pomorskie, Gdańsk

Informacja na temat Gdańska

Aktualnie w Gdańsku dostępnych jest 2 889 ofert w 84 inwestycjach

pomorskie, Gdańsk

Gdańsk to miasto o powierzchni 261 km. kw. Z liczbą ludności 462 tysiące mieszkańców, położone na północy Polski w bezpośrednim sąsiedztwie Morza Bałtyckiego (Zatoka Gdańska). Ok 100 m. dzieli granice Gdańska od Pruszcza Gdańskiego, 30 km od Elbląga, 7 km od Sopotu i 12 km od Gdyni. Panorama Gdańska to zarówno przedwojenne zabytki jak i kamienice odbudowane po wojnie, bloki i domki jednorodzinne. Gdańsk składa się z dzielnic Żabia, Oliwa, Zaspa, Brzeźno, Nowy Port, Ujeścisko i Wyspa Sobieszewska. To ważny ośrodek naukowy z Uniwersytetem Gdańskim, Politechniką Gdańską czy Gdańskim Uniwersytetem Medycznym. Za kulturę odpowiada m.in. Filharmonia Bałtycka, Opera Bałtycka, Teatr Wybrzeże, Gdański Teatr Szekspirowski, Muzeum Narodowe a ofertę kulturalną uzupełniają zabytki od średniowiecznych po te najnowsze (Stocznia Gdańska).

Informacja o lokalizacji

Gdańsk to miasto dzielące się na 7 dzielnic, z dostępem do morza i licznymi lasami i parkami, które zajmują łącznie 24 % powierzchni miasta. Znajdują się tu liczne uniwersytety (łącznie 14-cie) a doskonałe połączenie koleją SKM z Gdynią i Sopotem pozwala korzystać również z tamtejszej bogatej oferty edukacyjnej. To też ważny ośrodek handlowy – znajduje się tu 8 dużych galerii handlowych, liczne supermarkety i kilkaset mniejszych sklepików.

W Gdańsku działa Uniwersytet Gdański, Politechnika Gdańska, Gdański Uniwersytet Medyczny i wiele innych uczelni prywatnych i państwowych (łącznie 14-cie). W Trójmieście znajduje się łącznie 122 żłobków, 401 przedszkoli, 150 podstawówek , 100 gimnazjów, 120 szkół średnich z czego 54 żłobki, 201 przedszkola, 96 podstawówek, 69 gimnazjów i 70 szkół średnich w Gdańsku.

Najważniejsze szpitale w Gdańsku to: Uniwersyteckie Centrum Kliniczne, COPERNICUS, Szpital Specjalistyczny św. Wojciecha Adalberta, Szpital Dziecięcy Polanki im. Macieja Płażyńskiego, 7. Szpital Marynarki Wojennej z Przychodnią ZOZ, Szpital Akademicki w Gdańsku, Pomorskie Centrum Chorób Zakaźnych i Gruźlicy, Wojewódzkie Centrum Onkologii, Klinika Ginekologii UCK, Wojewódzki Szpital Psychiatryczny im. prof. Tadeusza Bilikiewicza.

24 % powierzchni Gdańska zajmują tereny zielone, w tym największy Park im. Ronalda Reagana a ponadto Park Zaspa, Park Oruński, Park Steffensa, Park Oliwski, Park Brzeźnieński czy Park Jelitkowski a do tego Lasy Oliwskie i 5 rezerwatów przyrody. Głównym atutem miasta są wchodzące w skład części rezerwatów plaże, takie jak Mierzeja Messyńska, Molo Gdańsk Sobieszewo czy Molo Gdańsk Brzeźno. W Gdańsku jest też 20 basenów i 136 prywatnych centrów fitness, sztuk walki, jogi czy tańca.

W Gdańsku znajduje się kilkaset sklepów a także liczne galerie handlowe – Galeria Bałtycka , Galeria Metropolia, Morena, Galeria Chełm, Galeria Przymorze, CH Manhattan, Galeria Madison czy Park Handlowy Krewetka. Znajdują się tu też liczne supermarkety, m. in. sieci Tesco, Auchan, Carrefour, Leclerc czy Biedronka.

Najważniejsze zabytki to starówka z Fontanną Neptuna, Bramą Złotą czy Kościołem Mariackim. Działa tu Filharmonia Bałtycka, Opera Bałtycka, Teatr Wybrzeże, Gdański Teatr Szekspirowski, Muzeum Narodowe, Muzeum Historyczne, Muzeum Archeologiczne, Kuźnia Wodna w Oliwie czy Latarnia Morska Gdańsk – Nowy Port. Znajduje się tu kilkanaście kin w tym Multikino, Kinoplex i Cinema City Krewetka.

Oferta mieszkaniowa

Poszukujący nowych nieruchomości w Gdańsku mogą wybierać z pośród 84 inwestycji mieszkaniowych w których łącznie deweloperzy mają w sprzedaży 2 695 mieszkań i 50 domów jednorodzinnych. Ceny nowych lokali dostępnych w Gdańsku wahają się od 4 591 do 28 368 zł za metr kwadratowy. W ostatnim czasie w 8 nieruchomościach zostały obniżone ceny oraz aktualnie obowiązuje 6 ofert promocyjnych. W Gdańsku mamy także 1 mieszkanie w ofercie last minute .

Zobacz inwestycje w Gdańsku

Inwestycje polecane

Wiadomości na temat Gdańska

Gdańsk: mieszkania przy Centaura już w sprzedaży!

,

Gdańsk: mieszkania przy Centaura już w sprzedaży!

W Trójmieście przybędzie nowych mieszkań – deweloper Pomorskie Domy kontynuuje projekt w gdańskiej dzielnicy Osowa. Do oferty trafiło 25 nowych lokali, których budowa właśnie się rozpoczyna. Sprawdź!

Pomorskie Domy z nowymi inwestycjami w Gdańsku

,

Pomorskie Domy z nowymi inwestycjami w Gdańsku

Trójmiejski deweloper rozpoczął realizację dwóch nowych projektów mieszkaniowych – stylowych domów miejskich na gdańskich Łostowicach i kameralnej inwestycji mieszkaniowej w Osowej.

Czy można będzie odrobić mieszkaniowe straty?

,

Czy można będzie odrobić mieszkaniowe straty?

Kolejne doniesienia dotyczące wzrostu cen mieszkań, z pewnością nie stanowią dobrej wiadomości dla wszystkich osób planujących zakup „M”.

Czynsze rosną wraz z cenami lokali

,

Czynsze rosną wraz z cenami lokali

Ceny mieszkań stale rosną. Ten wzrostowy trend rozpoczął się już w 2013 roku. Nasi analitycy wzięli więc pod lupę kilkanaście ważnych rynków mieszkaniowych.

Euro Styl  - Ruszył kolejny etap Osiedla Mezzo

,

Euro Styl - Ruszył kolejny etap Osiedla Mezzo

Gdański Euro Styl S.A. z Grupy Dom Development S.A., największego dewelopera w Polsce, uruchomił sprzedaż kolejnych 82 mieszkań w ramach inwestycji Mezzo.