pomorskie, Gdynia, Pogórze

Informacja na temat Pogórza

Aktualnie na Pogórzu dostępnych jest 22 oferty w 2 inwestycjach

pomorskie, Gdynia, Pogórze

Pogórze to jedna z najbardziej wysuniętych na północ a jednocześnie najmniejszych dzielnic Gdyni o powierzchni 2,2 km kw. Mieszka tu 13 tys mieszkańców. Głównym atutem dzielnicy jest bliskość centrum połączona z niewielkim oddaleniem od urokliwych terenów podmiejskich, do których można dojechać ul. Wiejską, krzyżującą się z główną arterią dzielnicy – ul. Dąbka. W odległości 3 km od Pogórza znajduje się plaża miejska i Morze Bałtyckie; z drugiej strony dzielnica graniczy z podmiejskim lasem. Ok. 1 km na południe rozciąga się Trójmiejski Park Krajobrazowy. W odległości 4 km na południowy-wschód znajduje się stacja kolejowa PKP Gdynia Główna a w odległości 4 km na zachód – PKP Rumia Główna. Północ Pogórza to głównie zabudowa domków jednorodzinnych, podczas gdy na Południu można znaleźć bloki i nowsze osiedla. Fanów muzyki ucieszy festiwal Open Air, odbywający się co roku w odległości ok. 500 m od granic dzielnicy.

Informacja o lokalizacji

Położone między dwoma dużymi stacjami kolejowymi (PKP Rumia Główna i PKP Gdynia Główna, obie w odległości 4 km) Pogórze to spokojna, podmiejska dzielnica z dobrym dostępem do lasów (Trójmiejski Park Krajobrazowy w odległości 1 km) i brzegu morskiego z plażą Morza Bałtyckiego ( ok. 3 km). Ta mierząca zaledwie 2 km kw dzielnica posiada własne przedszkola, szkołę podstawową i gimnazjum. Najbliższe szpitale można znaleźć w odległości ok. 4 km. W odległości ok. 3 km można znaleźć dwie pływalnie kryte (MOSiR i Pływalnia przy Gimnazjum nr 3). Największa galeria handlowa w okolicy (500 m) to Szperk a na terenie dzielnicy można robić zakupy w sklepach sieci Odido i NOMI.

W dzielnicy znajdują się dwa przedszkola, szkoła podstawowa, gimnazjum a najbliższe liceum oddalone jest o 2 km. Najbliższa szkoła wyższa to Wyższa Szkoła Zdrowia i Urody (5 km) a dalej znajdują się Akademia Marynarki Wojennej, Pomorska Wyższa Szkoła Humanistyczna i Szkoła Wyższa Psychologii Społecznej (ok.6 km).

Z Podgórza najbliżej jest do szpitali: Centrum Medyczne IMED i NZOZ Arsmedika w Rumi (ok. 4 km) a także Clinica Medica i Szpital św. Wincenta a Paulo w Gdyni (ok. 4 km). Najbliższa apteka znajduje się w odległości ok.300 m. od granic dzielnicy.

Sport na terenie dzielnicy zapewniają lasy a także oddalona o ok. 3 km plaża z kąpieliskiem morskim. W odległości ok. 3 km znajduje się też Pływalnia kryta przy Gimnazjum nr 3 i Basen MOSiR. Ciekawy teren wycieczkowy stanowi biegnąca na Kosakowo droga (ul. Wiejska), lokalna atrakcja turystyczna znana z licznych serpentyn przywodzących na myśl drogi górskie. W odległości ok. 1 km na południe zaczyna się Trójmiejski Park Krajobrazowy.

Galeria Handlowa Szperk znajduje się w odległości ok. 500 metrów od granic tej niewielkiej dzielnicy. Poza tym w dzielnicy można znaleźć sklepy spożywcze m.in. sieci Odido i NOMI a większy market spożywczy Lewiatan jest w oddalonym o ok. 2 km Kosakowie.

W odległości ok. 3 km od Pogórza znajduje się kino Grom, jedno z nielicznych zachowanych w Trójmieście zabytkowych obiektów tego typu. Największą atrakcją dzielnicy jest odbywający się ok. 500 m od jej granicy festiwal muzyczny Open Air.

Oferta mieszkaniowa

Poszukujący nowych nieruchomości na Pogórzu mogą wybierać z pośród 2 inwestycji mieszkaniowych w których łącznie deweloperzy mają w sprzedaży 22 mieszkania. Ceny nowych lokali dostępnych na Pogórzu wahają się od 6 450 do 7 200 zł za metr kwadratowy.

Zobacz inwestycje na Pogórzu

Inwestycje polecane

Wiadomości na temat Pogórza

Osiedle z pasją - Mistral

,

Osiedle z pasją - Mistral

Niemal na łonie natury, jednak w bezpośredniej bliskości miasta. Niedaleko szkół, sklepów, przychodni, a jednocześnie w pobliżu plaży, ścieżek rowerowych i spacerowych. Osiedle Mistral pozwala na wypracowanie kompromisów.