dolnośląskie, jeleniogórski

Informacja na temat powiatu jeleniogórskiego

Aktualnie w powiecie jeleniogórskim dostępnych jest 260 ofert w 10 inwestycjach

dolnośląskie, jeleniogórski

Powiat jeleniogórski jest powiatem w województwie dolnośląskim, utworzonym w 1999 roku w ramach reformy administracyjnej. Jego siedzibą jest miasto Jelenia Góra. W skład powiatu wchodzą takie miasta jak; Karpacz, Kowary, Piechowice, Szklarska Poręba, a także gminy wiejskie; Janowice Wielkie, Jeżów Sudecki, Mysłakowice, Podgórzyn i Stara Kamienica. Osadnictwo ludzi na tym terenie sięga dziewięciu wieków, a wiele wsi powiatu szczyci się udokumentowaną, ponad 700-letnią historią. Najwyższym punktem na Ziemi Jeleniogórskiej jest szczyt Śnieżka, liczący 1603 metrów n.p.m.

Informacja o lokalizacji

Na terenie powiatu znajduje się: 10 żłobków, 18 przedszkoli, 27 szkół podstawowych, 13 szkół gimnazjalnych, 15 szkół ponadpodstawowych. W Jeleniej Górze istnieją także placówki o charakterze uczelni wyższych. Wśród nich; Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa, a także zamiejscowy wydział Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu, Wydział Gospodarki Regionalnej i Turystyki, Zamiejscowy Ośrodek Dydaktyczny Politechniki Wrocławskiej jak również Zamiejscowy Ośrodek Wyższej Szkoły Menedżerskiej w Legnicy.

Na zdrowiem pacjentów w powiecie jeleniogórskim czuwa szereg specjalistycznych przychodni zarówno państwowych, jak i prywatnych. W Jeleniej Górze istnieje Wojewódzkie Centrum Szpitalne Kotliny Jeleniogórskiej, a także Szpital Specjalistyczny MSWiA.Ponadto w jeleniogórskiej dzielnicy - Cieplice, znajduje się jedno z najstarszych w Europie, uzdrowisk, w którym od lat leczone są schorzenia narządu ruchu, reumatyczne, dróg moczowych, nerek oraz okulistyczne.

W powiecie jeleniogórskim na pasjonatów turystyki pieszej czeka ponad 600 km doskonale oznakowanych szlaków turystycznych. Przebiegają one po terenie Karkonoskiego Parku Narodowego, Rudawskiego Parku Krajobrazowego oraz w niewielkiej części Parku Krajobrazowego Doliny Bobru. Powiat Jeleniogórski ze Szklarską Porębą na czele uznawany jest także za rowerową stolicę Polski, a zimą na miłośników śnieżnego szaleństwa czekają tu dobrze przygotowane trasy narciarskie. To także oaza dla wszystkich tych, którzy kochają ekstremalne przeżycia, bowiem malownicza okolica oferuje tu wspinaczki na skałkach lub zjazd na linie, spływy kajakowe na rzece Bóbr, a także zjazd rowerem ze stoków Grzybowca lub Szrenicy.

Oferta mieszkaniowa

Poszukujący nowych nieruchomości w powiecie jeleniogórskim mogą wybierać z pośród 10 inwestycji mieszkaniowych w których łącznie deweloperzy mają w sprzedaży 260 mieszkań. Ceny nowych lokali dostępnych w powiecie jeleniogórskim wahają się od 6 150 do 15 990 zł za metr kwadratowy.

Zobacz inwestycje w powiecie jeleniogórskim

Inwestycje polecane

Wiadomości na temat powiatu jeleniogórskiego

Mieszkanie w pięknych okolicznościach przyrody? Sprawdzamy ceny nieruchomości na łonie natury

,

Mieszkanie w pięknych okolicznościach przyrody? Sprawdzamy ceny nieruchomości na łonie natury

Za nieruchomości mieszkaniowe w atrakcyjnym przyrodniczo otoczeniu zapłacimy zdecydowanie więcej, niż w przypadku „zwykłych” lokalizacji.

Dzielnice luksusu. Sprawdzamy gdzie rosną apartamenty z wyższej półki

,

Dzielnice luksusu. Sprawdzamy gdzie rosną apartamenty z wyższej półki

Ścisłe centra miast bądź rejony z nimi sąsiadujące, okolice terenów rekreacyjnych – parków, rzek, osiedla willowe – w takie lokalizacje „celują” firmy deweloperskie, budujące mieszkania o podwyższonym standardzie lub apartamenty. Właściciel mieszkaniowego luksusu musi poczuć ...

Mieszkanie w dużym mieście czy apartament w kurorcie?

,

Mieszkanie w dużym mieście czy apartament w kurorcie?

Inwestycje w apartamenty na wynajem położone w atrakcyjnych kurortach nadmorskich lub w górach kojarzą się w wydatkiem sięgającym milionów złotych. Tymczasem ceny lokali w condohotelach często nie odbiegają znacznie od tych, które funkcjonują na pierwotnym rynku mieszkaniowym...