świętokrzyskie, Kielce

Informacja na temat Kielc

Aktualnie w Kielcach dostępnych jest 600 ofert w 30 inwestycjach

świętokrzyskie, Kielce

Kielce to stolica województwa świętokrzyskiego. Zajmuje obszar o powierzchni 109,45 km2. Mieszka tu 196 508 osób. Śródmieście jest typowym centrum administracyjnym, usługowym i kulturalnym. Znajdują się tu główne zabytki miasta. Obszary mieszkalne w postaci osiedli mieszkaniowych zlokalizowane są wokół centralnej części miasta, a osiedle domów jednorodzinnych leżą na przedmieściach . Kielce są jednym z szybciej rozwijających się miast Polski, ale nie brakuje tu rozległych terenów zielonych. Kielecki Obszar Chronionego Krajobrazu zajmuje 38,5 km2. Składa się na niego m.in. 8 parków i Las Komunalny. Stały rozwój przekłada się na rozbudowę infrastruktury społecznej. Mieszczą się tu 4 galerie handlowe, a dzięki ciągłym inwestycjom, bogate jest zaplecze oświatowe, kulturalne i medyczne. Działa tu m.in. 14 szkół wyższych, 5 szpitali i 5 kin. Bogata jest też oferta sportowa miasta.

Informacja o lokalizacji

Kielce, czyli stolica województwa świętokrzyskiego, to miasto o powierzchni 109,45 km2 zamieszkiwane przez 196 508 osób. Szybki rozwój pozwala mu być najważniejszym ośrodkiem oświatowym, kulturalnym i sportowym w regionie. Szeroki dostęp do wszelkiego typu usług wpływa na wysoki poziom życia mieszkańców. Mimo licznych obszarów zindustrializowanych, w mieście znajdują się rozległe tereny zielone objęte ochroną. Kielce leżą na skrzyżowaniu dróg krajowych nr 73 i 74, a droga ekspresowa S7 łączy je z trzema dużymi aglomeracjami.

Na terenie Kielc funkcjonują 33 przedszkola publiczne. Starsze dzieci mają możliwość uczęszczania do jednej z 24 szkół podstawowych, po których mogą wybrać spomiędzy 20 gimnazjów. W dalszej kolejności na uczniów czeka 7 samodzielnych liceów ogólnokształcących. Chcącym kontynuować edukację, miasto oferuje 14 szkół wyższych publicznych i prywatnych, spośród których najważniejsza jest Politechnika Świętokrzyska i Uniwersytet im. J. Kochanowskiego. Ponadto działa tu 11 zespołów szkół różnego typu i szczebla.

W Kielcach mieści się 5 szpitali, w tym Wojewódzki Szpital Zespolony, Wojewódzki Szpital Dziecięcy i Świętokrzyskie Centrum Matki i Noworodka. Ich ofertę medyczną uzupełniają lekarze zatrudnieni w ponad 15 niepublicznych zakładach opieki zdrowotnej oraz licznych przychodniach prywatnych. W mieście działa też 100 aptek.

Miasto posiada bogatą bazę obiektów sportowych, wśród których znajdują się trzy hale sportowe, cztery stadiony, pięć pływalni i zespół obiektów sportowych. Mieści się tu także ośrodek rekreacyjny ze stadniną koni. W Kielcach znajdują się ścieżki rowerowe o różnym stopniu trudności, w tym także trasy dla kolarzy górskich. Zimą do dyspozycji mieszkańców jest 6 stoków narciarskich znajdujących się w niedalekiej odległości od miasta.

Największymi obiektami handlowo-usługowymi w mieście są centra handlowe: Pasaż Świętokrzyski, Planty, Galeria Korona Kielce i uznawana za jedno z najlepszych centrów handlowo-rozrywkowych w Polsce Galeria ECHO, w której mieści się ok. 250 sklepów. W mieście znajdziemy też popularne markety i dyskonty, np. Real, E. Leclerc, Lidl.

Dla osób prowadzących bogate życie kulturalne, Kielce mają w ofercie 4 teatry, 5 kin, 14 klubów, 6 galerii, 6 muzeów, a także dwa ośrodki i domy kultury. Mają również Kieleckie Centrum Kultury, które zajmuje się m.in. organizacją festiwali, takich jak festiwal jazzowy i festiwal filmów dokumentalnych.

Oferta mieszkaniowa

Poszukujący nowych nieruchomości w Kielcach mogą wybierać z pośród 30 inwestycji mieszkaniowych w których łącznie deweloperzy mają w sprzedaży 560 mieszkań i 11 domów jednorodzinnych. Ceny nowych lokali dostępnych w Kielcach wahają się od 4 150 do 12 000 zł za metr kwadratowy. W Kielcach mamy także 1 mieszkanie w ofercie last minute .

Zobacz inwestycje w Kielcach

Inwestycje polecane

Wiadomości na temat Kielc

Rewitalizacja terenów przemysłowych w Kielcach

,

Rewitalizacja terenów przemysłowych w Kielcach

Osiedle Na Górnej powstające w Kielcach jest idealnym przykładem doskonale przeprowadzonej rewitalizacji, idącej za przykładem największych miast Polski. Sprawdź!

Inteligentne miasta

,

Inteligentne miasta

W Polsce trzy miasta mają certyfikat ISO 37120, czyli spełniają normę „smart city” - inteligentnego miasta. Jak dołączyć do tego grona?

Gotowe mieszkania od dewelopera

,

Gotowe mieszkania od dewelopera

Niektóre osoby są zainteresowane tylko zakupem gotowego mieszkania od dewelopera. Sprawdzamy, czy przez ostatnie 2 lata ubyło takich mieszkań.

Metropolie to połowa lokalowego rynku

,

Metropolie to połowa lokalowego rynku

Nieczęsto pojawiają się informacje dotyczące wartości mieszkań sprzedanych w Polsce. Takie ciekawe dane niedawno opublikował Główny Urząd Statystyczny. Informacje zebrane przez GUS, pozwalają nam na sprawdzenie, jak bardzo rynek lokali mieszkalnych jest skoncentrowany w dużyc...

Sprzedaż mieszkań Echo Investment- skok o 50 proc.!

,

Sprzedaż mieszkań Echo Investment- skok o 50 proc.!

W pierwszym półroczu 2016 r. spółka Echo Investment sprzedała 306 mieszkań, czyli o 50 proc. więcej niż w pierwszym półroczu 2015 r., kiedy liczba sprzedanych mieszkań sięgnęła 204. Jednocześnie, w tym okresie spółka przekazała klientom 175 mieszkań, co będzie odzwierciedlone...