lubuskie, Gorzów Wielkopolski

Informacja na temat Gorzowa Wielkopolskiego

Aktualnie w Gorzowie Wielkopolskim dostępnych jest 268 ofert w 5 inwestycjach

lubuskie, Gorzów Wielkopolski

Gorzów Wielkopolski to miasto będące siedzibą wojewody lubuskiego. Jest to największe miasto w województwie lubuskim, zajmuje teren o powierzchni 86 kilometrów kwadratowych. Ciekawostką jest, iż Gorzów Wielkopolski, podobnie jak Rzym znajduje się na siedmiu wzgórzach. Wysokość terenu w mieście wynosi od 19 do 82 m.n.p.m. Atrakcją dla turystów są także liczne zabytki znajdujące się na terenie Gorzowa Wielkopolskiego, np.: gmach teatru im. J. Osterwyn z początku XX w. i zespół domu zakonnego ss. Czerwonego Krzyża „Bethesda”, obecnie szpital dziecięcy.

Informacja o lokalizacji

Pierwszą szkołą wyższą, która powstała w Gorzowie Wielkopolskim było utworzone w 1947 roku Wyższe Seminarium Duchowe. Aktualnie, w mieście funkcjonują cztery szkoły wyższe: Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa im. Jakuba z Paradyża w Gorzowie Wielkopolskim, AWF w Poznaniu – Zamiejscowy Wydział Kultury Fizycznej w Gorzowie Wielkopolskim, Wyższa Szkoła Biznesu w Gorzowie Wielkopolskim oraz Uniwersytet Szczeciński – Zamiejscowy Wydział Społeczno-Ekonomiczny w Gorzowie Wlkp.

Gorzów Wielkopolski posiada bogate zaplecze sportowe. Działalność prowadzi tam wiele klubów, realizujących się w różnych dyscyplinach. Do najpopularniejszych należą: żużel, koszykówka kobiet oraz piłka nożna. Ponadto, miasto posiada bogatą tradycję w pływaniu, kajakarstwie i wioślarstwie. W Gorzowie znajdują się także obiekty sportowe, między innymi: Stadion im. Edwarda Jancarza, Hala PWSZ, Hala ZSTiO, Stadion OSiR, Centrum Sportowo-Rehabilitacyjne Słowianka oraz przystanie kajakowe klubów MKKS, KS AZS-AWF i KS Admira.

Oferta mieszkaniowa

Poszukujący nowych nieruchomości w Gorzowie Wielkopolskim mogą wybierać z pośród 5 inwestycji mieszkaniowych w których łącznie deweloperzy mają w sprzedaży 268 mieszkań. Ceny nowych lokali dostępnych w Gorzowie Wielkopolskim wahają się od 4 400 do 6 000 zł za metr kwadratowy.

Zobacz inwestycje w Gorzowie Wielkopolskim

Inwestycje polecane

Wiadomości na temat Gorzowa Wielkopolskiego

Małe mieszkania schodzą na pniu

,

Małe mieszkania schodzą na pniu

Inwestowanie w nieruchomości stało się popularne, a przy dzisiejszym zapotrzebowaniu na mieszkania w dużych miastach – bardzo dochodowe. Coraz więcej osób upatruje w tej formie lokowania kapitału sposobu na dodatkowy przychód teraz jak i na emeryturze. Problem w tym, że małe ...

W Gorzowie Budnex nie zwalnia tempa

,

W Gorzowie Budnex nie zwalnia tempa

Kolejny etap inwestycji firmy Budnex przy Placu Jana Pawła II w Gorzowie już niebawem będzie gotowy do użytku. Trwają ostatnie prace wykończeniowe, a niemalże wszystkie lokale są już sprzedane. W połowie września kolejne 94 mieszkania będą gotowe do odbioru.

Jak z głową kupić duże mieszkanie?

,

Jak z głową kupić duże mieszkanie?

Nasze mieszkaniowe potrzeby zmieniają się na różnych etapach życia. Zaczynamy od małych lokali, później mamy większą rodzinę i zdolność kredytową więc poszukujemy dużego mieszkania by finalnie, gdy już dzieci się wyprowadzą znów zastanowić się nad zmianą lokalu na mniejszy. J...

Dlaczego warto zainwestować w mieszkanie na wynajem?

,

Dlaczego warto zainwestować w mieszkanie na wynajem?

Nieruchomość to dziś najbezpieczniejsza forma lokowania nadwyżki kapitału. Dość, że wartość mieszkań nie ulega większym wahaniom w czasie, to jeszcze co miesiąc każda nieruchomość przynosi dużo lepszy zysk niż lokata bankowa. Co ważniejsze popyt na mieszkania do wynajęcia wci...

Budnex rusza z budową przy Placu Jana Pawła II

,

Budnex rusza z budową przy Placu Jana Pawła II

Firma Budnex rozpoczęła budowę kolejnej inwestycji w swoim rodzinnym mieście. Przy Placu Jana Pawła II, w ramach następnego etapu osiedla, deweloper wybuduje 134 lokale. Nowe mieszkania będą gotowe na koniec 2019 roku.