małopolskie, Kraków, Bronowice

Informacja na temat Bronowic

Aktualnie na Bronowicach dostępnych jest 519 ofert w 20 inwestycjach

małopolskie, Kraków, Bronowice

Bronowice to szósta dzielnica Krakowa, leżąca w jego północno-zachodniej części i zajmująca teren o powierzchni 955,96 ha. Zamieszkuje ją 23 465 osób. Niegdyś należała do dzielnicy Krowodrza, lecz obecnie jest samodzielną, jedną z mniejszych i spokojniejszych części miasta. Stopień jej uprzemysłowienia jest niewielki, za to wkład dzielnicy w rolnictwo jest większy od średniej miasta. Występuje sporo zieleni i przestrzeni nadającej się jeszcze do zagospodarowania. W zabudowie przeważają nieruchomości mieszkalne, w tym niskokondygnacyjne bloki wybudowane w II połowie XXw. i domy jednorodzinne. Rozbudowana infrastruktura i bliskość centrum dodatkowo podnoszą standard życia w tej części Krakowa. Często kursujące autobusy miejskie i tramwaje pozwalają na bezproblemową komunikację z innymi dzielnicami. Wschodnią granicą Bronowic biegnie natomiast droga krajowa nr 7. W Bronowicach znajduje się część budynków Uniwersytetu Rolniczego, 8 szkół i 4 przedszkola, a jedną z głównych atrakcji tej dzielnicy jest Muzeum Młodej Polski „Rydlówka”.

Informacja o lokalizacji

Bronowice to krakowska dzielnica VI. Jej powierzchnia wynosi 955,96 ha, a mieszka w niej 23 465 osób. Jest to jedna z mniejszych części miasta. Należy do terenów mniej zurbanizowanych niż reszta Krakowa, a do tego wyróżnia się sporą ilością terenów zielonych. Jej zabudowa to głównie budynki mieszkalne, lecz wciąż pozostają tu tereny niezagospodarowane. Mimo to na uwagę zasługuje rozwinięta infrastruktura i dobre połączenia komunikacyjne z centrum oraz resztą miasta. W Bronowicach nie brakuje sklepów ani szkół, w tym wydziałów Uniwersytetu Rolniczego.

W dzielnicy VI działają 4 przedszkola, 4 szkoły podstawowe oraz 2 zespoły szkół ponadpodstawowych, w ramach których funkcjonują gimnazja i szkoły licealne. Ponadto na terenie Bronowic znajdują się 2 zespoły szkół zawodowych - o charakterze budowlanym i geodezyjno-drogowym. Mieszczą się tu także budynki Uniwersytetu Rolniczego.

Na terenie Bronowic działa 11 aptek, a pomoc medyczną można uzyskać w jednej z 4 przychodni lekarskich.

W dzielnicy działa centrum sportowo-rekreacyjne Bronowianka KS i dostępny jest kompleks boisk Orlik. Jeśli chodzi o rekreację w Bronowicach, to jednym z ważniejszych miejsc jest Tenczyński Park Krajobrazowy ciekawy ze względu na swoje szczególne walory geograficzne.

Główny obiekt handlowy w Bronowicach stanowi Centrum Giełdowo-Handlowe Balicka. W dzielnicy można znaleźć także markety i dyskonty, takie jak Biedronka czy Alma.

Najważniejszym obiektem kulturalnym w Bronowicach jest Muzeum Młodej Polski „Rydlówka” – to dworek, w którym odbyło się wesele opisane w dziele Wyspiańskiego.

Oferta mieszkaniowa

Poszukujący nowych nieruchomości na Bronowicach mogą wybierać z pośród 20 inwestycji mieszkaniowych w których łącznie deweloperzy mają w sprzedaży 512 mieszkań i 3 domy jednorodzinne. Ceny nowych lokali dostępnych na Bronowicach wahają się od 6 999 do 16 023 zł za metr kwadratowy.

Zobacz inwestycje na Bronowicach

Inwestycje polecane

Wiadomości na temat Bronowic

Bronowickie Ogrody - Inwestycja nie tylko na wizualizacjach.

,

Bronowickie Ogrody - Inwestycja nie tylko na wizualizacjach.

Bronowice są miejscem szczególnym. Były inspiracją dla polskiego malarstwa i literatury. Stanisław Wyspiański umiejscowił tu akcję słynnego “Wesela”, a Włodzimierz Tetmajer zaprojektował dworek “Rydlówkę”, który przez długi czas pełnił funkcję Muzeum Młodej Polski. Dziś stały...

W dwa tygodnie sprzedano prawie 50 mieszkań na Osiedlu Stańczyka

,

W dwa tygodnie sprzedano prawie 50 mieszkań na Osiedlu Stańczyka

Krakowski deweloper Activ Investment planuje wybudowanie nowej inwestycji, która zostanie zlokalizowana w Bronowicach, przy ul. Stańczyka. Projekt cieszy się dużą popularnością, ponieważ mimo dopiero rozpoczętych prac wyburzeniowych, po których na początku 2017 roku ruszy sam...

20-lecie firmy deweloperskiej Activ Investment.

,

20-lecie firmy deweloperskiej Activ Investment.

55 budynków wielorodzinnych z ponad 3500 mieszkaniami, pawilon biurowo usługowy, 15 domów jednorodzinnych, tysiące metrów kwadratowych powierzchni komercyjnej oraz aktualnie realizowane inwestycje w Krakowie, Katowicach i Wrocławiu.

Student kupuje mieszkanie

,

Student kupuje mieszkanie

Studenci uczelni wyższych stanowią coraz liczniejszą grupę mieszkańców dużych miast w Polsce. Kraków jest drugim po Warszawie ośrodkiem akademickim w naszym kraju. Uczący się na uniwersytetach stanowią w tym mieście aż 1/6 wszystkich mieszkańców. Właściciele nieruchomości i d...