kujawsko-pomorskie, inowrocławski, Inowrocław

Informacja na temat Inowrocławia

Aktualnie w Inowrocławiu dostępnych jest 4 oferty w 1 inwestycji

kujawsko-pomorskie, inowrocławski, Inowrocław

Inowrocław to ok. 75–tysięczne miasto leżące na Kujawach Zachodnich. Zajmuje obszar 30,42 km2. Forma zabudowy jest tu typowo miejska. Centralnym punktem jest rynek, od którego odchodzą uliczki z XIX-wiecznymi kamienicami. Za nimi znajdują się obszary stricte mieszkalne, w tym osiedla mieszkaniowe z II połowy XXw. Zachód Inowrocławia to głównie tereny uzdrowiskowe z sanatoriami i z tężnią solankową oraz zabudowa mieszkalna i usługowa. Zakłady przemysłowe przeważają na obrzeżach miasta, głównie na południu. Inowrocław zapewnia swoim mieszkańcom dostęp do pełnej oferty edukacyjnej, medycznej i kulturalnej. Działa tu ponad 20 szkół oraz wydział bydgoskiej Wyższej Szkoły Gospodarki. Jest tu także szpital i przeszło 10 zakładów opieki zdrowotnej. Kujawskie Centrum Kultury dba o rozwój życia kulturalnego w mieście. Rozbudowane jest też zaplecze sportowe i usługowo-handlowe. Znajduje się tu Galeria Solna, w której mieści się ponad 80 sklepów.

Informacja o lokalizacji

Inowrocław to, leżące na Kujawach Zachodnich, miasto o powierzchni 30,42km2 i liczbie mieszańców wynoszącej ok. 75 000. Ma typowo miejską zabudowę z wyodrębnionym rynkiem i dość widocznym podziałem na część uzdrowiskową, przemysłową oraz mieszkalna i usługową. Znajduje się tu ponad 20 szkół, działa szpital, istnieją jednostki dbające o rozwój kulturalny oraz sportowy mieszkańców. W mieście krzyżują się dwie istotne arterie drogowe. Funkcjonuje tu kolej i kursują autobusy miejskie.

W Inowrocławiu znajduje się szpital powiatowy, ponad 10 zakładów opieki zdrowotnej, a także centrum medyczne i dwa ośrodki odwykowo-psychiatryczne. Ich ofertę uzupełniają prywatne poradnie i gabinety specjalistyczne. W mieście działa też ponad 20 aptek.

W mieście działa Ośrodek Sportu i Rekreacji, a głównymi obiektami sportowymi Inowrocławia są dwa stadiony miejskie oraz hala sportowo-widowiskowa. Znajdują się tu również dwie kryte pływalnie i dwa baseny odkryte, trzy kompleksy kortów tenisowych i lodowisko sezonowe. Do dyspozycji mieszkańców jest też skatepark i park linowy. Jedne z ważniejszych terenów rekreacyjnych znajdują się w Parku Solankowym. W mieście jest 31 ścieżek rowerowych.

Największym obiektem handlowo-usługowym Inowrocławia jest Galeria Solna, w której znajdziemy ponad 80 sklepów. Miasto oferuje też dostęp do popularnych marketów i dyskontów – znajdują się tu m.in. Biedronka, Lidl, Netto, Real.

Inowrocław może pochwalić się prężnie działającym Kujawskim Centrum Kultury, które stale dba o rozwój kulturalny mieszkańców, prowadząc Teatr Miejski i dwie galerie. Organizuje także imprezy, takie jak festiwale, koncerty i turnieje. W mieście znajduje się także muzeum. Działa tu Biblioteka Miejska i Biblioteka Pedagogiczna.

Oferta mieszkaniowa

Poszukujący nowych nieruchomości w Inowrocławiu mogą wybierać z pośród 1 inwestycji mieszkaniowej w której łącznie deweloperzy mają w sprzedaży 4 mieszkania. Ceny nowych lokali dostępnych w Inowrocławiu wahają się od 6 300 do 6 950 zł za metr kwadratowy.

Zobacz inwestycje w Inowrocławiu

Inwestycje polecane

Wiadomości na temat Inowrocławia

Deweloperzy będą budować Mieszkania Plus

,

Deweloperzy będą budować Mieszkania Plus

Deweloperzy będą budować tanie czynszówki na wynajem od państwa w ramach programu Mieszkanie Plus. Ile rząd planuje wydać na budowę tanich mieszkań? Sprawdź!

Emerytura all inclusive. Powstaje Leśny Dom Seniora

,

Emerytura all inclusive. Powstaje Leśny Dom Seniora

SPA, komfortowy wypoczynek i pełna opieka. Leśny Dom Seniora to pierwsze tego typu miejsce w Polsce. Osoby starsze mogą tu zamieszkać na stałe lub czasowo, a wszystkie usługi gwarantowane są w cenie. Ośrodek powstaje w Piastowie w województwie kujawsko-pomorskim.