zachodniopomorskie, kołobrzeski

Informacja na temat powiatu kołobrzeskiego

Aktualnie w powiecie kołobrzeskim dostępnych jest 1 457 ofert w 22 inwestycjach

zachodniopomorskie, kołobrzeski

Powiat kołobrzeski to region położony w północno-zachodniej części kraju, w woj. zachodniopomorskim, w czterech krainach geograficznych, m.in. Wybrzeżu Trzebiatowskim i Równinie Gryfickiej. W skład powiatu wchodzi 7 gmin zajmujących tereny o łącznej powierzchni 726 km2. Mieszka w nich ok. 77 000 ludzi. Znajdują się tu 124 mniejsze miejscowoście i 2 miasta – stolica regionu Kołobrzeg oraz Gościno. W regionie mieści się 25 podstawówek i 20 gimnazjów, po których na uczniów czeka przeszło 20 szkół wyższego szczebla. W powiecie jest szpital regionalny i 30 przychodni lekarskich. Za rozwój kulturalny odpowiadają domy kultury i Regionalne Centrum Kultury w Kołobrzegu. O rozwój sportu dbają tu kluby sportowe – samych drużyn piłkarskich działa w powiecie aż 10. W Kołobrzegu znajduje się rozbudowany Kompleks Milenium z halą, stadionem i salami gimnastycznymi. Przez powiat biegną: trasa europejska, droga krajowa i trzy drogi wojewódzkie. Funkcjonuje tu również transport publiczny, a w samym Kołobrzegu działają 4 porty morskie o różnym charakterze. Działa tu transport publiczny.

Informacja o lokalizacji

Powiat kołobrzeski leży w woj. zachodniopomorskim i składa się z 7 gmin zamieszkiwanych łącznie przez ok. 77 00 osób. Jego powierzchnia wynosi 726 km2. Działa tu ponad 50 szkół różnego szczebla, jest szpital i 30 przychodni lekarskich. Nadmorskie położenie sprawia dobre warunki do uprawiania sportu, a za rozwój życia kulturalnego odpowiadają miejskie i gminne placówki kulturalne. Działają tu 4 porty morskie, biegnie tędy trasa europejska, droga krajowa i trzy drogi wojewódzkie.

Na terenie powiatu kołobrzeskiego zlokalizowanych jest 25 szkół podstawowych. Ich ofertę edukacyjną uzupełnia 20 szkół gimnazjalnych oraz ponad 20 placówek ponadgimnazjalnych i policealnych.

W Kołobrzegu znajduje się szpital regionalny z 15 oddziałami, izbą przyjęć i zakładem rehabilitacji. W powiecie funkcjonuje 30 przychodni lekarskich.

Ze względu na bezpośrednie sąsiedztwo z wybrzeżem, w powiecie można uprawiać wszelkie sporty wodne. W regionie popularna jest też piłka nożna – działa tu 10 klubów piłkarskich. W Kołobrzegu działa Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji, któremu podlega sportowy Kompleks Milenium, na który składa się m.in. hala sportowa, trzy sale gimnastyczne i stadion.

Punkty handlowe na terenie powiatu kołobrzeskiego skupione są w samym Kołobrzegu i Gościnie. Są to m.in. markety i dyskonty, jak Lidl, Kaufland, Biedronka oraz sieciowe sklepy branżowe, jak Media Expert, CCC czy Leroy Merlin.

Gminy powiatu kołobrzeskiego posiadają swoje domy kultury, natomiast w stolicy regiony znajduje się Miejska Biblioteka Publiczna i działa Regionalne Centrum Kultury.

Oferta mieszkaniowa

Poszukujący nowych nieruchomości w powiecie kołobrzeskim mogą wybierać z pośród 22 inwestycji mieszkaniowych w których łącznie deweloperzy mają w sprzedaży 1 392 mieszkania i 36 domów jednorodzinnych. Ceny nowych lokali dostępnych w powiecie kołobrzeskim wahają się od 3 991 do 30 381 zł za metr kwadratowy. W ostatnim czasie w 1 nieruchomości zostały obniżone ceny oraz aktualnie obowiązują 3 oferty promocyjne.

Zobacz inwestycje w powiecie kołobrzeskim

Inwestycje polecane

Wiadomości na temat powiatu kołobrzeskiego

Mieszkanie w pięknych okolicznościach przyrody? Sprawdzamy ceny nieruchomości na łonie natury

,

Mieszkanie w pięknych okolicznościach przyrody? Sprawdzamy ceny nieruchomości na łonie natury

Za nieruchomości mieszkaniowe w atrakcyjnym przyrodniczo otoczeniu zapłacimy zdecydowanie więcej, niż w przypadku „zwykłych” lokalizacji.

Porta Mare Baltica w budowie

,

Porta Mare Baltica w budowie

Kołobrzeska inwestycja firmy Budnex pnie się w górę. W ramach powstającego przy ul. Wschodniej zespołu budynków apartamentowych do sprzedaży deweloper wprowadził cztery obiekty. Każdy z 21 lokalami. Pierwsze nadmorskie apartamenty w tej lokalizacji będą gotowe do odbioru w po...

Inwestycje w segment turystyczno-noclegowy coraz popularniejsze

,

Inwestycje w segment turystyczno-noclegowy coraz popularniejsze

Mieszkania dla turystów - przyglądamy się tej formie inwestowania. Sprawdź na RynekPierwotny.pl!

Apartament wakacyjny – co oferuje i ile kosztuje?

,

Apartament wakacyjny – co oferuje i ile kosztuje?

Ile kosztuje apartament wakacyjny? Czy warto inwestować w to rozwiązanie? Analizujemy!

Basen, fitness, kort tenisowy – czyli co oferują deweloperzy na nowych osiedlach domów

,

Basen, fitness, kort tenisowy – czyli co oferują deweloperzy na nowych osiedlach domów

Rozpędzona lokomotywa budownictwa deweloperskiego coraz mocniej wjeżdża na tory zarezerwowane kiedyś dla obywateli budujących na własny użytek. Oferta deweloperska w segmencie domów jednorodzinnych szybko rośnie. Coraz częściej inwestorzy proponują produkt o charakterze komp...