kujawsko-pomorskie, inowrocławski

Informacja na temat powiatu inowrocławskiego

Aktualnie w powiecie inowrocławskim dostępnych jest 42 oferty w 1 inwestycji

kujawsko-pomorskie, inowrocławski

Powiat inowrocławski leży na południu woj. kujawsko-pomorskiego i zajmuje terytorium o powierzchni 1225 km2. Składa się z 9 gmin, które łącznie zamieszkiwane są przez ok. 90 000 osób. Zabudowa regionu zależna jest od miejscowości, a architektura typowa dla małych miast miesza się z wiejską zabudową jedno- i wielorodzinną. W miastach podejmowane są starania wydzielenia obszarów pod działalność przemysłową tak, by nie była uciążliwa dla mieszkańców. Na terenie powiatu leży część popularnego Jeziora Gopło, które jest tu ważnym terenem rekreacyjnym. Infrastruktura społeczna powiatu jest dostosowana do liczby mieszkańców. O ich zdrowie dbają lekarze z ok. 10 przychodni oraz szeregu prywatnych gabinetów. Znajduje się tu ponad 60 szkół różnego szczebla. Jest tu również muzeum, działają ośrodki kultury i sportu, a zakupy można robić w popularnych marketach. Powiat cieszy się doskonałym położeniem. Biegną tędy trzy drogi krajowe oraz 7 dróg wojewódzkich, a w niedalekiej odległości znajdują się duże miasta, jak Bydgoszcz czy Toruń.

Informacja o lokalizacji

Powiat inowrocławski mieści się w południowej części woj. kujawsko-pomorskiego i zajmuje obszar 1225 km2. W 9 gminach mieszka tu ok. 90 000 osób. Zabudowa miasteczek to typowe, starsze nieruchomości z przewagą budynków mieszkalnych, a w mniejszych miejscowościach dominują domy jednorodzinne. Wśród terenów zielonych uwagę zwraca Jezioro Gopło i jego okolice. Mieści się tu ponad 60 szkół, ok. 10 przychodni lekarskich. Nie brakuje obiektów sportowych i placówek kulturalnych, w tym muzeum i ośrodków kultury i sportu. Przez powiat biegną trzy drogi krajowe i 7 dróg wojewódzkich.

Na terenie powiatu inowrocławskiego funkcjonują 34 szkoły podstawowe i 13 gimnazjów. Ponadto na młodych ludzi czeka tu niemal 20 szkół ponadgimnazjalnych, w tym licea ogólnokształcące, zasadnicze szkoły zawodowe oraz szkoły techniczne.

Najważniejszą placówką medyczną powiatu jest Szpital Wielospecjalistyczny w Inowrocławiu, jednak poza nim działa tu ok. 10 mniejszych, gminnych przychodni lekarskich. Nie brakuje też aptek – w samej Kruszwicy jest ich pięć.

W powiecie działają kluby sportowe, rozwija się m.in. piłka nożna i strzelectwo. Rozbudowane zaplecze sportowe ma m.in. gmina Janikowo, w której mieści się park wodny, hala sportowo-widowiskowa i kompleks boisk. Także pozostałe samorządy dbają o rozwój sportowy mieszkańców, udostępniając do publicznego użytku boiska i tereny rekreacyjne.

W regionie działają popularne dyskonty i markety, jak Biedronka, Lewiatan, PoloMarket. Mieszkańcy powiatu inowrocławskiego mogą też dokonywać zakupów w lokalnych, prywatnych sklepach wielobranżowych i specjalistycznych.

W powiecie mieści się Muzeum im. Jana Kasprowicza. Działa tu także powiatowy Młodzieżowy Dom Kultury oraz szereg gminnych ośrodków kultury. Gminy mają też własne biblioteki publiczne. W regionie działa również zespół ludowy. W gminie Pakość znajduje się także Park Kulturowy Kalwaria Pakoska.

Oferta mieszkaniowa

Poszukujący nowych nieruchomości w powiecie inowrocławskim mogą wybierać z pośród 1 inwestycji mieszkaniowej w której łącznie deweloperzy mają w sprzedaży 42 mieszkania. Ceny nowych lokali dostępnych w powiecie inowrocławskim wahają się od 5 507 do 5 975 zł za metr kwadratowy.

Zobacz inwestycje w powiecie inowrocławskim

Inwestycje polecane

Wiadomości na temat powiatu inowrocławskiego

Deweloperzy będą budować Mieszkania Plus

,

Deweloperzy będą budować Mieszkania Plus

Firmy deweloperskie będą budować tanie czynszówki na wynajem od państwa w ramach programu Mieszkanie Plus. Tak przynajmniej wynika z zapowiedzi przedstawicieli Banku Gospodarstwa Krajowego. Na razie rząd wyda na budowę tanich mieszkań 5 mld zł, jednak pula na ten cel docelowo...

Emerytura all inclusive. Powstaje Leśny Dom Seniora

,

Emerytura all inclusive. Powstaje Leśny Dom Seniora

SPA, komfortowy wypoczynek i pełna opieka. Leśny Dom Seniora to pierwsze tego typu miejsce w Polsce. Osoby starsze mogą tu zamieszkać na stałe lub czasowo, a wszystkie usługi gwarantowane są w cenie. Ośrodek powstaje w Piastowie w województwie kujawsko-pomorskim.