zachodniopomorskie, kamieński

Informacja na temat powiatu kamieńskiego

Aktualnie w powiecie kamieńskim dostępnych jest 734 oferty w 10 inwestycjach

zachodniopomorskie, kamieński

Powiat kamieński to zajmujący powierzchnię 1003 km2 region położony w woj. zachodniopomorskim, na Wybrzeżu Trzebiatowskim, Równinie Gryfickiej i częściowo na Wyspie Wolin. Zamieszkuje go ok. 47 750 osób. W powiecie mieści się 6 gmin, w których znajduje się 5 miast. Dominującym typem zabudowy są domy jedno- i wielorodzinne. Niewielkie, klimatyczne miejscowości pełne są zabytkowych budowli. Stolicą regionu jest Kamień Pomorski, choć ze względu na odbywający się co roku Europejski Festiwal Gwiazd, najpopularniejsze są Międzyzdroje. Cała północna granica powiatu stanowi nadbrzeże Bałtyku, co sprawia, że region cechuje się szczególnymi walorami turystycznymi i przyrodniczymi. Na jego terenie znajduje się Woliński Park Narodowy. Mimo niewielkiego zaludnienia, powiat ma rozwiniętą infrastrukturę społeczną. Mieści się tu ponad 50 szkół, szpital powiatowy, przeszło 30 przychodni i 12 instytucji kulturalnych. Rozwija się sport. Region jest dobrze skomunikowany z południem i wschodem kraju, dzięki biegnącej tędy drodze krajowej nr 3 wchodzącej w skład transkontynentalnej trasy E65.

Informacja o lokalizacji

Powiat kamieński to region leżący na Pomorzu Zachodnim, zajmujący obszar 1003 km2 i dzielący się na 6 gmin. Jego populacja wynosi ok. 47 750 osób. Stolicą jest Kamień Pomorski, ale powiat rozsławiają głównie Międzyzdroje będące letnią stolica filmową. Na terenie powiatu leży Woliński Park Narodowy. Zaplecze oświatowe, medyczne i kulturalno-sportowe jest tu dostosowane do potrzeb mieszkańców. Powiat jest dobrze połączony z południową i wschodnią częścią Polski, dzięki biegnącej tędy drodze krajowej nr 3.

W powiecie działa 20 szkół podstawowych, a na wyższym szczeblu edukacji dzieci i młodzież mogą uczyć się w jednej z 9 szkół gimnazjalnych. Funkcjonują tu również 22 placówki oświatowe o charakterze ponadgimnazjalnym i policealnym.

W Kamieniu Pomorskim mieści się szpital powiatowy. W jego ramach dostępnych jest 5 oddziałów specjalistycznych. Poza tym na terenie powiatu znajduje się ponad 30 przychodni lekarskich.

W powiecie kamieńskim funkcjonują 32 kluby sportowe. Liczne obiekty sportowe powiat zawdzięcza prężnie rozwijającej się tu turystyce. W Międzyzdrojach znajduje się m.in. kompleks kortów tenisowych i hala sportowa, a w Kamieniu Pomorskim Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji zarządza m.in. sauną, siłownią, kortami tenisowymi, halą i stadionem miejskim. Jest tu też marina z miejscami na 240 jachtów.

W powiecie funkcjonuje wiele różnorodnych punktów handlowych, które skupione są w większych miejscowościach. Prężnie rozwija się tu handel detaliczny prywatnych właścicieli, choć pojawiają się też powszechnie znane sklepy sieciowe, jak Lidl, Polo czy Lewiatan.

Na obszarze powiatu kamieńskiego działa 12 instytucji kulturalnych. W Kamieniu Pomorskim mieści się Muzeum Historii Ziemi Kamieńskiej i sezonowa galeria sztuki „Mundo Bizarro”. Za to Międzyzdroje słyną z licznych imprez kulturalnych, które odbywają się tu każdego roku, niczym Europejski Festiwal Gwiazd. W gminach powiatu działają domy kultury i biblioteki publiczne.

Oferta mieszkaniowa

Poszukujący nowych nieruchomości w powiecie kamieńskim mogą wybierać z pośród 10 inwestycji mieszkaniowych w których łącznie deweloperzy mają w sprzedaży 734 mieszkania. Ceny nowych lokali dostępnych w powiecie kamieńskim wahają się od 7 500 do 22 000 zł za metr kwadratowy. W ostatnim czasie w 1 nieruchomości zostały obniżone ceny oraz aktualnie obowiązuje 1 oferta promocyjna.

Zobacz inwestycje w powiecie kamieńskim

Inwestycje polecane

Wiadomości na temat powiatu kamieńskiego

Własny apartament pomysłem na wakacje

,

Własny apartament pomysłem na wakacje

Poszukiwanie dogodnego miejsca, które oferuje odpowiedni standard wakacyjnego wypoczynku to nie lada wyzwanie. Zamiast zmagać się z tym co roku, może warto zakupić apartament w lokalizacji, która nam najbardziej odpowiada. Będzie to nasza wakacyjna przystań, a dodatkowo możem...

Letni apartament sposobem na biznes

,

Letni apartament sposobem na biznes

Wiele osób decydując się na inwestycje w nieruchomości często kupuje lokale pod kątem najmu długoterminowego. Uważają, że tak jest łatwiej, gdyż nie ma problemu z ich zarządzaniem i przygotowaniem dla najemcy. Tymczasem to nieruchomości wakacyjne przynoszą największy zysk, a ...

Jak urządzić apartament nad morzem?

,

Jak urządzić apartament nad morzem?

Polacy coraz chętniej wyjeżdżając na urlop, korzystając z oferty prywatnych apartamentów.

Dzielnice luksusu. Sprawdzamy gdzie rosną apartamenty z wyższej półki

,

Dzielnice luksusu. Sprawdzamy gdzie rosną apartamenty z wyższej półki

Ścisłe centra miast bądź rejony z nimi sąsiadujące, okolice terenów rekreacyjnych – parków, rzek, osiedla willowe – w takie lokalizacje „celują” firmy deweloperskie, budujące mieszkania o podwyższonym standardzie lub apartamenty. Właściciel mieszkaniowego luksusu musi poczuć ...

Aparthotel Bel Mare ruszy szybciej niż zakładano?

,

Aparthotel Bel Mare ruszy szybciej niż zakładano?

Prace nad usytuowanym przy ul. Nowomyśliwskiej w Międzyzdrojach kompleksem budynków przebiegają szybciej niż zakładano. Niewykluczone, że zostanie on oddany do użytku jeszcze przed startem kolejnego sezonu.