pomorskie, Gdynia, Grabówek

Informacja na temat Grabówka

Aktualnie na Grabówku dostępnych jest 4 oferty w 1 inwestycji

pomorskie, Gdynia, Grabówek

Gdynia Grabówek to dzielnica Gdyni położona na powierzchni 4 km kw, w odległości ok. 500 m od brzegu morskiego i Stoczni Gdynia, w dużej części pokrywa Trójmiejskim Parkiem Krajobrazowym. Tutejsza zabudowa jest zróżnicowana i obejmuje zarówno domki jednorodzinne, jak i niskie bloki czy kamienice. Mieszka tu ok. 10 tys. mieszkańców. Dzielnicę z południa na północ przedziela jedna z głównych arterii komunikacyjnych miasta, ul. Morska. Ponadto dobry transport umożliwia stacja SKM i stacja Gdynia Główna położona przy zachodniej granicy dzielnicy a także oddalony o 500 metrów port. Działa tu szkoła podstawowa, gimnazjum a siedzibę ma tu Akademia Morska i dwie niepubliczne szkoły wyższe. W promieniu 500 metrów można znaleźć też inne główne, Gdyńskie uczelnie, takie jak Akademię Marynarki Wojennej. W odległości ok. 500 m od granic dzielnicy znajduje się Akwarium Gdyńskie. W odległości ok. 2 km na północ od Grabówka mieści się teren, na którym co roku odbywa się Open Air Festiwal.

Informacja o lokalizacji

Grabówek to dzielnica zamieszkana przez 10 tys. mieszkańców z świetnym dostępem do morza (ok. 1 km) i lasów miejskich (na terenie dzielnicy rozciąga się Trójmiejski Park Krajobrazowy). Działa tu wiele marketów sieci Biedronka, Żabka, Odido, Stokrotka, a także OBI i Galeria Handlowa Chylonia. W odległości ok. 500 m na wschód od granic Grabówka rozciąga się Śródmieście z dworcem Gdynia Główna, CH Riviera, Domem Handlowym Kwiatkowskiego, Akwarium Gdyńskim czy Szpitalem Miejskim im. J. Brudzińskiego. W dzielnicy działa Akademia Morska a także 12 przedszkoli, 5 podstawówek, 4 gimnazja i 3 licea. Znajdują się tu też dwie pływalnie.

Znajduje się tu 13 punktów przedszkolnych, w tym przedszkole sportowe; 5 szkół podstawowych, 4 gimnazja i 3 licea. Na terenie dzielnicy znajduje się też Akademia Morska, Pomorska Wyższa Szkoła Humanistyczna i Szkoła Wyższa Zdrowia oraz Urody i Edukacji. W promieniu 500 m. znajduje się też Akademia Marynarki Wojennej, Wyższa Szkoła Prawa i Dyplomacji, Wyższa Szkoła Administracji i Biznesu a także Wyższa Szkoła Komunikacji Społecznej.

Na Grabówku, przy ulicy Mireckiego działa wielospecjalistyczny szpital z przychodnią Clinica Medica. Przychodnia lekarska „Grabówek”, która oferuje usługi z zakresu podstawowej opieki zdrowotnej mieści się przy ulicy Ramułta.

Z uwagi na Trójmiejski Park Krajobrazowy i plażę miejską jest to idealne miejsce do uprawiania joggingu, pływania, spacerów czy jazdy na rowerze. W dzielnicy znajduje się Centrum Sportowe U Jezuitów z pływalnią i basen przy Gimnazjum nr 3.

Największy sklep wielkopowierzchniowy dzielnicy to Centrum Handlowe Chylonia, której ofertę uzupełniają położone na ok. 500 m. na wschód CH Kwiatkowskiego, CH Batory i Dom Handlowy Riviera. W dzielnicy działają sklepy sieci Odido, Biedronka, Żabka, Stokrotka i OBI a w odległości 500 m na północ znajduje się Lidl oraz Kaufland.

W odległości ok. 500 m od granic dzielnicy mieści się muzeum Akwarium Gdyńskie i Gdyńskie Centrum Kultury i Rozrywki a także Stocznia Gdyńska i Port Marynarki Wojennej, obie o dużym znaczeniu historycznym. W odległości 500 m na wschód od granic dzielnicy znajduje się główny miejski deptak Władysława IV, gdzie mieści się większość gdyńskich kawiarni, klubów i restauracji.