty tenisowe, tor kajakowy, centrum nurkowe, stadninę koni. Opcją rekreacyjną są Lasy Tynieckie, w których czeka Uroczysko Skotniki, Park Skały Twardowskiego i Krakowski Park Linowy.

W dzielnicy znajdują się niewielkie sklepy prywatne o różnym asortymencie. Poza tymi spożywczymi i wielobranżowymi, można znaleźć sklep rowerowy, pracownię ceramiczną, agencję nieruchomości. Ze względu na atrakcyjność turystyczną rejonu, na terenie Dębników działa 14 hoteli.

Życie kulturalne w dzielnicy Dębniki skupia się na Ośrodku Kultury „Tęcza” i Centrum Kultury „Ruczaj”, lecz mieści się tu także Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha oraz popularne Muzeum Opactwa Benedyktynów w Tyńcu.

Oferta mieszkaniowa

Poszukujący nowych nieruchomości na Dębnikach mogą wybierać z pośród 39 inwestycji mieszkaniowych w których łącznie deweloperzy mają w sprzedaży 698 mieszkań i 64 domy jednorodzinne. Ceny nowych lokali dostępnych na Dębnikach wahają się od 4 500 do 31 000 zł za metr kwadratowy. W ostatnim czasie w 4 nieruchomościach zostały obniżone ceny oraz aktualnie obowiązują 2 oferty promocyjne.

Zobacz inwestycje na Dębnikach

Inwestycje polecane

Wiadomości na temat Dębnik

Echo Investment z kolejnym atrakcyjnym projektem mieszkaniowym

,

Echo Investment z kolejnym atrakcyjnym projektem mieszkaniowym

Podmiejski klimat w sercu historycznego Krakowa przyciąga do Dębnik elity miasta. W 2016 roku odnotowany został aż 45% wzrost sprzedaży apartamentów Park Avenue Apartments, inwestycji obecnej na GPW firmy Echo Investment.

Rok 2014 – przełomowy dla krakowskiego rynku mieszkaniowego

,

Rok 2014 – przełomowy dla krakowskiego rynku mieszkaniowego

Stabilne ceny na rynku pierwotnym, szeroka oferta  mieszkań i atrakcyjne warunki kredytowania - to najważniejsze czynniki, dzięki którym miniony rok został uznany za najlepszy dla krakowskiego rynku nieruchomości od zakończenia kryzysu finansowego. Czy w 2015 r. uda się powtó...

Gdzie szukać krakowskich lokali z dopłatą?

,

Gdzie szukać krakowskich lokali z dopłatą?

Ile mieszkań w ramach programu "Mieszkanie dla Młodych" czeka na mieszkańców Krakowa? W których dzielnicach jest ich najwięcej? Zobacz!