małopolskie, Kraków, Czyżyny

Informacja na temat Czyżyn

Aktualnie na Czyżynach dostępnych jest 870 ofert w 19 inwestycjach

małopolskie, Kraków, Czyżyny

Czyżyny, czyli dzielnica XIV Krakowa leży w centralnej części miasta i zajmuje powierzchnię 1225,68 ha. Mieszka w niej 26 699 osób. Jest to jedna z bardziej zindustrializowanych części miasta. Znajduje się tu m.in. Elektrociepłownia Kraków i Krakowski Park Technologiczny. Początkowo krajobraz Czyżyn miał charakter stricte przemysłowy, jednak w latach 70-tych i 80-tych XXw. zaczęły powstawać także osiedla mieszkaniowe dla pracowników pobliskich zakładów. Z czasem zostały one odnowione, a zabudowa jest w ostatnich latach uzupełniana kolejnymi nieruchomościami pełniącymi funkcję mieszkalną. Zadbano również o rozbudowę infrastruktury społecznej w postaci m.in. przedszkoli i szkół. W dzielnicy znajduje się także krakowska Akademia Wychowania Fizycznego. Na Czyżynach bez problemu znajdziemy tereny zielone. Poza działkami, mamy tu Lasek Łęgowski i 60-hektarowy Park Lotników Polskich będący drugim, co do wielkości parkiem w mieście. W dzielnicy mieści się także Muzeum Lotnictwa Polskiego. Ze względu na swoje znaczenie przemysłowe, Czyżyny są dobrze skomunikowane z resztą miasta. Biegnie przez nie także droga krajowa i droga wojewódzka.

Informacja o lokalizacji

Czyżyny to dzielnica Krakowa zlokalizowana w środkowej części miasta, zamieszkała przez 26 699 osób. Jej powierzchnia to 1225,68 ha, a znaczną jej część stanowią zakłady pracy. Obok zabudowań przemysłowych postawiono tu osiedla mieszkaniowe, a w ostatnich latach powstają nowoczesne budynki mieszkalne. W okolicy znajduje się 60-hektarowy Park Lotników Polskich i Lasek Łęgowski. Dobra komunikacja z innymi dzielnicami Krakowa jest zasługą linii autobusowych i tramwajowych oraz biegnącej przez Czyżyny drogi krajowej i wojewódzkiej.

Na terenie dzielnicy XIV znajdują się 4 przedszkola, 3 szkoły podstawowe i zespół szkół ogólnokształcących, na który składa się gimnazjum oraz liceum. Zlokalizowane są tu również budynki krakowskiego AWF-u.

W kwestiach zdrowotnych mieszkańcy Czyżyn mogą liczyć na pomoc lekarzy z 2 niepublicznych zakładów opieki zdrowotnej oraz specjalistów prowadzących gabinety prywatne.

W okolicy działa PFRON Klub Sportowy, który posiada własny motodrom. Miejscami idealnymi do celów rekreacyjnych są 60-hektarowy Park Lotników Polskich z placami zabaw, boiskami, ścieżkami rowerowymi i terenami piknikowymi oraz Lasek Łęgowski, przez który wiedzie ponad 5-kilometrowa ścieżka rowerowa.

Mieszkańcy Czyżyn mogą robić zakupy w 2 galeriach handlowych - CH Czyżyny i CH M1. W okolicy funkcjonują też inne sklepy o różnym charakterze, w tym dyskonty i markety, m.in. Żabka, Lewiatan, Selgros.

Największą atrakcję dzielnicy w kategorii rozrywki stanowi Ogród Doświadczeń im. Stanisława Lema. Krakowskie Czyżyny znane są też z Muzeum Lotnictwa Polskiego. W dzielnicy swoją siedzibę ma również Zespół Tańca Ludowego „Krakowiak”.

Oferta mieszkaniowa

Poszukujący nowych nieruchomości na Czyżynach mogą wybierać z pośród 19 inwestycji mieszkaniowych w których łącznie deweloperzy mają w sprzedaży 853 mieszkania. Ceny nowych lokali dostępnych na Czyżynach wahają się od 4 227 do 14 900 zł za metr kwadratowy. W ostatnim czasie w 2 nieruchomościach zostały obniżone ceny

Zobacz inwestycje na Czyżynach

Inwestycje polecane

Wiadomości na temat Czyżyn

Wężyka 10 – mieszkania gotowe do odbioru

,

Wężyka 10 – mieszkania gotowe do odbioru

Wawel Service uzyskał pozwolenie na użytkowanie inwestycji Wężyka 10 w krakowskiej dzielnicy Czyżyny. Lokale są już gotowe do zamieszkania.

Krakowscy deweloperzy już rozpoczęli sezon targów

,

Krakowscy deweloperzy już rozpoczęli sezon targów

W dniach 7-8 lutego odbyły się Krakowskie Giełdy Domów i Mieszkań. Czytaj dalej!

Sołtysowska 35a – ostatnie mieszkania we właściwym miejscu

,

Sołtysowska 35a – ostatnie mieszkania we właściwym miejscu

Ograniczona oferta ostatnich mieszkań w inwestycji Sołtysowska 35a to coś dla ceniących przestronność wielopokojowego lokum i komfort kameralnej lokalizacji. Wygodne mieszkania o metrażach od 49 do 97 m2 dostępne są ciągle w bardzo korzystnej cenie – już od 4799 zł za metr.

Student na swoim - Studencka Promocja Wężyka 10

,

Student na swoim - Studencka Promocja Wężyka 10

Zaczynasz studia? Jesteś studentem? Sprawdż naszą promocję „Student na swoim”. Kup mieszkanie, a my opłacimy Twój czynsz za wynajem, aż do przeprowadzki!

Najem to alternatywa dla bankowego depozytu?

,

Najem to alternatywa dla bankowego depozytu?

Sygnały napływające z rynku mieszkaniowego wskazują, że ponad jedna trzecia nabywców lokali finansuje zakup przy pomocy własnych środków. Wysoki udział transakcji gotówkowych utrzymuje się już od początku ubiegłego roku. Na tej podstawie można wnioskować, że inwestycje w wyna...