pomorskie, Gdynia, Chylonia

Informacja na temat Chyloni

Aktualnie na Chyloni dostępnych jest 83 oferty w 1 inwestycji

pomorskie, Gdynia, Chylonia

Chylonia to największa dzielnica Gdyni pod względem liczby ludności: mieszka tu około 25 300 osób. Zajmuje powierzchnię prawie 4 kilometrów kwadratowych. Gęstość zaludnienia należy do najwyższych w Gdyni i wynosi 6 381 osób na kilometr kwadratowy (według danych z końca 2011 roku). Zabudowę Chyloni stanowią przede wszystkim bloki i domy jednorodzinne. Największym terenem rekreacyjnym jest park Kiloński, w którym wyznaczono alejki spacerowe, ścieżki rowerowe, trzy boiska i place zabaw. Z dzielnicą sąsiadują lasy Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego. Do największych zalet mieszkania na Chyloni należą dobrze rozwinięta infrastruktura usługowa i bliskość Śródmieścia.

Informacja o lokalizacji

W dzielnicy są 4 publiczne przedszkola oraz kilka prywatnych. Działają również 3 publiczne szkoły podstawowe, 2 gimnazja, liceum ogólnokształcące.

Mieszkańcy Chyloni mogą udać się do lekarza z przychodni „Chylonia I” przy ulicy Rozewskiej lub „Chylonia II” przy ulicy Wejherowskiej. Szpitale znajdują się w innych dzielnicach miasta.

Park Kiloński jest popularnym terenem rekreacyjnym, gdzie można pospacerować, pobiegać, pojeździć na rowerze, pograć na którymś z trzech boisk. Klub TKKF „Checz” Gdynia prowadzi drużynę kobiecej piłki nożnej, posiada również swoje boiska i korty tenisowe, z których mogą korzystać mieszkańcy dzielnicy.

Oferta mieszkaniowa

Poszukujący nowych nieruchomości na Chyloni mogą wybierać z pośród 1 inwestycji mieszkaniowej w której łącznie deweloperzy mają w sprzedaży 83 mieszkania. Ceny nowych lokali dostępnych na Chyloni wahają się od 7 050 do 8 450 zł za metr kwadratowy.

Zobacz inwestycje na Chyloni

Inwestycje polecane