pomorskie, Gdynia, Oksywie

Informacja na temat Oksywia

Aktualnie na Oksywiu dostępnych jest 173 oferty w 2 inwestycjach

pomorskie, Gdynia, Oksywie

Oksywie to gdyńska dzielnica o powierzchni 3,5 km kw leżąca nad brzegiem Morza Bałtyckiego i zamieszkana przez 15 tys. mieszkańców. Od południa sąsiaduje z portem Marynarki Wojennej, od wschodu z brzegiem Morza Bałtyckiego, od zachodu z Obłużem a od północy z dzielnicą Babie Doły i tamtejszym lotniskiem, na którym co roku odbywa się jedna z najważniejszych imprez muzycznych w kraju, Open Air Festiwal. Największe arterie dzielnicy to ul. Bosmańska i ul. iż. J. Śmidowicza. O nadmorskim charakterze dzielnicy może świadczyć jej dostęp do plaży, ale też położona na północy Osada Rybacka z zabytkowymi domami rybaków a na południu – Akademia Marynarki Wojennej. W odległości 1 km od Oksywia mieści się Śródmieście, w którym można znaleźć m.in. Statek- Muzeum Dar Pomorza, dworzec PKP Gdynia Główna czy muzeum Akwarium Gdyńskie. Największa galeria handlowa w okolicy to Pasaż Handlowy Bosman a największy supermarket dzielnicy to położony na południu Kaufland. W południowej części dzielnicy mieści się kino Grom.

Informacja o lokalizacji

Oksywie to dzielnica o wyjątkowo nadmorskim charakterze: działa tu Akademia Marynarki Wojennej, jest dostęp do brzegu Morza Bałtyckiego, zabytkowa Osada Rybacka i pomnik nieistniejącej już latarni morskiej. Ponadto jednak dzielnica oferuje wszystkie miejskie rozrywki, takie jak Kino Grom czy Pasaż Handlowy Bosman. Można tu znaleźć również supermarket sieci Kaufland. Znajduje się tu Hospicjum Stacjonarne, Przychodnia Obłuże-Oksywie i Przychodnia Wojskowa. W dzielnicy można też znaleźć dwa przedszkola, dwie szkoły podstawowe, gimnazjum i dwa licea. W odległości ok. 1 km od Oksywi znajduje się największa gdyńska stacja kolejowa Gdynia Główna.

Można tu znaleźć dwa przedszkola, dwie szkoły podstawowe, gimnazjum i dwa licea. Największa uczelnia Oksywia to Akademia Marynarki Wojennej a inne uniwersytety, które można znaleźć w promieniu 1 km to Wyższa Szkoła Psychologii Społecznej czy Pomorska Wyższa Szkoła Humanistyczna w Gdyni.

Na Oksywi znajduje się Hospicjum Stacjonarne św. Wawrzyńca i trzy apteki. Znajduje się tu również przychodnia Obłuże-Oksywie i Wojskowa Specjalistyczna Przychodnia Lekarska. Najbliższy oddział ratunkowy znajduje się w Śródmieściu, w odległości ok. 1,5 km.

Uprawianie sportu w dzielnicy umożliwia głównie dostęp do plaży i Morza Bałtyckiego. W odległości ok. 2 km od Oksywi znajduje się Gdynia Arena, gdzie można oglądać mecze piłkarskie. W dzielnicy działa też Wojskowy Klub Sportowy Flota.

Na terenie Oksywia mieści się Pasaż Handlowy Bosman ze sklepami takimi, jak Pepco czy Biedronka. Inne pobliskie sklepy to Galeria Szperk (ok. 1 km ), Makro Cash & Carry (1,5 km), CH Batory (ok. 1,5 km). Na terenie Oksywia mieści się też Kaufland. Miejsce znane jest też z wielu dobrych sklepów rybnych w okolicach Osady Rybackiej.

W odległości ok. 2 km można znaleźć Statek-Muzeum Dar Pomorza, Muzeum Marynarki Wojennej i Akwarium Gdyńskie. W dzielnicy działa też kino Grom, jedno z ostatnich w Trójmieście kin studyjnych.

Oferta mieszkaniowa

Poszukujący nowych nieruchomości na Oksywiu mogą wybierać z pośród 2 inwestycji mieszkaniowych w których łącznie deweloperzy mają w sprzedaży 173 mieszkania. Aktualnie obowiązuje 1 oferta promocyjna. W najbliższym czasie w 1 inwestycji mieszkaniowych odbędą się dni otwarte.

Zobacz inwestycje na Oksywiu

Inwestycje polecane