pomorskie, Gdynia, Witomino-Radiostacja

Informacja na temat Witomina-Radiostacji

Aktualnie na Witominie-Radiostacji dostępnych jest 16 ofert w 1 inwestycji

pomorskie, Gdynia, Witomino-Radiostacja

Gdynia Witomino to położona wśród lasów (które zajmują ok. 80 % jej powierzchni) dzielnica, którą przecinają główne arterie Małokacka, Chwarznieńska i Rolnicza. Od południa sąsiaduje z rezerwatem Kacze Łęgi, od północy z Trójmiejskim Parkiem Krajobrazowym, od zachodu z Demptowem a od wschodu z Orłowem. Dzielnica ma powierzchnię 5 km kw i mieszka w niej 16 tys. mieszkańców, głównie w niskiej zabudowie powojennej i domkach jednorodzinnych. W dzielnicy działają przedszkola, społeczna i państwowa szkoła podstawowa, zespół szkół a także Akademickie Liceum Ogólnokształcące. Najbliższy szpital mieści się w odległości 500 metrów a o zdrowie mieszkańców dba Przychodnia Witomino i prywatne gabinety lekarskie. Ważnym miejscem dla fanów sportu może być oddalona o 50 metrów Gdynia Arena. Najbliższy ośrodek kulturalny to Centrum Kultury Gdynia (200 metrów) a najbliższa stacja kolejowa to Redłowo oddalone o 1,5 km. Po dzielnicy kursują też autobusy miejskie. Na zachodzie (500 metrów od granic dzielnicy) przebiega droga krajowa E28.

Informacja o lokalizacji

Gdynia Witomino jest dzielnicą złożoną głównie z domków jednorodzinnych i lasów. W centralnej części dzielnicy krzyżują się ulice Małokacka i Rolnicza, w pobliżu której można znaleźć m.in. sklepy sieci Tesco i Lidl, CH Witawa, Zespół Szkół, Liceum Akademickie czy szkołę podstawową. Najbliższy szpital znajduje się w odległości 500 metrów a najbliższy ośrodek kultury to oddalone o 200 m Centrum Kultury w Gdyni. Całość okala Trójmiejski Park Krajobrazowy a od południa również rezerwat przyrodniczy Kacze Łęgi. Najbliższa stacja PKP Redłowo znajduje się w odległości ok. 1,5 km na wschód a po dzielnicy kursują autobusy miejskie. Najbliższe szkoły wyższe oddalone są o 2 km: Wyższa Szkoła Prawa i Dyplomacji i Wyższa Szkoła Komunikacji Społecznej.

Znajdują się tu 2 przedszkola, Szkoła Podstawowa nr 35, Społeczna Szkoła Podstawowa nr 1, Zespół Szkół nr 7 i I Akademickie Liceum Ogólnokształcące. Najbliższe szkoły wyższe to Wyższa Szkoła Prawa i Dyplomacji i Wyższa Szkoła Komunikacji Społecznej, położone w odległości ok. 2 km na północny-wschód.

Szpital Morski im. PCK znajduje się w odległości 500 m na wschód od Witomina-Radiostacji. W Witominie-Radiostacji znajduje się Zakład Rehabilitacji NZOZ i Przychodnia Witomino a także 3 apteki.

Fani aktywnego wypoczynku nie powinni mieć problemu ze znalezieniem ciekawego zajęcia w dzielnicy. 80 % powierzchni dzielnicy zajmują lasy (Trójmiejski Park Krajobrazowy, Lasy Witomińskie), w odległości 2 km na wschód mieści się miejskie kąpielisko a zaledwie 50 metrów od granic dzielnicy znajduje się Arena Gdynia, gdzie odbywają się mecze piłkarskie.

W dzielnicy znajduje się FreshMarket, Tesco, Lidl i miejscowy targ „Ryneczek”. Największym centrum handlowym jest CH Witawa w którym mieści się kilkadziesiąt sklepów, w tym apteka, fryzjer, piekarnia, sklepy odzieżowe, drogerie czy sklepy spożywcze.

W odległości 200 m na południe znajduje się Centrum Kultury Gdynia. Przez dzielnicę przebiega Czarny Szlak Turystyczny Zagórskiej Strugi. Najbliższe kino (Helios) znajduje się w odległości 1,5 km na wschód, podobnie jest Scena Letnia Teatru Wybrzeże.