pomorskie, gdański

Informacja na temat powiatu gdańskiego

Aktualnie w powiecie gdańskim dostępnych jest 338 ofert w 14 inwestycjach

pomorskie, gdański

Powiat gdański leży w centrum woj. pomorskiego, bezpośrednio granicząc od północy z Trójmiastem. Składa się z 8 gmin, które zajmują łącznie 793 km2 i zamieszkiwane są przez ok. 80 000 osób. Region jest zróżnicowany pod względem rzeźby terenu i typu zabudowy. Wyróżnia się miasto Pruszcz Gdański, którego architektura ma charakter . W gminach wiejskich dominują domy jednorodzinne. Niemal 70% powiatu zajmują użytki rolne, a spokojna okolica dobrze komponuje się z bliskością Trójmiasta zapewniającego dostęp do wysoko rozwiniętej kultury i rozbudowanego zaplecza handlowego oraz usługowego. Na terenie samego powiatu widoczne jest dostatnio rozwinięte zaplecze oświatowe, medyczne i kulturalno-sportowe. Działają tu szkoły różnego szczebla, znajduje się ponad 20 przychodni i gabinetów lekarskich. Nie brakuje obiektów sportowych (np. kompleksy boisk Orlik) ani terenów rekreacyjnych. Jednym z głównych atutów regionu jest świetne połączenie komunikacyjne z Trójmiastem i resztą kraju. Biegną tędy trzy ważne arterie drogowe i 5 dróg wojewódzkich, a ok. 25 km od powiatu mieści się lotnisko.

Informacja o lokalizacji

Powiat gdański to centralna część woj. pomorskiego, zajmująca obszar 793 m2 i zamieszkana przez ok. 80 000 osób. Poza Pruszczem Gdańskim, dominuje tu zabudowa wiejska, a prawie 70% obszaru zajmują użytki rolne. Infrastrukturę społeczną dostosowaną do potrzeb mieszkańców powiatu uzupełniają instytucje trójmiejskie, do których łatwy dostęp zapewniają świetne połączenia drogowe z aglomeracją trójmiejską. Przez powiat biegną trzy ważne trasy drogowe oraz 5 dróg wojewódzkich. Gdański port lotniczy leży ok. 25 km od centrum powiatu.

Znajdują się tu trzy zespoły szkół powiatowych, w tym szkoły ogrodnicze, rolnicze i specjalne, a ich ofertę uzupełniają gminne placówki oświatowe.

Na terenie powiatu funkcjonuje Samodzielne Publiczne Pogotowie Ratunkowe. Łącznie działa tu ponad 20 przychodni lekarskich oraz prywatnych gabinetów specjalistycznych, w tym gabinet okulistyczny i ortopedyczny.

Życie sportowe w powiecie rozwija się, dzięki działalności gminnych ośrodków sportu i rekreacji. W powiecie działają dwa kompleksy boisk Orlik. Przez powiat przebiega 12 szlaków turystycznych pieszych, rowerowych i wodnych. Ciągnie się tędy także leśna trasa rowerowa o długości 260 km.

W powiecie znajduje się kilka sklepów sieci Biedronka, Grosik i Odido. Poza tym zakupy można robić w sklepach prywatnych, wielobranżowych i specjalistycznych. Na terenie powiatu działa m.in. sklep zoologiczny, meblowy, odzieżowy, przemysłowy.

W powiecie gdańskim mieszczą się gminne ośrodki kultury i sportu oraz działa zespół pieśni i tańca. W gminach znajdują się biblioteki publiczne dające dostęp do szerokich zasobów literatury polskiej i zagranicznej.

Oferta mieszkaniowa

Poszukujący nowych nieruchomości w powiecie gdańskim mogą wybierać z pośród 14 inwestycji mieszkaniowych w których łącznie deweloperzy mają w sprzedaży 256 mieszkań i 23 domy jednorodzinne. Ceny nowych lokali dostępnych w powiecie gdańskim wahają się od 4 036 do 20 396 zł za metr kwadratowy. W ostatnim czasie w 1 nieruchomości zostały obniżone ceny oraz aktualnie obowiązują 3 oferty promocyjne.

Zobacz inwestycje w powiecie gdańskim

Inwestycje polecane

Wiadomości na temat powiatu gdańskiego

Deweloperzy biją się o grunty

,

Deweloperzy biją się o grunty

Mieszkaniówka jest rozgrzana do czerwoności. Polacy cały czas kupują nowe mieszkania, a deweloperzy nie nadążają z budową kolejnych inwestycji.

Kontynuacja planowanych celów strategicznych. Rekordowa sprzedaż w I kwartale.

,

Kontynuacja planowanych celów strategicznych. Rekordowa sprzedaż w I kwartale.

W I kwartale 2017 r., według danych ważonych udziałami Polnord S.A., Spółka odnotowała 21 proc. wzrost sprzedaży mieszkań, osiągając tym samym rekordowy wynik w historii firmy. Grupa Polnord wypracowała 12,9 mln skonsolidowanych przychodów ze sprzedaży w porównaniu do 69,4 ml...

Polnord wprowadza do oferty nowe lokale w inwestycji Chabrowe Wzgórze w Kowalach koło Gdańska

,

Polnord wprowadza do oferty nowe lokale w inwestycji Chabrowe Wzgórze w Kowalach koło Gdańska

Polnord, wiodący deweloper w Trójmieście i obecny w największych miastach Polski rozpoczął sprzedaż mieszkań trzeciego budynku w ramach inwestycji Chabrowe Wzgórze, położonej 12 minut od Gdańska. W nowym obiekcie powstaną 44 lokale o powierzchniach od 30 do 73 m kw. Ceny mies...

W styczniu rozpocznie się batalia o mieszkania

,

W styczniu rozpocznie się batalia o mieszkania

Tysiące klientów wstrzymują się z kupnem wymarzonego „M” do początku Nowego Roku, by załapać się na drugą transzę dofinansowania MdM, przeznaczoną na 2017 r. Wszystko wskazuje na to, że środki te mogą błyskawicznie się wyczerpać.

[Wywiad] Polnord pracuje nad zwiększaniem efektywności i wzrostem marży brutto ze sprzedaży

,

[Wywiad] Polnord pracuje nad zwiększaniem efektywności i wzrostem marży brutto ze sprzedaży

Wywiad z Dariuszem Krawczykiem, Prezesem zarządu Polnord S.A., z którym rozmawiamy na temat strategii rozwoju spółki na rok 2017, dotychczasowej realizacji planu na lata 2016 -2019 oraz technologii smart home w inwestycjach dewelopera.