zachodniopomorskie, kołobrzeski, Kołobrzeg

Informacja na temat Kołobrzegu

Aktualnie w Kołobrzegu dostępnych jest 459 ofert w 13 inwestycjach

zachodniopomorskie, kołobrzeski, Kołobrzeg

Kołobrzeg jest miastem nadmorskim, przez które przepływa rzeka Parsęta. Jego terytorium wynosi 25,67 km2, a mieszka tu ok. 47 000 osób. To miasto uzdrowiskowe, obfitujące w tereny zielone i obiekty turystyczne. Znajdują się tu trzy rozległe parki, a jednym z ważniejszych obszarów zielonych jest Dolina Parsęty o niezwykłych walorach przyrodniczych. Pod względem architektonicznym Kołobrzeg jest ciekawą mieszanką gotyku, neogotyku i modernizmu. Na obrzeżach widać współczesną zabudowę mieszkalną, tworzone są osiedla domów jednorodzinnych. Miasto wyróżnia się długim molo i Bulwarem J. Szymańskiego rozciągającym się wzdłuż plaży. Infrastruktura społeczna celuje w potrzeby mieszkańców. Działa tu ponad 10 szkół różnego szczebla. W mieście jest szpital, ponad 10 przychodni lekarskich i 30 aptek. Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji zapewnia dostęp do szeregu obiektów sportowych. Jest tu galeria handlowa, amfiteatr, dwa kina.

Informacja o lokalizacji

Kołobrzeg to nadmorska miejscowość uzdrowiskowa o powierzchni 25,67 km2 i liczbie mieszkańców wynoszącej ok. 47 000 osób. Przez miasto przepływa rzeka Parsęta. Zróżnicowana zabudowa to zabytkowe budowle gotyckie i neogotyckie przeplatające się ze współczesnymi budynkami mieszkalnymi. Nadbrzeżne obszary rekreacyjne dość wyraźnie odcinają się tu od terenów mocniej zurbanizowanych, znajdujących się głównie w głębi lądu. Miasto leży na drodze krajowej nr 11, a poza transportem drogowym, funkcjonuje w nim transport kolejowy i wodny.

Na terenie miasta funkcjonuje 7 przedszkoli, 5 szkół podstawowych oraz dwie szkoły gimnazjalne. Ponadto znajduje się tu technikum, zasadnicza szkoła zawodowa i dwa zespoły szkół. Działają tu również trzy szkoły wyższe.

Mieszkańcom Kołobrzegu opiekę medyczną zapewnia szpital regionalny. Usługi z zakresu podstawowej opieki zdrowotnej świadczone są w ponad 10 przychodniach lekarskich. Działa tu również 30 aptek.

Najważniejszą jednostką sportową w Kołobrzegu jest Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji. Jeśli chodzi o obiekty, to znajdują się tu m.in. trzy hale sportowe, w tym jedna łucznicza, a także stadion, 7 kortów tenisowych i lodowisko. Działa szkoła tenisa, szkoła pływania i nurkowania. Znajdują się tu dwa szlaki rowerowe i 8 szlaków kajakowych. Cenne są tutejsze tereny rekreacyjne, do których można zaliczyć m.in. Solniska i 6 parków.

W mieście znajduje się Galeria Handlowa Hosso, w której można skorzystać z ponad 20 punktów handlowych i usługowych. Kołobrzeg daje też dostęp do powszechnie znanych sklepów dyskontowych i marketowych, jak Biedronka, Żabka, Kaufland.

W Kołobrzegu znajdują się dwa kina, amfiteatr, pięć muzeów, a także Galeria Sztuki Współczesnej, Regionalne Centrum Kultury i Miejska Biblioteka Publiczna, w której organizowane są wieczorki poetyckie.

Oferta mieszkaniowa

Poszukujący nowych nieruchomości w Kołobrzegu mogą wybierać z pośród 13 inwestycji mieszkaniowych w których łącznie deweloperzy mają w sprzedaży 457 mieszkań. Ceny nowych lokali dostępnych w Kołobrzegu wahają się od 5 290 do 20 000 zł za metr kwadratowy. Aktualnie obowiązuje 1 oferta promocyjna.

Zobacz inwestycje w Kołobrzegu

Inwestycje polecane

Wiadomości na temat Kołobrzegu

Mieszkanie w pięknych okolicznościach przyrody? Sprawdzamy ceny nieruchomości na łonie natury

,

Mieszkanie w pięknych okolicznościach przyrody? Sprawdzamy ceny nieruchomości na łonie natury

Za nieruchomości mieszkaniowe w atrakcyjnym przyrodniczo otoczeniu zapłacimy zdecydowanie więcej, niż w przypadku „zwykłych” lokalizacji.

Porta Mare Baltica w budowie

,

Porta Mare Baltica w budowie

Kołobrzeska inwestycja firmy Budnex pnie się w górę. W ramach powstającego przy ul. Wschodniej zespołu budynków apartamentowych do sprzedaży deweloper wprowadził cztery obiekty. Każdy z 21 lokalami. Pierwsze nadmorskie apartamenty w tej lokalizacji będą gotowe do odbioru w po...

Inwestycje w segment turystyczno-noclegowy coraz popularniejsze

,

Inwestycje w segment turystyczno-noclegowy coraz popularniejsze

Mieszkania dla turystów - przyglądamy się tej formie inwestowania. Sprawdź na RynekPierwotny.pl!

Apartament wakacyjny – co oferuje i ile kosztuje?

,

Apartament wakacyjny – co oferuje i ile kosztuje?

Ile kosztuje apartament wakacyjny? Czy warto inwestować w to rozwiązanie? Analizujemy!

Sopot, Zakopane i Warszawa - tam mieszka się najlepiej?

,

Sopot, Zakopane i Warszawa - tam mieszka się najlepiej?

Sprawdź ranking warunków mieszkaniowych opracowany przez portal RynekPierwotny.pl i dowiedź się w których miastach żyje się najlepiej.