pomorskie, Gdańsk, Wrzeszcz

Informacja na temat Wrzeszcza

Aktualnie we Wrzeszczu dostępnych jest 452 oferty w 12 inwestycjach

pomorskie, Gdańsk, Wrzeszcz

Gdańsk Wrzeszcz to dzielnica o powierzchni 10 km kw położona pomiędzy Trójmiejskim Parkiem Krajobrazowym, dzielnicą Aniołki, Zaspa i Letnica. Mieszka tu 50 tys. mieszkańców. Dzielnicę przecina droga wojewódzka E472, linia kolejowa przy której mieści się stacja Gdańsk Wrzeszcz, która jest ważnym węzłem komunikacyjnym miasta i biegnąca do niej równolegle Aleja Zwycięstwa. Na terenie Wrzeszcza odpocząć można w Parku Jaśkowej Doliny i Parku Akademickim. Największą uczelnią w okolicy jest Politechnika Gdańska a najciekawsze zabytki to Cerkiew Prawosławna pw. Św. Mikołaja, Browar we Wrzeszczu czy Westerplatte, oddalone od granic Wrzeszcza o ok. 100 metrów. Gdański Wrzeszcz ma dobry dostęp do rzeki Martwa Wisła (ok. 100 metrów) a także Morza Bałtyckiego (500 m.). Największe galerie handlowe Wrzeszcza to CH Manhattan i Galeria Bałtycka, w których łącznie znajduje się ponad 200 sklepów.

Informacja o lokalizacji

Gdańsk Wrzeszcz to dzielnica zamieszkana przez ok. 50 tys. mieszkańców, z doskonałym dostępem do Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego, Parku Akademickiego, Parku Jaśkowej Doliny, rzeki Martwa Wisła (100 m) i Morza Bałtyckiego (500 m.). Na terenie dzielnicy działają dwie duże galerie handlowe (Galeria Bałtycka i CH Manhattan a także miejskie targowisko Wrzeszcz. Największa uczelnia Wrzeszcza to Politechnika Gdańska a ważniejsze zabytki to Browar we Wrzeszczu, czołg stojący przy al. Zwycięstwa i Kolegiata Gdańska. Rozrywkę umożliwia Multikino, Opera Bałtycka czy restauracje i kawiarnie umiejscowione wzdłuż al. Zwycięstwa.

Mieści się tu 30 przedszkoli, w tym przedszkole Montessori czy językowe. Do tego 6 szkół podstawowych, 2 gimnazja i 3 licea. Największe szkoły wyższe Wrzeszcza to Politechnika Gdańska, Wyższa Szkoła Hotelarstwa i Turystyki, Wyższa Szkoła Bankowa i Wyższa Szkoła Teologiczno-Humanistyczna. We Wrzeszczu działa też Zespół Szkół Muzycznych, Szkoła Baletowa i Zespół Szkół Budowlanych.

We Wrzeszczu znajduje się Samodzielny Publiczny Szpital Kliniczny, Centrum Onkologii i Centrum Okulistyki Laserowej Swissmed. Dzielnica liczy sobie 20 aptek. W odległości ok. 50 m od południowej granicy dzielnicy mieści się Gdańskie Centrum Chorób Zakaźnych a także Uniwersyteckie Centrum Kliniczne.

Wrzeszcz dzieli zaledwie ok. 100 metrów od rzeki i ok. 500 metrów od plaży miejskiej i Morza Bałtyckiego, dzięki czemu to dobre miejsce dla miłośników sportów wodnych. Spacery i wycieczki rowerowe umożliwia Park Jaśkowej Doliny i Park Akademicki a sporty drużynowe Stadion Miejski, znajdujący się na południu dzielnicy.

Największą galerią handlową Wrzeszcza jest Galeria Bałtycka ze sklepami takimi, jak H&M, Carrefour czy Empik. Drugim najważniejszym obiektem handlowym jest CH Manhattan, w którym znajduje się 120 sklepów, m.in. Piotr i Paweł, CCC czy C&A. Popularnym miejscem zakupów jest też targowisko miejskie Wrzeszcz. Dodatkowo znajdują się tu sklepy sieci Biedronka, Odido czy Freshmarket.

Na terenie Wrzeszcza mieści się Multikino, Opera Bałtycka, Wioska Indiańska, Pracownia Kultury Miejskiej czy Browar na Wrzeszczu. Większość restauracji i klubów mieści się wzdłuż popularnej al. Zwycięstwa.

Oferta mieszkaniowa

Poszukujący nowych nieruchomości we Wrzeszczu mogą wybierać z pośród 12 inwestycji mieszkaniowych w których łącznie deweloperzy mają w sprzedaży 441 mieszkań. Ceny nowych lokali dostępnych we Wrzeszczu wahają się od 8 118 do 17 800 zł za metr kwadratowy. W ostatnim czasie w 2 nieruchomościach zostały obniżone ceny

Zobacz inwestycje we Wrzeszczu

Inwestycje polecane

Wiadomości na temat Wrzeszcza

Fundusz Mieszkań na Wynajem poszukuje najemców w segmencie biznesowym

,

Fundusz Mieszkań na Wynajem poszukuje najemców w segmencie biznesowym

Mieszkania dla pracowników oraz lokale na prowadzenie działalności gospodarczej to nowa odsłona oferty Funduszu Mieszkań na Wynajem. Na klientów z segmentu biznesowego czekają mieszkania w Poznaniu oraz w Piasecznie pod Warszawą. W planach funduszu są kolejne inwestycje zloka...

Osiedle Wiszące Ogrody z własnym przystankiem Kolei Metropolitalnej

,

Osiedle Wiszące Ogrody z własnym przystankiem Kolei Metropolitalnej

Przyszły rok w Trójmieście będzie rokiem znaczącej rewolucji komunikacyjnej. W 2015 roku ukończona zostanie budowa trasy Pomorskiej Kolei Metropolitalnej, dzięki której inwestycje zlokalizowane bezpośrednio w zasięgu jej przystanków zyskają na wartości, poprzez znaczne udogod...

Jaśkowa Dolina 29

,

Jaśkowa Dolina 29

Inwestycja: Apartamenty Jaśkowa Dolina 29 - to zamknięty architektonicznie zespół trzech kameralnych, jednoklatkowych budynków, harmonijnie wkomponowanych w naturalne piękno lasu. 

Gdzie po apartament w Gdańsku?

,

Gdzie po apartament w Gdańsku?

Jaśkowa Dolina, Avangard Apartamenty czy Apartamenty przy Plaży - to tylko niektóre z ekskluzywnych ofert dostępnych na trójmiejskim rynku nieruchomości. Przyciągają nieszablonowym wyglądem, eleganckim wykończeniem i wspaniałą, zieloną okolicą. Usytuowany na ich tle, szeroki ...