śląskie, Katowice

Informacja na temat Katowic

Aktualnie w Katowicach dostępnych jest 1 750 ofert w 35 inwestycjach

śląskie, Katowice

Katowice to miasto w województwie Śląskim o powierzchni 164 km kw i liczbie mieszkańców 320 tys. Zabudowa miasta to głównie powojenne bloki i typowe dla Śląska zabytkowe kamienice. Katowice dzielą się na dzielnice, pogrupowane w zespoły dzielnic: północny, śródmiejski, południowy, wschodni i zachodni. Miasto jest wojewódzkim centrum medycznym, z 18-toma szpitalami, w tym Centralnym Szpitalem Klinicznym im. Kornela Gibińskiego, Szpitalem Klinicznym im. Andrzeja Mieleckiego, Uniwersyteckim Centrum Okulistyki i Onkologii, Szpitalem Klinicznym nr 6 czy Górnośląskim Centrum Zdrowia Dziecka. Działają tu też liczne uniwersytety, takie jak Akademia Wychowania Fizycznego im. Jerzego Kukuczki, Akademia Sztuk Pięknych czy wydziały Politechniki Śląskiej.

Informacja o lokalizacji

Katowice to największy na Śląsku ośrodek naukowy, medyczny czy kulturalny z takimi instytucjami, jak Muzeum Śląskie, Katowicki Spodek, szpital Klinicznym im. Andrzeja Mieleckiego, Uniwersyteckim Centrum Okulistyki i Onkologii, Szpitalem Klinicznym nr 6 czy Górnośląskim Centrum Zdrowia Dziecka. Mieści się tu również Akademia Wychowania Fizycznego im. Jerzego Kukuczki, Akademia Sztuk Pięknych czy wydziały Politechniki Śląskiej. Na powierzchni 164 km kw mieszka tu 320 tys. mieszkańców. Główne drogi przebiegające przez miasto to trasy E75, E20 i E462 i autostrada A4. Miasto ma też własne lotnisko Katowice-Pyrzowice.

W Katowicach znaleźć można 88 przedszkoli, 55 szkół podstawowych, 48 gimnazjów i 44 licea a do tego 20 prywatnych oraz państwowych uczelni wyższych np. Akademię Wychowania Fizycznego im. Jerzego Kukuczki.

W Katowicach działa łącznie 18 publicznych i prywatnych szpitali m.in. szpital MSWiA czy też Centralny Szpital Kliniczny im. Kornela Gibińskiego. Znajdują się tu również 263 przychodnie.

W mieście działa aeroklub i lotnisko sportowe Katowice-Muchowiec. Działają tu też kluby sportowe Sparta Katowice czy AZS Katowice. Katowice mają też 7 basenów. Jazdę na rowerze czy długie spacery zapewnia Park Śląski i jego tereny zielone.

Największe w mieście ( i całym regionie) galerie handlowe to 3 stawy, Silesia Centre, Galeria Dąbrówka czy Galeria Katowicka. Mieszczą się tu też liczne markety sieci Auchan, Carrefour, Tesco i Lidl. W każdej dzielnicy można znaleźć też sklepy sieci Biedronka czy Żabka.

Największe zabytki Katowic to Pałac Goldsteinów, kościół św. Michała Anioła z XVI wieku i Gmach Sejmu Śląskiego. Miasto znane jest powszechnie z budynku Spodka, w którym odbywają się koncerty. Ikonami miasta jest Filharmonia Śląska, Teatr Śląski czy Muzeum Śląska. Działa tu też sieć kin Cinema City i Helios. Lokalną atrakcją jest też Śląski Ogród Zoologiczny.

Oferta mieszkaniowa

Poszukujący nowych nieruchomości w Katowicach mogą wybierać z pośród 35 inwestycji mieszkaniowych w których łącznie deweloperzy mają w sprzedaży 1 678 mieszkań i 7 domów jednorodzinnych. Ceny nowych lokali dostępnych w Katowicach wahają się od 4 554 do 95 000 zł za metr kwadratowy. W ostatnim czasie w 3 nieruchomościach zostały obniżone ceny oraz aktualnie obowiązuje 8 ofert promocyjnych.

Zobacz inwestycje w Katowicach

Inwestycje polecane

Wiadomości na temat Katowic

Deweloperzy nie ustają w poszukiwaniach gruntów pod nowe osiedla

,

Deweloperzy nie ustają w poszukiwaniach gruntów pod nowe osiedla

Od początku roku napływają bardzo optymistyczne informacje dotyczące branży deweloperskiej. Trwa złoty okres dla deweloperów, popyt na nowe mieszkania wciąż jest wysoki, a inwestorzy chcąc sprostać tak dużemu zainteresowaniu, rozpoczynają budowę kolejnych inwestycji. W tym ce...

Mieszkanie Plus na Śląsku

,

Mieszkanie Plus na Śląsku

Na Śląsku program Mieszkanie Plus będzie realizowany w kilku największych miastach województwa. Mieszkania te wzbogacą ofertę lokalnych rynków nieruchomości, które w przypadku Górnego Śląska, już dysponują pokaźną ofertą na rynku pierwotnym jak i wtórnym.

Deweloperzy będą budować Mieszkania Plus

,

Deweloperzy będą budować Mieszkania Plus

Deweloperzy będą budować tanie czynszówki na wynajem od państwa w ramach programu Mieszkanie Plus. Ile rząd planuje wydać na budowę tanich mieszkań? Sprawdź!

3 x Trzy Stawy

,

3 x Trzy Stawy

Dom w Dolinie Trzech Stawów w Katowicach będzie realizowany w III etapie. OKAM poinformował, że będzie to trzeci i ostatni etap tej inwestycji.

Kurczy się oferta mieszkań w Katowicach

,

Kurczy się oferta mieszkań w Katowicach

To kolejny bardzo dobry rok dla kupujących mieszkania na rynku pierwotnym jak i dla deweloperów. Mimo wygasania programu MdM, nawet na trudnym, katowickim rynku dochodzi do sytuacji, że większość mieszkań jest sprzedawanych przed przysłowiowym wbiciem łopaty w ziemię.