pomorskie, kartuski

Informacja na temat powiatu kartuskiego

Aktualnie w powiecie kartuskim dostępnych jest 63 oferty w 2 inwestycjach

pomorskie, kartuski

Powiat kartuski zajmuje 1121 kilometrów kwadratowych. Mieszka tutaj ponad 120 tysięcy osób. W skład powiatu wchodzą następujące gminy: miejsko-wiejskie Kartuzy i Żukowo oraz wiejskie Sierakowice, Somonino, Stężyca, Przodkowo, Chmielno, Sulęczyno. Największymi walorami powiatu kartuskiego, który leży w tak zwanej Szwajcarii Kaszubskiej, są lasy i jeziora. Turystyka jest ważną gałęzią gospodarki, wciąż rozwija się także rolnictwo. Bliskość Gdańska i Gdyni oraz piękno kartuskiej przyrody przyciągają nowych mieszkańców, których liczba wzrasta z roku na rok (przez ostatnich 10 lat – o około 19 tysięcy). Tutejsza ludność silnie identyfikuje się z kaszubską kulturą, o czym można się przekonać na przykład w lokalnych restauracjach i na festynach.

Informacja o lokalizacji

W powiecie kartuskim jest aż 66 szkół podstawowych, 31 gimnazjów i 33 szkoły ponadgimnazjalne. Nie ma żadnej szkoły wyższej.

W powiecie kartuskim są 33 zakłady opieki zdrowotnej. Największym jest Szpital Powiatowy im. Aleksandra Majkowskiego w Kartuzach.

W powiecie kartuskim są świetne warunki do turystyki pieszej, rowerowej i uprawiania sportów wodnych. Wyznaczono również trasy do nordic walking. We wsi Tokary jest pole golfowe, w Przodkowie – stadion i hala sportowo-widowiskowa, w Ostrzycach – korty tenisowe i trasy narciarskie, w Wieżycy – wyciągi narciarskie. Nie brakuje ośrodków jeździeckich i wypożyczalni sprzętu wodnego.

Oferta mieszkaniowa

Poszukujący nowych nieruchomości w powiecie kartuskim mogą wybierać z pośród 2 inwestycji mieszkaniowych w których łącznie deweloperzy mają w sprzedaży 47 mieszkań i 16 domów jednorodzinnych. Ceny nowych lokali dostępnych w powiecie kartuskim wahają się od 3 477 do 6 600 zł za metr kwadratowy.

Zobacz inwestycje w powiecie kartuskim

Inwestycje polecane